Wiadomości z Rudy Śląskiej

21 kwietnia druga tura wyborów w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2024-04-19 14:30

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Podczas głosowania, które przeprowadzone zostanie w godzinach od 7:00 do 21:00 będziemy wybierali prezydenta miasta.

79 obwodów wyborczych w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej wyznaczono 79 obwodów wyborczych, z czego 5 odrębnych – dla osób przebywających w Szpitalu Miejskim, Ośrodku Święta Elżbieta, Domu Pomocy Społecznej „Senior” i Śląskim Domu Seniora. Przynależność poszczególnych ulic do obwodów głosowania oraz lokalizację Obwodowych Komisji Wyborczych można sprawdzić w obwieszczeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej. Głosowanie odbywać się będzie w tych samych lokalach wyborczych, w których głosowano 7 kwietnia.

Druga tura wyborów w Rudzie Śląskiej

W wyborach głosować można na: jednego kandydata na prezydenta. Wyboru dokonuje się, stawiając na karcie do głosowania znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego chcemy zagłosować. Postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące wyborów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również