Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czarnek: polska szkoła jest nieco poraniona zdalną nauką

  • Dodano: 2021-08-27 08:45, aktualizacja: 2021-08-27 09:15

Polska szkoła jest nieco poraniona nauką zdalną poprzednich miesięcy; nieco uzdrowiona dzięki powrotowi do szkół na ostatnie cztery, sześć tygodni (przed wakacjami-PAP) i pełna gotowości, by nadrabiać zaległości - stwierdził w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Możemy ruszać do nadrabiania zaległości z nauki zdalnej"

"Możemy śmiało ruszać do nauki stacjonarnej, a także do nadrabiania zaległości z okresu nauki zdalnej. Zawsze mówiłem bowiem, że nauka zdalna jest tylko przykrą koniecznością, bo nigdy nie zastąpi nauki stacjonarnej i nigdy nie będzie tak efektywna, jak ona" – powiedział w Telewizji Trwam szef MEiN.

"Stanąć w prawdzie zawsze trzeba. To nic wstydliwego, że w związku z okolicznościami, za które nie odpowiadają ani nauczyciele, ani uczniowie, ani rodzice, efektywność nauki w okresie pandemii była mniejsza, niż w okresie stacjonarnym" – dodał.

Minister akcentował, że ważną częścią wspierania dzieci w nauce będą zajęcia wspomagające – dobrowolne dla uczniów, za które nauczyciele dostaną dodatkowe pieniądze.

"Wyasygnowaliśmy na to 187 mln. Już 90 proc. szkół zapotrzebowało te środki i od pierwszego września, w każdym tygodniu, będzie jedna godzina zajęć wspomagających z przedmiotów, które nauczyciele i dyrekcja uznają za kluczowe, i w których są największe zaległości" – podał Czarnek.

"Krótko mówiąc, szkoła przed pierwszym września jest nieco poraniona nauką zdalną poprzednich miesięcy; nieco uzdrowiona dzięki powrotowi do szkół na ostatnie cztery, sześć tygodni (przed wakacjami-PAP); pełna gotowości, by nadrabiać zaległości" – dodał. (PAP)

Komentarze (1)    dodaj »

  • Pracownik sierpniowy

    Polska szkoła jest przede wszystkim poraniona przez Czarnka i tą całą bandę kato talibów. Zamiast rozwijać się to wracamy do średniowiecza. Cnoty niewieście, Wyszyński i JP2 to najważniejsze tematy w szkole. To co robi PiS to dno. PO było złe, ale PiS przebił ich o lata świetlne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również