Wiadomości z Rudy Śląskiej

Castorama w Ruda Śląskiej - kiedy nastąpi otwarcie?

 • Dodano: 2020-11-19 17:00, aktualizacja: 2021-03-10 17:37

31 lipca ubiegłego roku z mapy Rudy Śląskiej zniknął hipermarket Tesco. Od tamtej pory wielki budynek przy ul. 1 Maja 370 stał niezagospodarowany, jednak to ostatnio się zmieniło. Potwierdziły się plotki krążące od jakiegoś czasu wśród mieszkańców naszego miasta. Obecnie trwa przekształcanie budynku pod market budowlany Castorama.

Warto przypomnieć, że supermarket Tesco położony przy ul. 1 Maja 370 był jednym z pierwszych takich sklepów w Rudzie Śląskiej i niewątpliwie na wiele lat stał się zakupowym centrum dla wielu mieszkańców. Z biegiem lat jednak pojawiła się spora konkurencja, więc tak ogromna placówka okazała się ostatecznie nierentowna. 30 maja 2019 roku informowaliśmy, że zarząd Tesco Polska zdecydował o zamknięciu kolejnych czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce - w tym sklepu w Rudzie Śląskiej.

Sprawdź także: Tesco - największy supermarket w Rudzie Śląskiej powoli odchodzi do lamusa [zdjęcia]

Zamknięcie supermarketu Tesco przy ulicy 1 Maja budziło sporo emocji. Sklep działał do 31 lipca 2019 roku. Jeszcze przed zamknięciem Tesco postanowiliśmy zapytać w biurze prasowym sieci, jaka przyszłość czeka wielki budynek. Dowiedzieliśmy się wtedy, że ma już nowego właściciela, ale to wszystko. Nieoficjalne źródła mówiły o tym, że urządzić może się tam Castorama. Z biura prasowego Castoramy otrzymaliśmy jednak informację, że na tamten czas, spółka nie podjęła w tej sprawie decyzji.

Sprawdź także: Czy w miejscu po Tesco przy ul. 1 Maja powstanie Castorama?

Będzie Castorama w Rudzie Śląskiej - to już pewne!

Teraz mamy już pewność. Od jakiegoś czasu na różnych portalach z ofertami pracy można było znaleźć ogłoszenia pracy w Castoramie właśnie w naszym mieście. Próbowaliśmy się skontaktować z biurem prasowym sieciówki, jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Dzisiaj mamy już pewność, że w Rudzie Śląskiej już wkrótce otwarta zostanie kolejna placówka tej popularnej sieci sklepów budowlano-remontowych. Na budynku pojawiło się już logo firmy. Z tablicy informacyjnej można wywnioskować, że remont budynku powinien zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

Castorama działa w 60 miastach. Łącznie w Polsce jest 80 sklepów. Firma jest częścią grupy Kingfisher, mającej swoje markety w ponad 130 krajach na całym świecie. Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu. W województwie śląskim sklepy działają m.in.: w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie czy Bytomiu.

Czy cieszycie się, że w Rudzie Śląskiej powstanie Castorama?

Castorama Ruda Śląska

Komentarze (70)    dodaj »

 • Ja

  Wolałabym żeby to było Leroy po do Castoramy ma rzut beretem ale trudno. Ja i tak mam bliżej do innej Castoramy więc na Czarny Las nie po drodze.

 • fajerberga

  Teraz już wszyscy wiedzą, że TY wolałabyś LM i że do Castoramy masz blisko i że na Schwarzwald ci nie po drodze... Tyle tylko, że to nikogo nie obchodzi, co TY wolisz i gdzie masz blisko bądź daleko... :-)

 • Noelka

  Ta Castorama nie została wybudowana tylko dla Ciebie.Ma służyć wszystkim klientom.Nie jesteś"pępkiem"naszego miasta.

 • Ewald

  boluś błysnął jak jakis menel, wypowiedzi mniej niż zeroo, miasto sie cieszy ze bedzie market a ten przeciwny

 • boluś

  Cieszy sie pijar' bo na tym zarobio'czysto reklamówka. Co do jasności' ni mo przeciw' barzij nomowio do ruszania pałom /tom na szyi Ewald/ kożdy market to tako dojarka ni mosz wrażynia co cie dojom Ewadku?

 • Przychylny

  Boluś musisz zmienić login ,bo ci coś ostatnio za dużo łapek w dół dają,albo się weź za siebie.Na początek zanim zamieścisz tu komentarz , przeczytaj go sobie kilka razy

 • boluś

  W góra łapki lebo w dół'bez różnicy' istotne co poradzom czytać! Moge co ponikierzy pomyślom. I to by mnie ucieszoło..

 • Michał

  Gdy jest promocja to się opłaca, ale jeśli chodzi o ceny drobnych rzeczy to zdzierają kasę. Budując dom czasem znalazłem lepsze ceny na składach budowlanych. I obsługa bez wiedzy budowlanej, pochowana za regałami.

 • Stary

  A czemu nie kościół? Baranki miały by gdzie chodzić.

 • Beti

  SUPER, wreszcie duży market budowlany w naszym mieście.

 • Pracownik listopadowy

  No teraz to już tylko umierać ze szczęścia, bo market budowlany się otworzył. Kolejnym apogeum szczęścia dla mieszkańców będzie otwarcie budowa spalarni śmierci żeby mogła palić stare meble i graty, a mieszkańcy zrobią sobie miejsce na remont.

 • Betka

  W Castoramie nie ma mebli więc jakie meble chcesz palic? A spalarnia nie spla mebli tylko śmieci ,odpady ...........

 • Pola

  Pracowniku listopadowy, Twoja historia o apogeum szczęścia jest żenująca.

 • p2p

  Akurat nowoczesna spalarnia śmieci to bardzo dobry pomysł.

 • Lis

  Taa przykładem innych miast widać jak spalarnia potrzebna. Zamiast zarabiać na siebie ciągnie z miasta które podwyższa ceny za śmieci, żeby to nie padło!!! Poczytaj o tym!!! Może się mylę ale nie ma w Polsce spalarni która by miała zysk!

 • boluś

  To co kcom tukej wybudować to przestarzałe ECO SYFIARNIE. Fto czytał Raporty tyn wiy!

 • Xyź

  Ciekawe że większość zadowolonych to sądząc po nickach kobiety!Czyżby miały szlaban na remonty bo nie ma budowlanki w Rudzie Śląskiej?

 • Adolf

  wkoncu sklepy budowlane w rudzie obniżą ceny

 • Mirek

  Super. Brakuje takiego sklepu w tej lokalizacji

 • boluś

  Ciekawe co w tym sRaju te syćkie francuskie,brytyjskie,portugalskie,niemieckie i inksze majom pejsatych właścicieli?

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również