Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybór repliki do Airsoftu. Jakim parametrom warto się przyjrzeć?

  • Dodano: 2021-01-20 14:30, aktualizacja: 2021-01-21 15:29

Airsoft to aktywność przeznaczona dla osób aktywnych, które uwielbiają szybką rozgrywkę. Stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników militariów i survivalu, a przy tym świetną okazję do spotkania się w gronie znajomych, którzy podzielają to samo hobby. Każdy gracz airsoftu powinien być wyposażony w odpowiednie części ekwipunku. Oczywiście jego fundamentem jest replika. Dobrze dobrana, pozwoli na osiągnięcie największej skuteczności podczas najbardziej wymagających potyczek. Wybór repliki to jednak niełatwe zadanie. Warto pamiętać o istotnych parametrach, które znacząco wpływają na komfort korzystania z tego sprzętu.

Replika elektryczna, gazowa, a może sprężynowa? Którą warto wybrać?

Wśród wielu rodzajów sprzętu przeznaczonego do wykorzystania podczas emocjonujących rozgrywek airsoftowych niezwykle ważnym elementem jest replika. To ona stanowi główne narzędzie, które pozwala na skuteczne eliminowanie przeciwników podczas potyczek. Repliki airsoft charakteryzują się odmiennymi parametrami. Każde urządzenie ma inną wagę, wymiary, a przede wszystkim sposób działania. Pośród tysięcy ofert z GunFire możemy znaleźć 3 najpopularniejsze wersje: elektryczne, gazowe oraz sprężynowe. 

Repliki elektryczne działają dzięki wbudowanym silnikom. Są gratką dla osób, których styl rozgrywki charakteryzuje się szybkim przemieszczaniem się oraz wykorzystywaniem serii wystrzałów. Zasilanie elektryczne znajdziemy głównie w replikach karabinków i pistoletów. Nic dziwnego – to niezwykle mobilne i skuteczne sprzęty, które świetnie sprawdzą się w dłoniach różnego rodzaju graczy. Modele gazowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują specjalny gaz. Jest on zamknięty w puszce, którą przyczepiamy do repliki. Ten rodzaj zasilania występuje w replikach, takich jak granatniki, karabiny, strzelby, rewolwery czy snajperki. Repliki sprężynowe wymagają od gracza naciągania sprężyny po każdym oddanym strzale. To wyśmienita propozycja dla osób, które pewnie się czują, wykorzystując tzw. snajperki, pistolety czy strzelby.

Parametry dodatkowe w replikach elektrycznych

Repliki do airsoftu w zależności od wykonania różnią się od siebie niektórymi cechami. Przeglądając kolejne oferty sprzętu do rozgrywek drużynowych, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe parametry, zwłaszcza gdy chcemy zakupić replikę o zasilaniu elektrycznym. Modele sprężynowe i gazowe mają nieco prostszą konstrukcję i sposób działania. W wersjach sprężynowych warto przyjrzeć się jakości wykonania, a w szczególności sprężynie. Z kolei jeśli mówimy o modelach gazowych, powinniśmy pamiętać o puszce, którą będziemy musieli co jakiś czas wymieniać. Bardzo ważną kwestią jest także system Blow Back. Ta technologia pozwala na osiągnięcie charakterystycznego odrzutu broni po oddanym strzale. Stanowi bardzo dobry wybór dla graczy, którym zależy na jak najbardziej realistycznej pracy repliki. 

Nie możemy zapomnieć o dodatkowych kwestiach związanych z działaniem sprzętu. Jeśli przygotowujemy się do zakupu pierwszej repliki, świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w wersję, do której został dołączony akumulator. Trzeba też pamiętać o systemie Hop-Up. Pozwala on na skuteczne podkręcenie kulki, co wpływa na trajektorię jej lotu.


Źródło: Mat. zewnętrzne

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.