Wiadomości z Rudy Śląskiej

Anna Krzysteczko "Przyjacielem Rodziny 2022"

 • Dodano: 2022-12-23 08:30, aktualizacja: 2022-12-23 09:05

Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta miasta Ruda Śląska ds. społecznych uhonorowana tytułem „Przyjaciel Rodziny 2022”. Jest pierwszą rudzianką, która otrzymała to szczególne wyróżnienie, w konkursie organizowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Programu pn. „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, ale też  zwieńczenie mojej pracy zawodowej. Pracę z osobami niepełnosprawnymi zaczęłam w 1997 roku jako wolontariuszka w ośrodku dla niepełnosprawnych w Borowej Wsi. To  nakierowało moja pracę zawodową na pomoc społeczną, na bycie z ludźmi.  Dla mnie rodzina zawsze była, jest i będzie najważniejsza – mówi Anna Krzysteczko.

- Ta nagroda to też bardzo duże zobowiązanie na przyszłość. Dziękuję ludziom, którzy dostrzegli moją pracę, którzy zgłosili i poparli moją kandydaturę. Otrzymaną nagrodę pieniężną z radością przeznaczę na placówki opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez Ośrodek Święta Elżbieta – dodaje.

Tegoroczny konkurs został zorganizowany po raz piąty, a jego celem jest wyróżnienie osób, które z największą pasją i oddaniem wpierają rodziny z terenu województwa śląskiego. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

W poprzednich edycjach tytuł ten otrzymały m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej założycielka i prezes Stowarzyszenia dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej PoMOC w Katowicach oraz Jolanta Grabowska-Markowska założycielka i dyrektor pierwszego na Śląsku stacjonarnego hospicjum dla dorosłych oraz pierwszego w Polsce stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

Anna Krzysteczko z wykształcenia jest pedagogiem

 – Serdecznie gratuluję mojej zastępczyni, z którą współpracujemy od 11 lat. Posiada zdolność integrowania ludzi z różnych środowisk i instytucji wokół nowych pomysłów i zadań. Na przestrzeni wielu lat swojej działalności podejmowała szereg inicjatyw społecznych, kulturalnych i edukacyjnych, mając zawsze na względzie dobro i rozwój rodziny, a promowanie i kreowanie pozytywnego wizerunku rodziny, jej roli i znaczenia w lokalnej społeczności jest priorytetem w podejmowanych przez nią działaniach – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

- Należy do grona osób, dla których nie istnieją przeszkody i bariery nie do pokonania. Priorytetem dla niej jest zawsze drugi człowiek – dodaje.

- W swojej działalności kładę mocny nacisk na organizację takich inicjatyw jak: Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami, konstruktywne spędzanie czasu wolnego połączone z integracją rodzin, wydarzenia edukacyjno-kulturalne dla rodzin, wyjazdy turystyczne dla rodzin czy też program samorządowy „Rudzka Karta Rodziny 3+” – podkreśla wiceprezydent Anna Krzysteczko.

- Zwracam też szczególną uwagę na wprowadzanie nowych form wsparcia, poszerzających istniejące oferty świadczeń i usług, ale przede wszystkim nakierowanych na uzupełnianie i wzmacnianie trudnych przestrzeni społecznych - dodaje.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Bolo

  Twarz urzędy miejskiego, pani od biegu w szpilkach. Typowy przykład jak zarobić ale się nie narobić.

 • emerytka

  Pani wiceprezydent dostała film jak 75 latka ,,wydostaje" sie z mieszkania na 3 pietrze przy ul.Solidarnosci i nawet nie zareagowała!!!Kobieta od co najmniej 8 lat praktycznie nie chodzi..Ze schodów,,schodzi; naprawde na d...e!!!.Czy ktos ma ochote na taki,,spacer??? A Pani wice...szczyci sie nagroda za pomoc niepełnosprawnym!!!gdzie???

 • lorek

  ona przecież zamknęła z dobroci serca świetlice terapeutyczne żeby dzieci mogły więcej czasu spędzać z patologiczną rodziną

 • Godula

  Cyrk na kółkach ciąg dalszy w tej skorumpowanej Rudzie. Żenada

 • Karol z Goduli

  Gratulacje - bezcenna praca tych wspaniałych osób - bez wdzięczności takich typków jak ci z poprzednich komentarzy. W pomocy ludziom korzystających z wszystkiego co się da nigdy nie można liczyć na wdzięczność. Nareszcie ktoś ich dostrzegł i docenił. Brawo

 • Klaudia

  Krzysteczko i Morys. Bez komentarza.

 • Karl

  Żygać się chce, zasrane towarzystwo wzajemnej adoracji...

 • Karminadel

  Chyba "niebieskiej rodziny" w nawiązaniu do artykułu z 22.12.2022

 • Maria

  Gratuluję !! To tylko wyróżnienie, lecz wdzięczność osób jest nieskończona. Pani Anna jest osobą o ogromnym sercu. Często spotykam Panią Annę w kościele

 • SideEffect

  Hm... fajny rodzaj humor, taki jak lubię;-) Ale wielkie serce to nie zawsze dobrze wróży, może ta pani powinna wybrać się na UKG, koniecznie prywatnie, bo z NFZ, to jak dobrze pójdzie za rok.

 • lump

  Oby jeszcze żyła tak jak w kościele uczą, jest pełna pogardy do wszystkich ona może wszystko a jakby inni tak robili to zniszczy.

 • Pomocna

  Owszem, nie rozumiem tej nagonki na tę kochaną panią.

 • Górnik

  częsta obnecnośc w kościele jedną z miar dobroci?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również