Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Będzie jaśniej pod SP nr 6

 • Dodano: 2018-02-01 13:30, aktualizacja: 2018-02-02 08:40

W najbliższych tygodniach poprawi się oświetlenie chodnika prowadzącego do budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Miasto przychyliło się do próśb rodziców i radnej.

Mowa o kilku lampach, które znajdują się na chodniku prowadzącym do szkoły przy Bytomskiej 8 w Goduli. Dla rodziców oświetlenie oznacza bezpieczeństwo, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok.

W imieniu rodziców oraz uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 proszę o naprawę lub postawienie trzech nowych latarni wzdłuż chodnika doprowadzającego do budynku Szkoły. Oświetlenie było kilkakrotnie naprawiane, jednakże bezskutecznie i zgodnie z opinią elektryka latarnie wymagają wymiany - apelowała do władz miasta radna Agnieszka Płaszczyk

W odpowiedzi Krzysztof Mejer, I zastępca prezydent miasta informuje, że oprawy oświetleniowe zabudowane na betonowych słupach zostaną wymienione do końca marca.

Równocześnie informuję, że na istniejącym betonowym stupie zabudowana zostanie dodatkowa oprawa oświetlająca plac zabaw-dodał w odpowiedzi wiceprezydent.

Pokaż na mapie

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • kiki

  Myślałem że drzewa powycinają a oni będą latarnie stawiać

 • antyplacypita

  to już jest norma , jak pojawi się jakakolwiek informacja ,że coś zrobiono w mieście od razu komentarze a czemu nie u nas , że powinny być pieniądze przeznaczane na inne rzeczy ,że ktoś się promuje itd.Propozycja dla tego portalu , piszcie jak najbardziej o wszystkim ale niech każdy to sobie komentuje w domu bo jak się czyta, że dzieci ze szkoły 40 są gorsze albo o fance Sakiewicza to się robi niedobrze

 • Mieszkanka Rudy Śląskiej

  Małe sprostowanie. Szkoła jest w Orzegowie

  • Mieszkanka Rudy Śląskiej
   2018-02-01 20:46
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • orzegowianin

  Szkoda że Agnieszka Płaszczyk na tak nie walczy o światło się na ul. Pawła, tam przez 800 m dzieci idą bez odrobiny światła przy jeżdżących tirach przy tym syfie co zalega na drodze. Wspanialomyslna radna woli walczyć o 30 m chodnik między bramą terenu szkolnego a budynkiem szkoły podstawowej, kpina z wyborców, pójście na łatwiznę!!!

 • PiS = PO

  Sukces radnej!!! Będzie się tym szczycić. Tych trzech radnych co upominalo się o latarnię na Pawła musi iść na nauki do fanki Sakiewicza.

 • orzegowianin

  Ileż razy można błędnie podawać lokalizację miejsc i przypisywać to co leży w Orzegowie do Goduli .Już pomijam ,że była szk. podst 34 obecnie filia 40 wybudowano w Orzegowie i wiele lat pod niego należała a teraz nie wiedzieć czemu już się utrwaliło ,że to jest szkoła w Goduli , (a nie jest) to teraz o zgrozo dowiadujemy się że ,,6 " to Godula .Tak ciężko to sprawdzić na mapie , to po pierwsze , po drugie aż mi się nie chce wierzyć ,że można wykazać się taką niewiedzą , bo orzegowska szóstka często pojawia się w mediach choćby z racji wielu sportowych sukcesów .Ulica Bytomska poza Parkiem Mickiewicza należy w całości do Orzegowa .Proszę to sobie zapamiętać na przyszłość !

 • Or

  W zasadzie geodezyjnie to cała godula i orzegow leżą w obrębie orzegow.

 • fafik

  Wiadomość !!!

 • rada rodzicow

  No suoer, a dzieci ze szkoły podstawowej nr 40 to gorsze? Szczególnie te mieszkające na ul. Pawła!!! Tam miasto nie ma kasy, do tego była interwencja aż trójki radnych. A że radna P. z świty panującej to już robią. Przecież pod SP6 jest światło a na Pawła nie ma wcale. Zleciło miasto tą " wspaniała" ścieżkę rowerową i przy jednym wykopie można było położyć kabel, ale nie bo po co!!! Skandal!!!!

 • Paweł

  Co ma "wspaniała" ścieżka rowerowa do oświetlenia? Szkoda tylko, że nie jest na całej długości Starej i Pawła bo wtedy można by do 40-tki dojechać bezpiecznie rowerem. Rudzka "cywilizacja" jednak jeszcze do tego nie dorosła. Światło to inna sprawa (na pewno potrzebna), trzeba było jednak się wymądrzać wtedy gdy realizowano tą inwestycję.

 • Tade

  Były pytania co z oświetleniem przed inwestycją, w trakcie oraz po ale w urzednicznej euforii pozostały bez odpowiedzi

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.