Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakończyła się częściowa modernizacja cmentarza komunalnego w Halembie

 • Dodano: 2019-10-28 13:00, aktualizacja: 2019-10-29 14:11

Zakończyła się częściowa modernizacja cmentarza komunalnego w Halembie. W ramach inicjatywy m.in. wymieniono nawierzchnię asfaltowej placu w rejonie domu pogrzebowego oraz przebudowano ujęcie wody.

Prace związane z modernizacją halembskiego cmentarza komunalnego rozpoczęły się pod koniec sierpnia. W ramach modernizacji cmentarza  wymieniono nawierzchnię placu w rejonie domu pogrzebowego i bramy głównej. Zdegradowana nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką betonową. Ponadto wymieniona została brama główna z częścią ogrodzenia. Dodatkowo dotychczasowe ujęcie wody, czyli tzw. "oczko wodne", zostało przebudowane i zastąpione ścianką z cegły klinkierowej, która materiałowo i kolorystycznie nawiązuje do ściany pamięci poległych górników.

Dzięki inwestycji na terenie nekropolii zapanował większy porządek, a to za sprawą budowy placyków gospodarczych, które "ukryły” kontenery na odpady. Zainstalowane zostały także nowe kosze na śmieci oraz wykonano przyłącze wodociągowe do budynku. Ponadto na cmentarzu zamontowane zostały dwie tablice ogłoszeniowe, a także nasadzono dwa drzewa ozdobne - napisała na Facebook'u prezydent Grażyna Dziedzic

Koszt inwestycji wyniósł przeszło 320 tysięcy zł.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Max

  Ścianka wodna do poprawy,brak kratki w podłożu

 • Bladius

  Teraz tylko wystarczy wymienić całe ogrodzenie i posprzątać z lasu śmieci które pracownicy cmentarza wyrzucili za ogrodzenie na teren lasu. M.in. stare skrzynki, resztki trumien, kostki brukowe, stare elementy pomników, znicze i inne śmieci !!!!

 • Bunia

  A to już jest zwykłe pomówienie. Widziałeś jak robotnicy wyrzucali resztki trumien czy znicze za płot? Wg ciebie wymieniali nawierzchnię i wyrzucali jakieś resztki pomników????

 • Halemba

  Z której strony ? Pójdę zobaczyć, zrobić zdjęcia i zglosze

 • lis

  Brak oświetlenia alejek, pełno śmieci, wysokie opłaty - "nic dodać, nic ująć" - [...] !

 • Play

  Jaki abonament?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.