Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakończyła się częściowa modernizacja cmentarza komunalnego w Halembie

 • Dodano: 2019-10-28 13:00, aktualizacja: 2019-10-29 14:11

Zakończyła się częściowa modernizacja cmentarza komunalnego w Halembie. W ramach inicjatywy m.in. wymieniono nawierzchnię asfaltowej placu w rejonie domu pogrzebowego oraz przebudowano ujęcie wody.

Prace związane z modernizacją halembskiego cmentarza komunalnego rozpoczęły się pod koniec sierpnia. W ramach modernizacji cmentarza  wymieniono nawierzchnię placu w rejonie domu pogrzebowego i bramy głównej. Zdegradowana nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką betonową. Ponadto wymieniona została brama główna z częścią ogrodzenia. Dodatkowo dotychczasowe ujęcie wody, czyli tzw. "oczko wodne", zostało przebudowane i zastąpione ścianką z cegły klinkierowej, która materiałowo i kolorystycznie nawiązuje do ściany pamięci poległych górników.

Dzięki inwestycji na terenie nekropolii zapanował większy porządek, a to za sprawą budowy placyków gospodarczych, które "ukryły” kontenery na odpady. Zainstalowane zostały także nowe kosze na śmieci oraz wykonano przyłącze wodociągowe do budynku. Ponadto na cmentarzu zamontowane zostały dwie tablice ogłoszeniowe, a także nasadzono dwa drzewa ozdobne - napisała na Facebook'u prezydent Grażyna Dziedzic

Koszt inwestycji wyniósł przeszło 320 tysięcy zł.

Galeria zdjęć

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Max

  Ścianka wodna do poprawy,brak kratki w podłożu

 • Bladius

  Teraz tylko wystarczy wymienić całe ogrodzenie i posprzątać z lasu śmieci które pracownicy cmentarza wyrzucili za ogrodzenie na teren lasu. M.in. stare skrzynki, resztki trumien, kostki brukowe, stare elementy pomników, znicze i inne śmieci !!!!

 • Bunia

  A to już jest zwykłe pomówienie. Widziałeś jak robotnicy wyrzucali resztki trumien czy znicze za płot? Wg ciebie wymieniali nawierzchnię i wyrzucali jakieś resztki pomników????

 • Halemba

  Z której strony ? Pójdę zobaczyć, zrobić zdjęcia i zglosze

 • lis

  Brak oświetlenia alejek, pełno śmieci, wysokie opłaty - "nic dodać, nic ująć" - [...] !

 • Play

  Jaki abonament?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.