Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

4 piratów drogowych straciło prawo jazdy, kilkunastu kierowców ukarano mandatami

 • Dodano: 2019-10-22 06:30, aktualizacja: 2019-10-22 06:37

W Rudzie Śląskiej, podobnie jak w innych miastach, działa specjalna grupa "SPEED", zwalczająca niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Nie tylko policjanci z tej grupy, ale cała rudzka drogówka walczy z piractwem drogowym na terenie naszego miasta. W ubiegły piątek i sobotę mundurowi namierzyli 4 piratów drogowych, którzy stracili prawo jazdy. Stróże prawa są bezwzględni dla kierowców, którzy poruszają się po rudzkich ulicach z nadmierną prędkością.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek, ale przede wszystkim o jazdę spokojną i zgodną z przepisami. Niestety, tylko w miniony weekend kilkunastu kierowców zostało ukaranych mandatami za to, że przekroczyli dozwoloną prędkość na naszych drogach. Okazało się, że na odcinkach drogi, na których obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, aż 4 kierowców poruszało się z prędkością powyżej 100 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, oprócz utraty uprawnień do kierowania, ukarani zostali także mandatami i punktami karnymi.

Policjant z drogówki dokonujący pomiaru prędkości

Pierwsza, która wpadła na policyjnym punkcie pomiarowym to mieszkanka województwa świętokrzyskiego, która w piątek o 13:40 czyli w czasie gdy dzieci wracają ze szkoły pędziła ulicą Zabrzańską mając na liczniku 112 km/h. 20-latka chyba nie zdawała sobie sprawy, że jej BMW z taką prędkością może być zabójcze dla pieszych. Drugi to 46-letni rudzianin, który w sobotę o 9:45 na 1 Maja wpadł jadąc fordem 113 km/h. Trzeci w sobotę o 12:55, także fordem przekroczył prędkość również o 63 km/h. 30-letni mieszkaniec Mikołowa ze swoim wynikiem 113 km/h, zajął ex aequo pierwsze miejsce. Ostatnie czwarte miejsce zajął również w sobotę 24-latek z Świętochłowic. On o 19:15 na 1 Maja jadąc BMW został namierzony gdy miał 104 km/h.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  Serio? O porze kiedy dzieci wracaja ze szkoły? Takie teraz macie wytłumaczenie? Dzieci wracaja. W terenie zabudowanym, przy szkołach. Na zabrzańskiej ( a tak na prawde macie na myśli 1 maja, obok ronda turbinowej, albo wcześniej w krzakach.) psy siedzą i polują na hajs. Tam nie ma w ogóle mowy o bezpieczeństwie. Dwa pasy w każda ze stron, idealna widoczność, mały ruch i samochodowy i pieszych. A wy pieprzycie o dzieciach, które tamtędy nie chodzą. Wstyd za taki poziom dziennikarstwa

 • Adolf

  też lubię sobie depnąć ale trzeba wiedzieć gdzie stoją i często patrzeć w lusterko wsteczne

 • Adam

  Eliminować takich

 • Obiektywny

  Eliminować jak najbardziej jak ktoś jedzie w centrum miasta przy szkole setką przez miasto o 13-stej w dzień powszedni. 1 maja między byłym Tesco a Mc Donald's-em w sobotnie przedpołudnie to całkiem coś innego....to że powinno tam być podwyższenie prędkości do 70-80 km/h pomimo rozjazdów nie ulega wątpliwości - doskonała widoczność, 2 pasy w każdym kierunku i znikoma liczba pieszych, brak zdarzeń drogowych....idealna miejscówka do łapanek.....ale i tak szkoda słów, bo pisze się o tym od lat.....

 • karamba

  BMW - auto dla idiotów.

 • Sakreble

  Będziesz Miał Wypadek;Bryka Młodego Wieśniaka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.