Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alternatywna Noc Świętojańska w rudzkim browarze rzemieślniczym

 • Dodano: 2019-06-23 00:00, aktualizacja: 2019-06-23 09:25

Browar Alternatywa w Rudzie Śląskiej zaprosił mieszkańców do udziału w niecodziennej Nocy Świętojańskiej. W sobotę, 22 czerwca, podczas najkrótszej nocy w roku na terenie tutejszego ogrodu zaplanowano liczne atrakcje.

Uczestnikom imprezy przygrywała słowiańska muzyka, było tradycyjne plecenie wianków z panią Agnieszką z Kwiaciarni Deszczowy Las, a także poszukiwanie alternatywnych kwiatów paproci, czyli butelek z piwem ukrytych w różnych zakamarkach browaru. Każdy mógł też skosztować ziemniaków z ogniska, lodów rzemieślniczych czy usmażyć kiełbasę.


- Zaczynaliśmy działalność browaru z niewielkim pomieszczeniem dla gości, a w zimie udało nam się otworzyć drugą salę. W ubiegłym roku działał też ogród. Natomiast dzisiejsza impreza została zorganizowana z uwagi na noc świętojańską. Dla naszych gości przygotowaliśmy moc atrakcji. Będziemy się bawić do nocy – podkreśla manager browaru.


Przypomnijmy, że browar Alternatywa powstał wiosną 2017 roku. Jest to pierwszy browar rzemieślniczy w Rudzie Śląskiej. Znajduje się w Goduli, przy ulicy Tylnej 17. -  Nasz mały, rodzinny browar mieści się w samym sercu Górnego Śląska w Rudzie Śląskiej. Nie jest ogromny, lecz narodził się z ogromnej pasji właścicieli, którzy zaczynali jako piwowarzy domowi. Nie jesteśmy producentem przemysłowym, nasza Alternatywa to czyste rzemiosło, to szczerość i radość z tego, że robimy, to co kochamy – piszą właściciele na swojej stronie internetowej.


Właściciele chętnie dzielą się swoją pasją, często organizując wycieczki po browarze oraz rozmaite wydarzenia. Przykładowo, w następnym tygodniu zaplanowano Weekend Bawarski w Alternatywie, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.

W browarze Alternatywa w Rudzie Śląskiej zorganizowano Noc Świętojańską

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Kamil

  śmieszne, ludzie opamiętajcie się, browar sobie nie poradził bo jak się zjadło z tarczy dwa razy pieniądze, kupiło zabytkowy samochód pięć razy wczasy i w kieszeni pusto ! a pracownicy zwolnieni bez pracy, to było do przewidzenia, lokal ok, lecz inni właściciele !!!Wszystko wyprzedają, tanki itp

 • Renia

  Piwo tanie

 • biedra

  Jak się kupi dużo piw to taniej wychodzi a tak to drogie.

 • Nie tylko piwko

  Alternatywna knajpa Śląska ma bardzo dobre jadło, palce lizać.

 • Kierowca

  Każdy mógł skosztować tego wspaniałego piwa bo było nawet bezalkoholowe. Plus za organizację to najlepsze piwo rzemieślnicze w Polsce.

 • kufel

  Ebul piwo jak piwo fajnie sie leje,ino tam te same///

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.