Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezdomni - nie bądź obojętny

  • Dodano: 2019-12-13 07:15, aktualizacja: 2019-12-13 08:14

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi apelujemy aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Jak co roku w miesiącach zimowych strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS będą kontrolować miejsca przebywania osób bezdomnych. Zwrócić należy uwagę na fakt, że w trakcie czynności kontrolnych prowadzonych przez strażników w głównej mierze chodzi o ujawnianie miejsc przebywania bezdomnych, miejsc, które nie gwarantują należytej ochrony przed zimnem. Działania te mają na celu uchronienie osób przed zamarznięciem i w szczególności skupione są na działaniach kontrolno – rozpoznawczych w terenie, m.in. kontrolę opuszczonych budynków, ogródków działkowych, studzienek kanalizacyjnych i ciepłowniczych, piwnic i strychów. W trakcie tych kontroli bezdomni informowani są o miejscach i placówkach pomocowych gdzie można się ogrzać i spędzić noc albo gdzie udać się po ciepły posiłek czy ciepłe i czyste ubrania. Rozdawane są im też ciepłe napoje, które pomagają się rozgrzać. Dyżurny Straży Miejskiej przyjmuje całodobowo informacje od Państwa, które dotyczą osób zagrożonych zamarznięciem pod bezpłatnym numerem telefonu: 986. Każda informacja zostanie sprawdzona, a osobom potrzebującym zostanie udzielona pomoc i wsparcie.

Od 1 listopada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych. Pod numerem 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem całe województwo śląskie.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych

Poniżej podajemy również wykaz telefonów, na które można dzwonić w celu udzielenia pomocy osobom bezdomnym.

Bezdomni - nie bądź obojętny

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Pozwólcie tym osobą spożywać alkohol w nocle[...]iach to sami przyjdą, w większości jest właśnie tego rodzaju problem, że nie można tam pić i przyjść w stanie wskazującym to wolą spać po kanałach niż iść do nocle[...]i nie mówię oczywiście, że wszyscy bezdomni mają ten problem bo tak nie jest ale w dużej mierze tak to wygląda.

  • Krystyna

    Jak już przyjdzie to niech zostanie przyjęty- w jakim kolwiek jest stanie,,,

  • Moni

    Dla pijących koniaki na kościach nie ma racji bytu w przechowalni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.