Wiadomości z Rudy Śląskiej

Będzie jaśniej pod SP nr 6

 • Dodano: 2018-02-01 13:30, aktualizacja: 2018-02-02 08:40

W najbliższych tygodniach poprawi się oświetlenie chodnika prowadzącego do budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Miasto przychyliło się do próśb rodziców i radnej.

Mowa o kilku lampach, które znajdują się na chodniku prowadzącym do szkoły przy Bytomskiej 8 w Goduli. Dla rodziców oświetlenie oznacza bezpieczeństwo, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok.

W imieniu rodziców oraz uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 proszę o naprawę lub postawienie trzech nowych latarni wzdłuż chodnika doprowadzającego do budynku Szkoły. Oświetlenie było kilkakrotnie naprawiane, jednakże bezskutecznie i zgodnie z opinią elektryka latarnie wymagają wymiany - apelowała do władz miasta radna Agnieszka Płaszczyk

W odpowiedzi Krzysztof Mejer, I zastępca prezydent miasta informuje, że oprawy oświetleniowe zabudowane na betonowych słupach zostaną wymienione do końca marca.

Równocześnie informuję, że na istniejącym betonowym stupie zabudowana zostanie dodatkowa oprawa oświetlająca plac zabaw-dodał w odpowiedzi wiceprezydent.

Pokaż na mapie

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • kiki

  Myślałem że drzewa powycinają a oni będą latarnie stawiać

 • antyplacypita

  to już jest norma , jak pojawi się jakakolwiek informacja ,że coś zrobiono w mieście od razu komentarze a czemu nie u nas , że powinny być pieniądze przeznaczane na inne rzeczy ,że ktoś się promuje itd.Propozycja dla tego portalu , piszcie jak najbardziej o wszystkim ale niech każdy to sobie komentuje w domu bo jak się czyta, że dzieci ze szkoły 40 są gorsze albo o fance Sakiewicza to się robi niedobrze

 • Mieszkanka Rudy Śląskiej

  Małe sprostowanie. Szkoła jest w Orzegowie

  • Mieszkanka Rudy Śląskiej
   2018-02-01 20:46
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • orzegowianin

  Szkoda że Agnieszka Płaszczyk na tak nie walczy o światło się na ul. Pawła, tam przez 800 m dzieci idą bez odrobiny światła przy jeżdżących tirach przy tym syfie co zalega na drodze. Wspanialomyslna radna woli walczyć o 30 m chodnik między bramą terenu szkolnego a budynkiem szkoły podstawowej, kpina z wyborców, pójście na łatwiznę!!!

 • PiS = PO

  Sukces radnej!!! Będzie się tym szczycić. Tych trzech radnych co upominalo się o latarnię na Pawła musi iść na nauki do fanki Sakiewicza.

 • orzegowianin

  Ileż razy można błędnie podawać lokalizację miejsc i przypisywać to co leży w Orzegowie do Goduli .Już pomijam ,że była szk. podst 34 obecnie filia 40 wybudowano w Orzegowie i wiele lat pod niego należała a teraz nie wiedzieć czemu już się utrwaliło ,że to jest szkoła w Goduli , (a nie jest) to teraz o zgrozo dowiadujemy się że ,,6 " to Godula .Tak ciężko to sprawdzić na mapie , to po pierwsze , po drugie aż mi się nie chce wierzyć ,że można wykazać się taką niewiedzą , bo orzegowska szóstka często pojawia się w mediach choćby z racji wielu sportowych sukcesów .Ulica Bytomska poza Parkiem Mickiewicza należy w całości do Orzegowa .Proszę to sobie zapamiętać na przyszłość !

 • Or

  W zasadzie geodezyjnie to cała godula i orzegow leżą w obrębie orzegow.

 • fafik

  Wiadomość !!!

 • rada rodzicow

  No suoer, a dzieci ze szkoły podstawowej nr 40 to gorsze? Szczególnie te mieszkające na ul. Pawła!!! Tam miasto nie ma kasy, do tego była interwencja aż trójki radnych. A że radna P. z świty panującej to już robią. Przecież pod SP6 jest światło a na Pawła nie ma wcale. Zleciło miasto tą " wspaniała" ścieżkę rowerową i przy jednym wykopie można było położyć kabel, ale nie bo po co!!! Skandal!!!!

 • Paweł

  Co ma "wspaniała" ścieżka rowerowa do oświetlenia? Szkoda tylko, że nie jest na całej długości Starej i Pawła bo wtedy można by do 40-tki dojechać bezpiecznie rowerem. Rudzka "cywilizacja" jednak jeszcze do tego nie dorosła. Światło to inna sprawa (na pewno potrzebna), trzeba było jednak się wymądrzać wtedy gdy realizowano tą inwestycję.

 • Tade

  Były pytania co z oświetleniem przed inwestycją, w trakcie oraz po ale w urzednicznej euforii pozostały bez odpowiedzi

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.