Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czego brakuje rudzianom? - rozmowy z mieszkańcami miasta

 • Dodano: 2020-10-25 18:00, aktualizacja: 2020-10-25 19:42

Jak w każdym mieście, mieszkańcom zawsze będzie czegoś brakowało. Jakie braki odczuwają mieszkańcy poszczególnych dzielnic miasta? Oto jak rudzianie odpowiedzieli na poniższe pytanie.

Czego brakuje Pani/Panu w naszym mieście?

„Bardzo brakuje mi jakiegoś parku z prawdziwego zdarzenia w mojej dzielnicy. Poza tym, przy zalewie Kiszka warto by było pomyśleć o jakimkolwiek oświetleniu... Mimo wielu parkingów, na moim osiedlu nadal ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe, i takich miejsc jest w naszym mieście o wiele więcej.” – mówi Łukasz, młody mieszkaniec Halemby.


„Może trochę to utopijne, ale przydałaby się jeszcze jedna stacja kolejowa. Obecnie mamy dwie, na Rudzie i Chebziu, ale nikt nie pomyślał o mieszkańcach południowych dzielnic miasta. W obecnej sytuacji o wiele bardziej opłaca mi się wyruszać w podróże koleją z Katowic lub Zabrza niż z którejkolwiek ze stacji w mieście. – mówi Martyna, mieszkanka Bielszowic.


„Czego brakuje? Marketu budowlanego! W tym mieście jest tyle marketów, ale większość z nich sprzedaje tylko produkty pierwszej potrzeby. Nie kojarzę, aby w Rudzie był sklep budowlany, taki jak Obi czy Leroy Merlin. Taki, w którym można kupić wszystko, co przyda się przy remoncie.” – mówi pan Marian, mieszkaniec Wirku


„Więcej miejsc rozrywki! Jako młoda osoba, potrzebuję miejsc, w których mógłbym spotkać się ze znajomymi. Wiadomo, że mamy kilka takich miejsc w mieście, jednak jest ich tak mało, że chodzenie do nich non stop staje się nudne. Więcej barów, różnych knajp, miejsc spotkań.” – mówi pan Tomasz, młody mieszkaniec Rudy. 


„Jakoś brakuje mi miejsca, w którym mogłabym odpocząć od miejskiego zgiełku. Takiego, w którym mogłabym sobie posiedzieć i w spokoju obserwować. Może jakiegoś parku, ale takiego, który byłby znacznie oddalony od najbardziej ruchliwych ulic.” – mówi pani Barbara, mieszkanka Nowego Bytomia. 


„Brakuje mi dużego kompleksu handlowo- usługowego. Plaza nie jest wystarczająca – nie ma tam dużego zróżnicowania, jeżeli chodzi o sklepy. Marzy mi się coś w stylu Europy Centralnej w Gliwicach. Dużo różnych sklepów w jednym miejscu – budowlane, spożywcze, meblowe, RTV i AGD, sklepy z ubraniami i zróżnicowana gastronomia.” – mówi pani Ilona, mieszkanka Czarnego Lasu. 


To zaledwie kilka głosów mieszkańców Rudy Śląskiej. A wam, czego brakuje w naszym mieście? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Komentarze (59)    dodaj komentarz »

 • Rudzianin

  Na pewno brakuje zadbanego parku , jakiegoś ogrodu jak np w Zabrzu, z ławeczkami czy też małą gastronomia. Fajnie by było wybrać się na spacer, gdzieś, gdzie nie byłoby ulicznego ruchu a były jakiś zagospodarowany staw, gdzie dzieci miałyby ochotę się bawić a dorośli spotkać... ech marzenia

 • mietek

  normalnego Prezydenta ! za ok 5 lat jak wygaszą kopalnie zadajcie to pytanie

 • kiedyś sierżant

  brakuje nam zomo do pilnowania porzadku

 • Jorg

  niczego nam nie brakuje, tu sa sami górnicy, bogate miasto:)

 • Rudzki

  PARKINGÓW !!! Obecnie brakuje przede wszystkim parkingów. Nie rozumiem też, kto pozwala na tak zatłoczone budownictwo szeregowe ? Rozumiem, że deweloper chce przy minimalnym, wkładzie, jak najwięcej zarobić, ale do każdego mieszkania powinny być przewidziane minimum 2-3 miejsca parkingowe. A tak, ta nasza rudzka deweloperka szeregowa wygląda jak budynki w Auschwitz-Birkenau. Przecież nie mogą jedni gapić się drugim do okien z odległości 10 m. Paskudnie to wygląda. Urbanistyka tragiczna.

