Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alternatywna Noc Świętojańska w rudzkim browarze rzemieślniczym

 • Dodano: 2019-06-23 00:00, aktualizacja: 2019-06-23 09:25

Browar Alternatywa w Rudzie Śląskiej zaprosił mieszkańców do udziału w niecodziennej Nocy Świętojańskiej. W sobotę, 22 czerwca, podczas najkrótszej nocy w roku na terenie tutejszego ogrodu zaplanowano liczne atrakcje.

Uczestnikom imprezy przygrywała słowiańska muzyka, było tradycyjne plecenie wianków z panią Agnieszką z Kwiaciarni Deszczowy Las, a także poszukiwanie alternatywnych kwiatów paproci, czyli butelek z piwem ukrytych w różnych zakamarkach browaru. Każdy mógł też skosztować ziemniaków z ogniska, lodów rzemieślniczych czy usmażyć kiełbasę.


- Zaczynaliśmy działalność browaru z niewielkim pomieszczeniem dla gości, a w zimie udało nam się otworzyć drugą salę. W ubiegłym roku działał też ogród. Natomiast dzisiejsza impreza została zorganizowana z uwagi na noc świętojańską. Dla naszych gości przygotowaliśmy moc atrakcji. Będziemy się bawić do nocy – podkreśla manager browaru.


Przypomnijmy, że browar Alternatywa powstał wiosną 2017 roku. Jest to pierwszy browar rzemieślniczy w Rudzie Śląskiej. Znajduje się w Goduli, przy ulicy Tylnej 17. -  Nasz mały, rodzinny browar mieści się w samym sercu Górnego Śląska w Rudzie Śląskiej. Nie jest ogromny, lecz narodził się z ogromnej pasji właścicieli, którzy zaczynali jako piwowarzy domowi. Nie jesteśmy producentem przemysłowym, nasza Alternatywa to czyste rzemiosło, to szczerość i radość z tego, że robimy, to co kochamy – piszą właściciele na swojej stronie internetowej.


Właściciele chętnie dzielą się swoją pasją, często organizując wycieczki po browarze oraz rozmaite wydarzenia. Przykładowo, w następnym tygodniu zaplanowano Weekend Bawarski w Alternatywie, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.

W browarze Alternatywa w Rudzie Śląskiej zorganizowano Noc Świętojańską

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Renia

  Piwo tanie

 • biedra

  Jak się kupi dużo piw to taniej wychodzi a tak to drogie.

 • Nie tylko piwko

  Alternatywna knajpa Śląska ma bardzo dobre jadło, palce lizać.

 • Kierowca

  Każdy mógł skosztować tego wspaniałego piwa bo było nawet bezalkoholowe. Plus za organizację to najlepsze piwo rzemieślnicze w Polsce.

 • kufel

  Ebul piwo jak piwo fajnie sie leje,ino tam te same///

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.