Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aż się prosi pomóc Zosi! Kiermasz ciast już w najbliższą niedzielę!

  • Dodano: 2021-12-02 07:00, aktualizacja: 2021-12-02 12:58

W Rudzie Śląskiej mieszka wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia. Jedną z nich jest 12-letnia Zosia, która choruje na nowotwór. Aby pomóc sfinansować jej rehabilitację i leczenie, już 5 grudnia przy Parafii św. Piusa X odbędzie się kiermasz ciast. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Słodka pomoc

Już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, przy parafii św. Piusa X w Rudzie odbędzie się kiermasz ciast, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 30. To właśnie tam uczy się 12-letnia Zosia, dla której zorganizowano całe wydarzenie. Wszyscy chętni mogą przynosić swoje wypieki do salek przykościelnych od godziny 7:30. Organizatorzy informują, że ciasta będą sprzedawane po każdej Mszy Świętej, a kiermasz potrwa aż do sprzedania ostatniego kawałka!

kiermasz ciast

Cały dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 12-letniej uczennicy SP nr 30, Zofii Mańki.

Nowotwór nie odpuszcza nikomu

Zofia Mańka to zaledwie 12-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która już w tak młodym wieku musi zmagać się z chorobą. Droga do postawienia diagnozy była naprawdę długa – zaczęło się od bólu nogi, stanów podgorączkowych i podwyższonego CRP. Dopiero po wielu badaniach i biopsji udało się ustalić, co dolega Zosi – okazało się, że to nowotwór, Mięsak Ewinga. Dziewczynka rozpoczęła leczenie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Kilka dni po usłyszeniu diagnozy, doszło do patologicznego złamania kości, przez co Zosia musi nosić opatrunek gipsowy na pas biodrowy i nogę. Przed nią jeszcze autoprzeszczep oraz wstawienie endoprotezy, które mają odbyć się za około 4 miesiące – do tego czasu dziewczynka musi pozostać w gipsie. Obecnie przyjmuje chemioterapię.

Zosia, miłośniczka muzyki, pilnie potrzebuje naszej pomocy. Aby wesprzeć jej leczenie i późniejszą rehabilitację, można wpłacić drobny datek poprzez Fundację Iskierka lub przy rozliczeniu przekazać swój 1% podatku.

LINK DO STRONY FUNDACJI ISKIERKA
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również