Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bolt wycofał się z Rudy Śląskiej? Znamy stanowisko firmy

 • Dodano: 2023-03-02 12:30

Niedawno informowaliśmy, że na rudzkich ulicach pojawiły się hulajnogi elektryczne firmy TIER. Czy oznacza to, że hulajnogi Bolt zniknęły z naszego miasta? Niektórzy zauważyli, że w aplikacji Bolt Ruda Śląska znajduje się w czerwonej strefie.

Koniec Bolta w Rudzie?

Wraz z początkiem sezonu wiosennego, wielu mieszkańców przypomniało sobie o elektrycznych hulajnogach. Dotychczas w Rudzie Śląskiej można było korzystać tylko z hulajnóg firmy Bolt, w tym roku dołączyły do nich urządzenia firmy TIER. Czy TIER wyparł Bolta z Rudy Śląskiej? Mieszkańcy zauważyli, że w aplikacji przewoźnika Ruda Śląska jest objęta „czerwoną strefą”, w której nie można parkować hulajnóg.

Mimo że hulajnogi elektryczne często przeszkadzały mieszkańcom, co odzwierciedlają akty wandalizmu dokonywane na urządzeniach – nierzadko lądowały one w śmietnikach, a nawet w rzekach – wiele osób często z nich korzysta i docenia ich funkcjonalność. Część mieszkańców podejrzewa, że to właśnie przez częstą dewastację urządzeń Bolt mógł wycofać się z Rudy Śląskiej.

Mamy odpowiedź Bolta

Zwróciliśmy się z zapytaniem bezpośrednio do firmy Bolt. Martyna Kurkowska z działu prasowego zapewnia, że Bolt wciąż działa w Rudzie Śląskiej.

- Wraz z poprawą pogody, rozpocznie się sezon na jednoślady elektryczne. W związku z tym będziemy obserwować zapotrzebowanie mieszkańców Rudy Śląskiej i zgodnie z tym regulować ilość dostępnych hulajnóg Bolt.

Miłośnicy elektrycznych jednośladów nie mają się zatem czym martwić – gdy tylko zrobi się nieco cieplej, hulajnogi Bolt z powrotem trafią na rudzkie ulice!

Komentarze (22)    dodaj »

 • Ika11

  To nie Rudzianie mają dorosnąć ale Ci którzy korzystają z hulajnóg ponieważ parkują na środku chodnika jak się podoba starsza osoba lub niewidząca może się przewrócić a na dobrą sprawę dlaczego my przechodnie chodzący po chodniku mamy to mijać proszę sobie wypożyczyć zapłacić i zabrać do domu a nie jeździć na są dziko po chodniku chodnik służy do chodzenia płacimy za gruntowe nieruchomość aż może fruwać mamy

 • Rudzki Przedsiębiorca

  Najlepsze jest, że te firmy nic nie płacą za używanie naszej infrastruktury.

 • Hanys

  Ludzie w Rudzie są zbyt prostaccy żeby dorosnąć do takich tematów jak hulajnogi. Wszystkim to przeszkadza. Nawet Rudzki poeta wypisywał w internecie bzdury na ten temat. Więc nie ma się co dziwić że firma się wycofała.

 • SPONGEBOB

  Prostakiem są osoby co korzystają z tych hulajnóg i stawiają gdzie popadnie środek chodnika a nawet jak widziałem na zakręcie na drodze. To są prostaki co chcieli do UE a słoma z butów wystaje.

 • Kpina + ironia / szydera

  W jednym masz rację: UŻYTKOWNICY tych wynalazków są zbyt prostaccy - to fakt. Mają w du...e zwykłych pieszych, bo najczęściej na chodnikach są porzucane, jak popadnie, hulajnogi. JA przyjechałe/am - klękajcie narody... A potem zdziwienie takie samo, jak motocrosowców, którzy najpierw rozjeżdżają lasy, łąki i mają innych za nic, byle bez tłumika po lesie pojeździć, a potem jak ktoś śmiał rozpiąć drut między drzewami... Ale skoro instytucje zawodzą, a inne środki są nieskuteczne, to wita, rozumita... trzeba te badziewne hulajnogi usuwać z chodników, choćby miały piszczeć całą noc.

 • Max

  Na Goduli stoi jedna jeszcze z zeszłego roku!

 • lyjo

  Bo kibole ją przyspawali

 • Ziga z Wirku

  Te co dotacje dostali?

 • Paweł

  Wszystkie przejazdy na aplikacje powinny być wycofane z Polski to co się dzieje to jest nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju ...pobierają ponad 30 % prowizji a kierowcy żeby przeżyć muszą jeździć po 12 godz dziennie są przemęczeni ciągle się spieszą bardzo dużo kolizji z udziałem tych aut w 80 % jeżdżą bracia ze wschodu ...w dużej mierze bez umiejętności i dokumentów lub na innych kontach ...zlikwidować dziadostwo !!!

 • Kuba

  Artykulu nie czytales... Ale wypowiedziec się musiałeś.

 • Kierowca bolta

  Więcej faktów mniej propagandy jeżdżę po Rudzie i to nie 12 godzin dziennie a przyzwoicie zarabiam siej gdzie indziej swoją propagandę

 • Qqr

  Won cierpie!!

 • Majk

  Szkoda.

 • Rudy

  Bo Rudzkie młode towarzystwo niedorosło do tego tylko do picia cpania i bicia sie...

 • Kasia

  Poproszę o hulajnogi w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Halemba Stara Kuźnia;)

 • Stop hulajnogom

  Oby znikły WSZYSTKIE i nigdy nie wróciły !!!

 • Ami

  Jasne .Najlepiej żeby były tylko samochody i mogły jeździ i parkować wszędzie nawet na chodniku.A oddychać będzie spalinami i chyba fruwać.Bo już nawet chodzi nie można bo tylko Państwo kierowcy się liczą.Jakby tak wszyscy myśleli jak ty globie to już dawno byśmy wszyscy padli .Może warto by było trochę pomyśleć o ekologii.I ruszyć [...]ę ze swojego auta...

 • ekoterroryści

  Jak jesteś takim eko to czemu korzystasz z telefonu, komputera itd. ?

 • Kpina + ironia / szydera

  O dobro planety będziecie - ekooszołomy - walczyć do samego końca: naszego lub jej...

 • Ujek Fredi

  Ami dobra rada zacznij jezdzić na rowerku ale nie elektrycznym

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również