Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek w Orzegowie. Nie żyje jedna osoba

 • Dodano: 2018-12-12 22:00, aktualizacja: 2019-01-03 09:40

Dzisiaj wieczorem w Orzegowie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca auta osobowego potrącił tam cztery kobiety. Jedna z nich zmarła.

AKTUALIZACJA:

Znamy najnowsze szczegóły w sprawie wczorajszego tragicznego wypadku. Okazuje się, że kierowca, który potrącił cztery kobiety, w tym jedną śmiertelnie, miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów ze względu na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Trzy kobiety, które zostały poszkodowane, nadal przebywają w szpitalu. Stan jednej z nich nadal jest poważny.


Do wypadku doszło około godziny 19:30 w rejonie przystanku autobusowego przy ul. Orzegowskiej. Cztery kobiety wyszły na jezdnię zza autobusu linii 146 i wtedy doszło do potrącenia.

Jedną z kobiet reanimowano. Niestety, 77-latki nie udało się uratować. Pozostałe kobiety zostały zabrane do szpitala. Teraz przechodzą badania.

60-letni kierowca był trzeźwy. Twierdzi, że nie zauważył kobiet i poczuł dopiero uderzenie w samochód. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Komentarze (133)    dodaj »

 • Sprwiedliwie

  Roznorodnosc zdan czasem nawet nie na temat.....kierowca? Sprawca wypadku! Osoba ktora ma w glebokim powazaniu kazdego kto porusza sie pieszo czy tez jakim kolwiek pojazdem. Wiem ze gdyby doszlo do konfrontacji z rodzina ofiary to zbluzgalby ich ze stara miala w domu siedziec...ktos kto nie posiada za grosz szacunku dla najblizszej rodziny ignoruje prawo pod kazda postacia i w dodatku udaje prawie swietego noszac krzyz na piersi..!!!!Osoba.Czlowiekiem go nie nazwe. Mam nadzieje ze otrzyma stosowny wyrok. Amen

 • Noram

  Jak czytam większość komentarzy to aż szkoda że nie jesteście egzaminatorami/doradcami/ policjantami/ministrami, bo tak wszystko świetnie wiecie/rozumiecie/edukukujecie... a tak naprawdę jesteście wielkimi teorytykami ważnymi w necie.

 • ania 10 lat

  nie trzeba być egzaminatorem tylko mieć trochę oleju w głowie i myśleć co się robi ....

 • PIOTR

  Prawidłowe przejście przez jezdnię-zatrzymaj się przed przejściem i oceń sytuację .Spójrz w lewo i sprawdź czy z tej strony nie nadjeżdża pojazd ..Spójrz w prawo i sprawdź czy z tej strony nie nadjeżdża pojazd .Spójrz jeszcze raz w lewo. Patrząc w lewo przechodz zdecydowanym krokiem przez pasy na przejściu dla pieszych.na środku jezdni spójrz w prawo upewnij się czy nikt nie nadjeżdża.Na przejściu dla pieszych zabrania się biegania i zawracania i klepania przez komórkę ,tak mnie uczyli w szkole zapamiętałem to że samochód można wymienić na nowy mnie nie .....

 • Misiowe mama

  Jeżdżę tam regularnie. Piesi sami wchodzą pod koła. A wystarczy poczekać chwilę aż droga będzie pusta. Nieraz zdarzyło mi się ostro hamować. Naprawdę gdyby panie upewniły się na 100% być może do tragedii nie doszłoby. W Polsce występuje kilka powtarzalnych schematów wypadków z pieszymi. Zazwyczaj nieuwaga, zbyt wielka pewność że kierowca zdąży się zatrzymać, telefon w rękach lub przy uchu, żadne upewnienie się że nadjeżdża samochód, "zagadanie się" z innym pieszym. Nie wypowiadam się na temat innych rodzajów zdarzeń jedynie te gdzie głównie dochodzi do zdarzeń. Tam zaobserwowałam że wtargniecie na jezdnię bez uprzedniego rozejrzenia się oraz pewność że kierowca się zatrzyma. Niestety taka rzeczywistość.

 • NAtka

  Skoro są pasy to każdy kierowca ma OBOWIAZEK zatrzymania sie i przepuszczenia pieszych...

 • Misiowe mama

  Nie prawda.... Proszę dokładnie przeczytać prawo o ruchu drogowym. Stąd tyle wypadków wynikających z niewiedzy. Nakłania do zapoznania się. Do póki pieszy nie wejdzie na pasy wymalowane na jezdni nie ma żadnego pierwszeństwa przed kierującym. Naprawde. Dlatego prawda jest bolesna. To kierujący ma pierwszeństwo przed pieszym do czasu aż wejdzie na pasy. To tylko dobra wola kierującego ze pusci pieszego. Gdy już pieszy jest na jezdni wowczas on ma pierwszeństwo. W tym przypadku wlasnie tak było. Kobiety były już na jezdni. Więc one mialy pierwszeństwo. Nieszczęśliwe są takie nieoświetlone przejścia plus zero wyobraźni pieszych. Ubierzcie odblaski... szczegolnie w porze ograniczonej widoczności zmierzchu itp.

