Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tworzenie stron i szablonów WordPress, czyli co musisz wiedzieć

  • Dodano: 2019-10-10 06:30, aktualizacja: 2019-10-10 07:22

Tworzenie stron WordPress i szablonów WordPress pozwala wyróżnić produkty i usługi firmy na tle innych ofert. Dlaczego akurat w ten system CMS warto zainwestować? Jak stworzyć profesjonalną witrynę biznesową? Podpowiadamy!

Strony WordPress - idealne dla potrzeb nowoczesnego biznesu

Strony WordPress posiadają wszystkie funkcjonalności, które są niezbędne do tego, by zaistnieć z biznesem w sieci.

Są one:  

  • Łatwe do zoptymalizowania pod kątem SEO – dzięki dostosowaniu witryny do kryteriów wyszukiwarki internetowej Google strony WordPress trafiają do większej liczby klientów, co znacznie wpływa na wzrost rozpoznawalności marki oraz wzrost sprzedaży,
  • Łatwe do zintegrowania z Social Media – rola mediów społecznościowych w kształtowaniu trendów i decyzji zakupowych klientów jest nieoceniona. Strony WordPress zintegrowane z Social Media pozwalają osiągnąć przewagę konkurencyjną także w tym aspekcie,
  • Szybkie i responsywne – tworzenie stron WordPress dostosowanych do urządzeń mobilnych stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów. Obecnie, coraz częściej kupujemy za pomocą urządzeń mobilnych. Strony WordPress jak najbardziej to umożliwiają!

Tworzenie stron WordPress – to wcale nie jest takie trudne!

Tworzenie stron WordPress wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Zainstalowanie platformy WordPress trwa kilka minut, a system CMS jest przyjazny także dla tych osób, którym obcy jest język HTML. Aby skonfigurować strony WordPress, wybrać odpowiednie szablony WordPress i wtyczki, wcale nie trzeba być programistą!

To nie koniec zalet stron WordPress w kontekście biznesu. Kolejne atuty to możliwość stworzenia strony WordPress – sklepu internetowego (dzięki wtyczce WordPress WooCommerce) oraz powiązanie e-sklepu z blogiem WordPress, dzięki czemu prowadzone działania marketingowe w sieci będą jeszcze bardziej skuteczne!

Blog WordPress czyli jak wzbudzić zainteresowanie u klientów

Aby założyć blog WordPress dla firmy, wystarczy hosting, domena oraz chwila wolnego czasu. W jakim celu warto to zrobić? Blog WordPress to narzędzie, które umożliwia prowadzić aktywnie content marketing i wzbudzać zainteresowanie u odbiorców za pomocą publikowanych treści. Tzw. killer content to treści, które są chętnie czytane i udostępniane przez internautów, ponieważ są wartościowe. Twoja strona WordPress także może taka być!

Tworzenie stron WordPress – co jeszcze warto wiedzieć?

Poza publikowaniem wartościowych treści warto pamiętać także o właściwej optymalizacji witryny, zarówno w kontekście SEO, jak i pod względem jej parametrów technicznych. Tworzenie stron WordPress w oparciu o te wszystkie aspekty spowoduje, że nasza witryna będzie chętnie odwiedzana przez klientów, a także faworyzowana przez roboty wyszukiwarek internetowych.

Koniecznie zobacz ten poradnik jak stworzyć stronę WordPress krok po kroku.

Płatne czy darmowe szablony WordPress? Które motywy WordPress wybrać?

Szablony WordPress i motywy WordPress to jedno z wielu pojęć związanych z tworzeniem stron WordPress. WordPress obfituje w wiele rozwiązań, które umożliwiają dostosowanie strony do potrzeb. Jednym z nich są darmowe i płatne szablony WordPress. Dzięki nim można zaplanować układ elementów strony oraz zadbać o to, by prezentowała się ona estetycznie.

Darmowe szablony WordPress są dedykowane początkującym użytkownikom WordPress, z uwagi na to, że mają one ograniczoną funkcjonalność. Płatne motywy WordPress są o wiele bardziej rozbudowane, a ich użytkownicy mogą liczyć na regularne aktualizacje i wsparcie techniczne ze strony twórców. Czy to jedyna opcja, by stworzyć nowoczesne strony WordPress? Okazuje się, że nie.  

Jeśli żaden z darmowych szablonów WordPress lub ogólnodostępnych płatnych szablonów WordPress nie spełnia Twoich wymagań, jest jeszcze trzecia opcja. Możesz zlecić profesjonalnej agencji, by stworzyła dla Ciebie od zera szablon WordPress spersonalizowany zgodnie z potrzebami. Szybki, lekki, zoptymalizowany pod SEO i obsługujący najnowsze wtyczki WordPress. Taką usługę posiada w swojej ofercie między innymi polska firma Sirius Pro.

Tworzenie stron WordPress z Sirius Pro

Blog WordPress prowadzony przez Sirius Pro zawiera wiele profesjonalnych wskazówek dotyczących tworzenia stron WordPress. Klienci, którzy potrzebują pomocy lub po prostu chcą zaoszczędzić czas, mogą się zgłosić do specjalistów od WordPress i stworzyć z ich pomocą profesjonalne strony internetowe dla biznesu. Nowoczesne, estetyczne, wyróżniające markę na tle innych firm oraz... zarabiające!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie jakiegokolwiek biznesu bez odpowiedniej reklamy. Istotnym elementem marketingu jest nie tylko aktywne pozyskiwanie klientów, czy reklama typu outdoor, ale także przede wszystkim reklama w Internecie. Strony WordPress to najlepsza wizytówka dla Twojego biznesu. Platforma, która niegdyś była wykorzystywana jedynie przez hobbystów i blogerów, dziś rozrosła się do takiego stopnia, że można już uznać, że ten system CMS zdominował rynek tworzenia profesjonalnych witryn dla biznesu.   

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Szymon Owedyk

    Takie motywy wordpress mogą być przydatne, ale warto uważać. Często nie mamy pewności czy będą aktualizowane. Ja polecam blog o WordPress i SEO jaksierozwijac.pl

  • Janusz Kamińlki

    Kojarzę Sirius Pro. Dobry serwis. :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.