 • za późno

  Jestem zdania, że temu miastu już nic nie pomoże. Jakakolwiek inwestycja nie ma już sensu. Ludzi z roku na rok ubywa i będzie ubywać bo tutaj nie ma żadnych perspektyw, a w dodatku duży odsetek patologii. Po za tym po co oni pytają ludzi czego im brakuje w mieście skoro za tydzień płaczą, że i tak nie ma pieniędzy w budżecie? Upadek Rudy Śląskiej jak i niektórych miast graniczących jest nieunikniony bo nie da się naprawić czegoś co przez ostatnich 15-20 lat konsekwentnie niszczono.

 • Kasia

  Centralnego ogrzewania w kamienicach w Rudzie 1. Czuć jesienią i zimą jaką mamy "ekologię".

 • Krystyna

  Szpitala ! Działającego szpitala !!!!

 • Elian

  Zieleni, zieleni i jeszcze raz parków! A dalej gastronomi, kultury i zadbanych zabytków. Za obecnej (i poprzedniej) władzy Ruda stała się miastem szeregowców, Biedronek, blaszano-betonowych magazynów, zrujnowanych zabytków i dzikich wysypisk śmieci.

 • zonk

  Nic dodać nic ująć. Miasto lokali i gastronomii nie zbuduje ale warunki już dobre może tworzyć aby zachęcać. Więcej wydarzeń kulturalnych. Miasta obok, często mniejsze, maja więcej placówek niż Ruda. A u mas tylko magazyny, magazyny i magazyny..... Zobaczcie sobie na taki Chorzów. Miasto dużo mniejsze od Rudy a pod każdym względem lepsze.

 • Olo

  Agencji towarzyskiej

 • boluś

  Ni ma?aamnie die zdo co bajzel momy w cołkim Mieście.

 • Orzegów

  Brakuje chodnika lub normalnej drogi która prowadzi na przystanek autobusowy , przechodzą nią setki osób dziennie , zarówno matki z dziećmi i wózkiem który można na tej drodze sobie połamać nie mówiąc o nogach i wieczorze bo na tej strefie nie ma ani jednej lapmy trzeba sobie świecić latarka z telefonu a ścieżka ta jest na połączeniu ulic huloka 3 , królowej Jadwigi 4

 • wisnia

  Na osiedlu Jankowskiego na Wirku brakuje placu zabaw... Są wołające o pomstę do nieba 3 stare huśtawki i drabinka ktora zaraz się wywróci sprzed 20 lat...

 • boluś

  Mnożom sie te bolusie na potyga' boluś mynda,boluś leber Redakcyjo skoro niy publikujecie odpowiedzi' to przinojmnij niych boluś w wersji piyrwotnyj pozostanie sobom! Tela mnie co niy ogarniom. Pyrsk

 • Mieszkaniec

  Wiaty przystankowej na Bykowinie ul. Górnośląska

 • Kup sie parysol

  Wiesław

 • Kasia

  Odnowionego parku za wieżowcem na Nowym Bytomiu i porządnego placu zabaw ten co jest obecnie w parku z tymi linami na środku jest okropny do tego szalejącą młodzież wieczorem skacząca po zjeżdżalni tyle tam niewykorzystanego miejsca. Park duży wystarczy odnowic i dodać ławeczki posprzątać. Tu na dzień dzisiejszy nie ma gdzie wyjść

 • Kasia

  Odnowionego parku za wieżowcem na Nowym Bytomiu i porządnego placu zabaw ten co jest obecnie w parku z tymi linami na środku jest okropny do tego szalejącą młodzież wieczorem skacząca po zjeżdżalni tyle tam niewykorzystanego miejsca. Park duży wystarczy odnowic i dodać ławeczki posprzątać. Tu na dzień dzisiejszy nie ma gdzie wyjść

 • Gość w Rudzie Śl.

  No faktycznie Rudzianom czegoś brakuje! 75% nie potrafi wykonać prostego polecenia: zasłoń usta i nos. No chyba, że te 75% ma na ten obowiązek dyspensę, z tytułu choroby (jakiej... można dywagować). Tym, którzy mają pilnować w tym mieście przestrzegania tego obowiązku, też czegoś brakuje... Odwagi, jaj...?

  • Gość w Rudzie Śl.
   2020-10-26 16:01
  • Ocena:
  • odpowiedz

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.