Wiadomości z Rudy Śląskiej

88-latka oszukana metodą na "wypadek". W ręce fałszywego adwokata przekazała 50 tys. zł!

  • Dodano: 2023-08-08 14:15

Rudzcy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa. 88-letnia seniorka oddała w ręce fałszywego „adwokata” 50 tys. zł. Jej syn miał spowodować wypadek drogowy.

Halemba. Kolejna rudzianka padła ofiarą oszustów

W poniedziałek 7 sierpnia do 88-letniej mieszkanki dzielnicy Halemba zadzwonił mężczyzna podający się za adwokata jej syna. Powiedział, że syn kobiety spowodował wypadek drogowy i potrzebuje 50 tys. zł.

– Mężczyzna zadzwonił, podawał się za adwokata, powiadomił o wypadku drogowym, którego sprawcą miał być syn poszkodowanej. Po chwili w słuchawce było słychać drugiego mężczyznę, który podawał się za syna i miał prosić o pomoc finansową – powiedział sierż. sztab. Mateusz Pandzioch, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Kobieta spakowała 50 tys. zł w gotówce do koperty i przekazała pieniądze mężczyźnie, który zaledwie chwilę po rozmowie telefonicznej przyszedł od jej mieszkania. Jak się oczywiście okazało, do żadnego wypadku nie doszło, a kobieta padła ofiarą oszustów, którzy znali już nawet jej adres zamieszkania. Pięć godzin później 88-latka złożyła zawiadomienie na policji.

Policjanci wciąż apelują o zachowanie czujności i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz ostrzegają o możliwych niebezpieczeństwach. Niestety bezskutecznie. Oszuści nadal działają, wykorzystując łatwowierność, uczciwość i naiwność seniorów, aby odbierać im oszczędności życia. Warto ostrzec swoich najbliższych, a zwłaszcza seniorów, o sposobach wykorzystywanych przez oszustów.

Komentarze (3)    dodaj »

  • OLO

    po szczepionce kobiecina

  • The truth

    Jak w łatwy i szybki sposób zarobić 50 k PLN, jak tacy ludzie mają decydować o przyszłości tego kraju

  • Gość

    Skąd biedni emeryci mają tyle kasy pod ręką?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również