 • pieszy

  Mógłbym dokładnie na zasadzie kopiuj wklej wykorzystać twój tekst ale w odniesieniu do kierowców .Różnica jest jednak taka ,że kierowcy posiadając prawo jazdy mają trochę bardziej rozwiniętą świadomość wynikającą ze znajomości przepisów drogowych i bezpieczeństwa .Przecież na drogę może wejść dziecko , pijany albo nawet osoba upośledzona , ta ostrożność u kierowcy zwłaszcza w okolicy pasów drogowych czy szkół musi być więc wyostrzona . To też nie znaczy ,że piesi maja nie uważać .Ponieważ jednak przedstawiasz twój punkt widzenia w odniesieniu do tego wypadku z Orzegowa to w tym przypadku było 100% winy kierowcy .4 kobiety zostały potrącone już praktycznie przy zejściu z pasów do tego przez kierowcę któremu zabrano kilkakrotnie prawo jazdy za piractwo i niebezpieczną jazdę .Te uwagi o pieszych są,tak szczerze w tym przypadku trochę nie na miejscu .

 • Misiowe mama

  Masz rację z pewnością. Ja tylko skwitowała tylko i wyłącznie sytuacje do jakich dochodzi w tamtym miejscu. Pamiętajcie jako piesi... Droga hamowania pojazdu jest wielokrotnie dłuższa niż pieszego. Wracając do strikte tamtej sytuacji. Czy kobiety schodząc z pasów wychodziły zza autobusu? Tzn. Autobus jechał na Godule A kobiety szły w kierunku Kusia? Samo miejsce jest kiepsko oświetlone. Dla mnie mega dobrym z doświadczenia miejscem oświetlony sa przejścia dla pieszych w Żorach na drodze krajowej nr 81 na tzw. Wiślance. Nie występuje jedno źródło światła a kilka i pieszy z kilku perspektyw jest oświetlony. Nawet ten który jest w pobliżu przejścia. Kierowca jest wowczas w stanie zaobserwować reakcję pieszego. Zwróćmy ponadto uwage na fakt iż aktualna aura nie jest sprzyjająca dla pieszych. Ich ciemne bądź mało wyróżniające się przy zmierzchu odzienie brak jakiegokolwiek odblasku nie pozwoli kierowcy w żadne sposób przygotować się na fakt że ktoś może przechodzić. Kiepska jakość oświetlenia w całej Rudzie daje wiele do życzenia! Zwróćmy uwagę na to by być widocznym! Dla własnego bezpieczeństwa. Ja poruszając się po zmierzchu zakładam na nogi takie opaski odblaskowe. Wielu sie śmieje ale uwierzcie że nie raz umożliwiło mi odpowiednio wczesne dobrze nie mnie na pasach czy też często poza nimi (gdzie tez można przechodzić jesli w sąsiedztwie do 100 m nie ma przejścia dla pieszych - zgodnie z polskimi przepisami) dobrze nie mnie. Piesi nie liczcie na to że za każdym razem będziecie przepuszczani przez jezdnię. To tylko i wyłącznie kultura kierującego czesto gęsto na to zezwala. Pieszy nie ma pierwszeństwa przed kierującym wszedzie - wyjątek stanowi samo juz bycie na pasach,co miało tu miejsce.

 • Mieszkanka

  Wina leży po obu stronach, ale! NIECH PIESI ZROZUMIEJĄ WRESZCIE, ZE NIE SĄ SWIETYMII KROWAMI, AUTO NIE JEST W STANIE ZATRZYMAĆ SIĘ W MIEJSCU A JUŻ TYM BARDZIEJ W TAKICH WARUNKACH. Obejrzyjcie się zanim wejdziecie na drogę, to nic nie kosztuje a może uratować życie i traumę dla kierowcy.

 • Natka

  Tak samo Pani powinna zachować szczegolna ostroznosc przy takich miejscach jak pasy !

 • Theo Truth

  Kobieto tego kolesia w ogóle tam nie powinno być !!!! Mam nadzieję że prędko na wolność nie wyjdzie. Szkoda że będziemy go z naszych podatków utrzymywac

 • Życie z kretynami

  Takim jak ty nigdy nieomylnym i myślący że ich to nie spotka życzę takiej sytuacji żeby tacy właśnie ludzie też trochę pedejrzeli na oczy. Moze zyskasz człowieku trochę empatii, bo pewnie myślisz że jesteś Bogiem i że ty błędów nigdy nie popelnisz.

 • Świadek

  Jak to? Panie już praktycznie schodzily z pasów a 146 odjechał, wiec jak można pisać że leży po obu stronach!!! Byłaś? Widziałaś? Wina kierowcy, zagapiony? Zamyslony? A może specjalnie?

 • Grzegorz

  Witam. Proszę o kontakt z Komendą Policji ul. Gen. Hallera 9 dyz. tel. 32 2449 255, lub w dni powszednie w godzinach. Sekr. Wydziału Kryminalnego 32 2449 280, 281, 282. lub 238 i poinformowanie iż było się świadkiem. Dziękuję za pomoc.

 • Xxx

  Auto samo się nie zatrzyma musi być ODPOWIEDZIALNY kierowca za kółkiem w tym przypadku raczej tak nie było

 • taki

  Wina leży po stronie kierowcy. Zasiadając za kółkiem zgadza się na uczestnictwo w ruchu drogowym zgodnym z obwiązującymi przepisami. Zatem, po pierwsze: art.88 uPRD, po drugie: art 26uPRD i po trzecie: art 94KW.

 • owaki

  Pieszy przechodząc przez drogę też jest uczestnikiem ruchu drogowego.

 • kiki

  Rozwiń treść artykułów bo nie mam zamiaru szukać co oznaczają

 • O my god

  Co za koles

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również