Wiadomości z Rudy Śląskiej

Castorama w Ruda Śląskiej - kiedy nastąpi otwarcie?

 • Dodano: 2020-11-19 17:00, aktualizacja: 2021-03-10 17:37

31 lipca ubiegłego roku z mapy Rudy Śląskiej zniknął hipermarket Tesco. Od tamtej pory wielki budynek przy ul. 1 Maja 370 stał niezagospodarowany, jednak to ostatnio się zmieniło. Potwierdziły się plotki krążące od jakiegoś czasu wśród mieszkańców naszego miasta. Obecnie trwa przekształcanie budynku pod market budowlany Castorama.

Warto przypomnieć, że supermarket Tesco położony przy ul. 1 Maja 370 był jednym z pierwszych takich sklepów w Rudzie Śląskiej i niewątpliwie na wiele lat stał się zakupowym centrum dla wielu mieszkańców. Z biegiem lat jednak pojawiła się spora konkurencja, więc tak ogromna placówka okazała się ostatecznie nierentowna. 30 maja 2019 roku informowaliśmy, że zarząd Tesco Polska zdecydował o zamknięciu kolejnych czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce - w tym sklepu w Rudzie Śląskiej.

Sprawdź także: Tesco - największy supermarket w Rudzie Śląskiej powoli odchodzi do lamusa [zdjęcia]

Zamknięcie supermarketu Tesco przy ulicy 1 Maja budziło sporo emocji. Sklep działał do 31 lipca 2019 roku. Jeszcze przed zamknięciem Tesco postanowiliśmy zapytać w biurze prasowym sieci, jaka przyszłość czeka wielki budynek. Dowiedzieliśmy się wtedy, że ma już nowego właściciela, ale to wszystko. Nieoficjalne źródła mówiły o tym, że urządzić może się tam Castorama. Z biura prasowego Castoramy otrzymaliśmy jednak informację, że na tamten czas, spółka nie podjęła w tej sprawie decyzji.

Sprawdź także: Czy w miejscu po Tesco przy ul. 1 Maja powstanie Castorama?

Będzie Castorama w Rudzie Śląskiej - to już pewne!

Teraz mamy już pewność. Od jakiegoś czasu na różnych portalach z ofertami pracy można było znaleźć ogłoszenia pracy w Castoramie właśnie w naszym mieście. Próbowaliśmy się skontaktować z biurem prasowym sieciówki, jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Dzisiaj mamy już pewność, że w Rudzie Śląskiej już wkrótce otwarta zostanie kolejna placówka tej popularnej sieci sklepów budowlano-remontowych. Na budynku pojawiło się już logo firmy. Z tablicy informacyjnej można wywnioskować, że remont budynku powinien zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

Castorama działa w 60 miastach. Łącznie w Polsce jest 80 sklepów. Firma jest częścią grupy Kingfisher, mającej swoje markety w ponad 130 krajach na całym świecie. Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu. W województwie śląskim sklepy działają m.in.: w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie czy Bytomiu.

Czy cieszycie się, że w Rudzie Śląskiej powstanie Castorama?

Castorama Ruda Śląska

Komentarze (70)    dodaj »

 • Dana

  Hura!!!Cieszymy się bardzo na otwarcie Castoramy

 • Paweł

  Yes Yes Yes o tym marzyliśmy

 • Pola

  Nareszcie!!!

 • Cziko

  Narescie a nie biedronki same

 • Aga

  Huraaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!Bardzo się przyda.

 • Jola

  Yupiii. Wreszcie

 • HALCIA

  NO I WRESZCIE COŚ SIĘ DZIEJE .SUPER ,ŻE BĘDZIE CASTORAMA ,BO U NAS NIE MA TAKIEGO DUŻEGO SKLEPU BUDOWLANEGO

 • boluś

  Znajonc Tesco ' dobro zmiana ! Niy znom w tym sRaju gorszego szajsmarketu. Zdało by sie jeszcze poprawić płace' przyninoj'mniej tym łod zolli.

 • Meny

  Muszę przyznać że to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta.

 • Nowa

  No nareszcie ,tak długo wyczekiwany sklep budowlany

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również