Wiadomości z Rudy Śląskiej

1 lipca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa. Oto pupile naszych Czytelników

  • Dodano: 2021-07-02 16:00, aktualizacja: 2021-07-02 20:23

Kudłate, łaciate, rasowe i te wyjątkowe kundelki - wszystkie obchodziły wczoraj swoje święto. 1 lipca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Psa, czyli najlepszego przyjaciela człowieka. W związku z tym poprosiliśmy naszych Czytelników o przesyłanie zdjęć swoich czworonogów. Zobaczcie przygotowaną przez nas galerię!

Dzień Psa obchodzony jest w Polsce co roku 1 lipca

Wczoraj obchodziliśmy wielkie święto Azora, Reksia, Pusi, Pimpka i wielu, wielu innych szczekających zwierzaków. Dzień Psa obchodzony jest w Polsce co roku 1 lipca. W naszym kraju to święto zostało zapoczątkowane w 2007 roku. Inicjatywa wyszła od redakcji czasopisma "Przyjaciel Pies". Dziennikarze chcieli przypomnieć, że te wyjątkowe zwierzęta zasługują na właściwe traktowanie i szacunek.

W Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Psa obchodzony jest, 26 sierpnia, już od 2004 roku. Święto ustanowiono w dowód wdzięczności wszystkim psom za ich poświęcenie, miłość, lojalność i przywiązanie, za ich pracę w ratownictwie, przy wykrywaniu bomb czy narkotyków.

Z okazji Dnia Psa poprosiliśmy o przesłanie do nas zdjęć Waszych ulubieńców. Dostaliśmy piękne zdjęcia! Zobaczcie przygotowaną przez nas galerię!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.