Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg 12-godzinny w Rudzie Śląskiej wystartował!

  • Dodano: 2019-04-27 15:15, aktualizacja: 2019-04-28 16:00

Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny w Rudzie Śląskiej: 12 godzin, 130 zawodników i trasa licząca 1309,5 m, czyli Rudzki Bieg 12-godzinny. Sportową imprezę zorganizowano w sobotę, 27 kwietnia. Wśród zawodników pojawili się m.in.: Aneta Rajda i Przemysław Basa, tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski w biegu 24 godzinnym, które odbyły się w Supraślu. 


W biegu 12-godzinnym zorganizowanym już po raz 21. uczestniczyli najlepsi ultramaratończycy z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Dodatkowo, tego dnia odbył się także bieg na 60 km, w którym wzięło udział 60 biegaczy. Dystans ten nie jest przypadkowy, ponieważ w tym roku miasto celebruje swoje 60-urodziny i ten sposób postanowiono symbolicznie uczcić jubileusz.


- Rudzki bieg dwunastogodzinny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy. To niesamowite, bo rozpoczynaliśmy od kilkunastu uczestników, a teraz przyjeżdżają do   nas zawodnicy praktycznie z całego kraju i zagranicy. Podobnie będzie w tym roku - wyjaśnia organizator biegu oraz jego pomysłodawca, rudzki ultramaratończyk August Jakubik.


Powodów do świętowania było więcej, bo swoje 60. Urodziny obchodzi także jeden z najpopularniejszych rudzian, czyli August Jakubik, który wziął udział w biegu razem ze swoimi przyjaciółmi.


Start biegu miał miejsce na placu Jana Pawła II. Następnie sportowcy pobiegli ulicami:  Smolenia, Objazdową, Markowej i Damrota.

Znamy zwycięzców

Zwycięzcami XXI Międzynarodowego Rudzkiego Biegu Dwunastogodzinnego zostali Aneta Rajda i Przemysław Basa. Zawodnicy z Rudy Śląskiej przebiegli kolejno 126,416 km i 148,425 km.

Natomiast w biegu na 60 km pierwsze miejsce zajął Jarosław Lubiński z Lipna, na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Leśnikowski z Chorzowa, a na trzecim Bartłomiej Zbąski z Rudy Śląskiej.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.