Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wirtualne biuro a oszczędności. Porównanie kosztów z biurem stacjonarnym

  • Dodano: 2023-08-14 12:30

Wirtualne biura zyskują coraz większą popularność zarówno wśród przedsiębiorców, większych firm, jak i freelancerów. Usługa, która polega na wynajmie oficjalnego adresu firmowego, pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale i wpływa na postrzeganie firmy. Jakie koszty wiążą się z wynajmem lokalu stacjonarnego na prowadzenie działalności, a ile trzeba przeznaczyć na usługi biura wirtualnego?

Czym jest biuro wirtualne?

Biuro wirtualne to realnie istniejąca firma, która udostępnia usługę wynajmu oficjalnego adresu firmowego, najczęściej w prestiżowej lokalizacji. Przedsiębiorstwo, które decyduje się na skorzystanie z tego typu usługi, otrzymuje dane firmowe, których używa we wszystkich dokumentach, do rejestracji firmy, wyznaczenia miejsca prowadzenia działalności czy spotkań z klientami i współpracownikami.
Oficjalne dane firmowe mogą się również pojawiać w materiałach reklamowych. Nie trzeba zatem nigdzie podawać swojego prywatnego adresu, który nie budzi zaufania odbiorców, a przy tym wiąże się z ryzykiem konieczności np. podejmowania urzędników w miejscu zamieszkania.

Wirtualne biuro – koszty prowadzenia

W przypadku wynajmu bądź kupna na własność stacjonarnego lokalu celem prowadzenia działalności przedsiębiorca musi się liczyć z dużymi kosztami. Sam wynajem powierzchni biurowej może opiewać na kwoty od około 1000 zł w małych miastach czy mniej znanych regionach do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie bądź więcej w największych miastach, głównie wojewódzkich, oraz w prestiżowych lokalizacjach. Zakup na własność oznacza za to jeszcze większy wydatek.

Na kupnie jednak się nie kończy. Stacjonarne biuro to także stałe koszty związane z utrzymaniem i użytkowaniem powierzchni biurowej. Trzeba uwzględnić m.in. opłaty za media. Najczęściej pojawia się konieczność zatrudnienia personelu, chociażby do obsługi administracyjnej. Pracownicy zaś to kwestia wynagrodzenia, ubezpieczenia i wypłacania wszystkich świadczeń, które wynikają z zawartych umów.
W biurze stacjonarnym nie można zapominać o niezbędnym wyposażeniu, m.in. w meble i sprzęty biurowe. Do tego dochodzi kwestia codziennego sprzątania przestrzeni biurowych, a także eksploatacja, która z kolei doprowadza do okresowych usterek, np. sprzętów biurowych, a więc konieczności podejmowania ich naprawy.

Wynajem lokalu do prowadzenia firmy może zatem kosztować pokaźne sumy, co nie tylko stanowi przeszkodę dla małych przedsiębiorców, ale i ma wpływ na opłacalność wielu biznesów. 

Wirtualne biuro w Warszawie – koszty

W przypadku korzystania z usługi, jaką jest przypisanie oficjalnego adresu firmowego dla danego przedsiębiorstwa, jedyne koszty to miesięczna opłata za wybrany pakiet. Przedsiębiorca płaci dokładnie za to, z czego korzysta. Może zatem wybrać bardziej rozbudowany pakiet, w którym znajdzie się obsługa sekretarska, ale i korzystanie z coworkingu czy miejsca do spotkań bądź konferencji. Może on również liczyć na niezbędne wyposażenie na miejscu, ale wciąż płaci tylko za wykorzystany czas czy usługi, które na daną chwilę są mu niezbędne.

Nawet mocno rozbudowany pakiet miesięcznych usług może się zamknąć w kilkuset złotych miesięcznie, co oznacza wielokrotnie niższe koszty niż w przypadku wynajmu bądź kupna lokalu stacjonarnego. 

Biura wirtualne w Warszawie – inne zalety

Wynajem adresu wirtualnego nie koliduje z pracą zdalną, a wręcz uzupełnia się z nią doskonale. Przedsiębiorca, a także jego pracownicy mogą pracować zdalnie, z dowolnego miejsca, jedynie okresowo spotykając się w miejscu będącym oficjalnym adresem firmowym. To duża elastyczność w realizacji obowiązków zawodowych, jednocześnie możliwość zwiększenia prestiżu i budowania pozytywnego wizerunku firmowego.

Przedsiębiorca skupia się na tym, co najważniejsze. Zajmuje się zadaniami, których nie można przekazać komu innemu, ale kwestie organizacyjne czy administracyjne pozostają pod opieką fachowców z biura wirtualnego. To zatem oszczędność nie tylko względem finansów, ale i czasu.

Prościej, taniej i wciąż profesjonalnie – wirtualne biuro w Warszawie

Duże oszczędności, elastyczne podejście do prowadzenia biznesu oraz komfortowa praca – to największe zalety korzystania z usług biura wirtualnego. Można na nie liczyć, decydując się na ofertę, którą przygotowało biuro wirtualne Vimar Office. Wśród rozbudowanych pakietów jest szereg usług dodatkowych stworzonych z myślą o najbardziej wymagających klientach. 

Tradycyjne biuro stacjonarne czy biuro wirtualne? Ta ostatnia alternatywa jest zdecydowanie warta rozważenia.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.