Wiadomości z Rudy Śląskiej

31. Finał WOŚP - rusza rejestracja wolontariuszy!

 • Dodano: 2022-11-09 08:15, aktualizacja: 2022-11-09 08:38

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” - to hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia przyszłego roku. Od 7 listopada ruszyła rejestracja wolontariuszy.

31. Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej

Styczniowy finał organizują wspólnie:

 • Sztab 5110 z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H.C. Hoovera,
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty,
 • Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-nI”.

- Planujemy zorganizować na terenie miasta wiele wydarzeń na rzecz walki z sepsą, które zainteresują małych i dużych, rozgrzeją serca rudzian w rytmach najpiękniejszej muzyki granej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bądźmy w ten dzień razem! - mówi Iwona Luszczak, dyrektor IV LO oraz szefowa Sztabu 5110.

- Aby wszystko przebiegło pomyślnie, chcielibyśmy zaprosić na spotkanie organizacyjne dla opiekunów wolontariatu, by omówić cały proces rejestracji, regulaminy oraz inne dodatkowe możliwości, takie jak: występy zespołów czy organizacja imprezy zamkniętej w szkole.

Rejestracja wolontariuszy

Rejestracja wolontariuszy potrwa do 2 stycznia 2023. Ich liczba jest ograniczona. Spotkanie organizacyjne dla opiekunów wolontariatu odbędzie się 9 listopada o godz. 15:00 (w IV LO im. Hoovera w Rudzie Śląskiej - Orzegowie).

Komentarze (4)    dodaj »

 • MiLove

  Owsik dobrze żyje z kasy od ludzi i jeszcze jedno, pomoc wośp nie jest taka jak myślicie, każdy sprzed który trafia do szpitali jest tylko wypożyczany przez wośp, szpitale nie są właścicielem, za to koszty wypożyczenia obsługi i serwisu ponoszą szpitale a te są większe niż cena tych darów, no i jeszcze jedno Owsik już perę razy wycofał sprzęt ze szpitali w których dyrektorzy są z innego środowiska politycznego niż on, więc czy on pomaga ? raczej nie, skoro dzieli chore dzieci na swoje i resztę. Jesteście zdziwieni ? ja też byłem.

 • PRLpis

  Jakby tam był choć mały orzekret to by to dawno było zamknięte. Obecna władza walczy z każdym przejawem bezinteresowności. Idź dalej patrz ba swoje TVP. Aha, i napisz deklaracje że się nie zgadzasz by ty lub twoje dzieci korzystały za sprzętu kupionego przez WOŚP. PiS to zaraza. Marzy wam się ruskij mir.

 • Siema!

  Nie jestem zdziwiony. Pieniądze idą też na dofinansowanie przystanku Woodstock.

 • bawtasie

  Dobrze ,ze o tym wspomniałeś , bo na ten festiwal idą ogromne pieniądze. Sam Owsiak tłumaczy to tak ,że to nie są pieniądze z naszych datków , tylko z fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .Jak to zrozumieć ,nie wie nikt

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również