Wiadomości z Rudy Śląskiej

1 listopada odbędzie się kwesta na renowację zbiorowej mogiły Powstańców Śląskich

  • Dodano: 2019-10-29 09:45

1 listopada odbędzie się kwesta na renowację zbiorowej mogiły Powstańców Śląskich w Kochłowicach. Zbiórka zostanie zorganizowana przez Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska" oraz Fundację "Anioły w Piżamkach".

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą III Powstania Śląskiego chcemy przeprowadzić zbiórkę na rzecz odnowienia zbiorowej mogiły Powstańców Śląskich znajdującej się na cmentarzu przy Kościele Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. Zbiórkę przeprowadzimy wraz z Fundacją Anioły w piżamkach. Znajdziecie nas 1 listopada na "nowym i starym" cmentarzu - mówi Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

W zbiorowej mogile pochowani zostali powstańcy, którzy polegli w II i III Powstaniu Śląskim. Mogiła wymaga odnowienia. Kamień, na którym wypisane są nazwiska powstańców, jest popękany.

- Uważamy, że kwesta na cele renowacji mogiły Powstańców Ślaskich, to bardzo dobre przedsięwzięcie. W związku z tym postanowiliśmy się włączyć w zbiórkę. Naszych wolontariuszy spotkacie na kochłowickich cmentarzach 1 listopada - mówią przedstawiciele Fundacji "Anioły w Piżamkach".

Kwesta odbędzie się 1 listopada na dwóch kochłowickich cmentarzach przy ul. Tunkla i Wyzwolenia. Zbiórka potrwa cały dzień.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.