Zawodnicy ZKS “Slavia” z medalami na turnieju w Austrii!
Przemysław Mrozek i Zuzanna Ptak, zapaśnicy z rudzkiego ZKS „Slavia”, weszli w skład Reprezentacji Polski U-17 w zapasach. Z austriackiego Wolfurtu wrócili z medalami!
Młodzi rudzcy zapaśnicy w reprezentacji
W dniach od 6 do 8 lutego w Wolfurcie w Austrii odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy Flatz Austria Open U-17. Nasz kraj powołał dwie 17-osobowe reprezentacje Polski, w zapasach kobiet i w stylu wolnym, które rywalizowały z zapaśnikami z całego świata. W reprezentacji w stylu wolnym znalazł się Przemysław Mrozek z ZKS „Slavia”. Kobiecą drużynę zasiliła za to Zuzanna Ptak, która również trenuje zapasy w rudzkiej „Slavii”.
Samo zasilenie szeregów reprezentacji to ogromny sukces, ale to nie koniec! Zarówno Zuzanna, jak i Przemysław z Austrii wracają z medalami. Zuzanna Ptak zajęła 3. miejsce w kategorii do 49 kilogramów, a Przemysław Mrozek wywalczył 2. miejsce w kategorii do 55 kilogramów.
Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!






![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)

![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)










Dodaj komentarz