Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy kina w Rudzie Śląskiej wznowiły działalność? Sprawdź!

 • Dodano: 2021-02-15 13:00

W związku z ogłoszonym przez rząd czasowym poluzowaniem obostrzeń gospodarczych od 12 do 28 lutego otwarte mogą być kina. Nie wszystkie firmy z branży zdecydowały się jednak na wznowienie działalności. Czy kina w Rudzie Śląskiej działają? Sprawdź!

W Rudzie Śląskiej działają dwa kina: Cinema City, które mieści się w centrum handlowym Plaza oraz Kino Patria. Jak się okazuje, mieszkańcy Rudy Śląskiej na otwarcie kin w naszym mieście będą musieli jeszcze poczekać. 


Ruda Śląska: Cinema City

Rząd czasowo zniósł obostrzenia dotyczące wstępu do kin. 8 lutego Cinema City poinformowało, że nie zamierza otwierać się jedynie na dwa tygodnie.

- Drodzy Kinomani! Wiemy, że perspektywa ponownego otwarcia Cinema City wzbudza ogromne emocje! Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego – możemy przeczytać na oficjalnym profilu firmy.

Jak dowiadujemy się, priorytetem Cinema City "niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom, a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie". 

- Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić - czytamy w oświadczeniu firmy.

Na razie nie wiadomo, kiedy Cinema City otworzy się ponownie dla widzów. 

- Wiemy, jak bardzo tęsknicie za kinem i filmami na dużym ekranie. Dla nas ta przerwa od seansów również dłuży się w nieskończoność. Bądźcie tak jak my dobrej myśli. Liczymy na waszą wyrozumiałość i prosimy o odrobinę cierpliwości - czytamy w poście opublikowanym przez Cinema City


Kino Patria. Kino z historią

Największe sieci kinowe w Polsce takie jak Cinema City, Multikino czy Helios postanowiły nie otwierać swoich kin od 12 lutego. Otwierają się za to kina tradycyjne. Jak sytuacja wygląda w Rudzie Śląskiej?

W Nowym Bytomiu przy ulicy Chorzowskiej 3 od kilkudziesięciu lat działa Kino Patria. Warto przypomnieć, że jego historia sięga aż 1937 roku, kiedy to Jan Jasiulek (dziadek obecnie prowadzącej kino) szukał parceli pod dom. Ówczesny burmistrz Nowego Bytomia wysunął propozycję sprzedaży działki po wyjątkowo korzystnej cenie, pod warunkiem, że jej część zostanie przeznaczona na budowę dużego, nowoczesnego kina. Od 2000 roku kino Patria konsekwentnie przekształca się w kino studyjne. W dobie multikin kino, świadome swoich technicznych ograniczeń, zdecydowało wycofać się z komercyjnego repertuaru na rzecz kina ambitnego.

Mimo czasowego zniesienia obostrzeń dotyczących funkcjonowania kin właścicielka Kina Patria nie zdecydowała się na wznowienie działalności. Dlaczego? Jak się okazuje "otwarcie kina wiąże się z dużym kosztem, a na dodatek nie ma jeszcze wystarczającej podaży filmów oraz ich reklamy".

- Niespodziewanie otrzymaliśmy wiadomość o możliwości próbnego otwarcia na dwa tygodnie kina. Niestety to się nie da tak szybko zrobić z różnych względów. Otwarcie kina wiąże się z dużym kosztem, a na dodatek nie ma jeszcze wystarczającej podaży filmów oraz ich reklamy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie i za dwa tygodnie nie ogłoszą następnego zamknięcia, to ruszymy z początkiem marca, o czym Was na pewno wcześniej poinformujemy - czytamy na stronie Kina Patria

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj »

 • fryna

  Rozumia przywracanie do życia kopalni po pożarze czy zawale , rozumia uruchomianie pieca martenowskiego po awarii czy remoncie, rozumia wznowienie produkcji po awarii skomplikowanych technicznie i technologicznie urządzeń w fabrykach . Tam może to trocha trwać.Ale jak ktoś robi problem z otwarciem kina nie przekona mnie niczym tym bardziej ,że jednak wiele kin rozpoczeło swą działalność z dnia na dzień.Może mają problem ,że tym od popcornu też trzeba zapłacić. Nie mają pewności ,czy za dwa tygodnie zaś tych kin nie zamkną .No nie mocie tak samo jak nie będziecie mieć tej pewności przez najbliższe miesiące , a oby nie lata.Co czekacie na lepszy czas.No to czekejcie dali.

 • Bal

  Kin żal mi najmniej, mają klientów za idiotów i serwują im 20 minut reklam przed płatnym seansem częstując popcornem w cenie krewetek.

 • Cast

  Widzę, że tu sami Janusze biznesu:))) Nie macie pojęcia o kosztach działalności. Powiedzmy, że wydacie kasę na uruchomienie, promocję, licencję, dostosowanie do rygorów, a za dwa tygodnie Was zamkną, bo na taki czas są na razie otwarte. Co wtedy?? Kto zwróci koszty?

 • Pracownik lutowy

  Co za głupoty wypisują komentujący to aż wstyd czytać. Uruchomienie kina to nie jest zakup kaset VHS na targu. Dystrybutor musi uruchomić całą procedurę, kina z nimi negocjują a oni sami muszą mieć czym handlować czyli po prostu filmami, których jest tyle co kot napłakał. Żeby się opłacało to film musi mieć kampanię marketingową, a to trwa. Rząd pewnie znowu nas zamknie, bo już to zapowiedzieli, także po co kino mają się teraz starać skoro i tak nic z tego nie będzie? Niestety mamy rządy idiotów, ci co ich wybrali powinni się wstydzić.

 • Karl

  Do rządu idiotów to Ty byś pasowoł jak uloł, ale to trza poczekać do wyborów i to pewnie nie tych następnych jeszcze...

 • Pracownik lutowy

  No cóż widać, że PiS ma taki elektorat jak właśnie ty, sfrustrowany, sztywny intelektualnie, roszczeniowy i do tego wiecznie na wszystko obrażony i upatrujący swoich porażek wszędzie, ale nie w własnej nieudolności. Nadałbyś się do ich ministerstwa głupoty ze swoimi wcześniejszymi wypowiedziami. Takie abstrakcyjne połączenie komucha z anarchistą.

 • Cozałoś

  Pracownik lutowy to taki typowy leszcz internetowy.Udaje ,że na wszystkim się zna,a jak nie daj Boże ktoś myśli inaczej niż on ,nie waha się mu naubliżać.Rząd nazywa idiotami,więc przy okazji daje tu upust swoim przekonaniom politycznym.Przytacza nam argumenty uzasadniające niezrozumiałą dla nas decyzję o nie skorzystaniu z możliwości otwarcia kina.Przy czym wmawia nam jak skomplikowany ,a wręcz niewykonalny to proces. Tymczasem wiele kin w Polsce z dnia na dzień w ostatnim czasie zostało bez problemu otwarte .Tak więc wszecwiedzący leszczu padły tu te wszystkie teorie.Musisz się skupić teraz na czymś innym.Obojętnie na czym,bo przecież na wszystkim się znasz

 • Pracownik lutowy

  "Leszcz zazwyczaj żywi się zwierzętami zamieszkującymi osady denne", idąc za Wikipedią, mogę tylko powiedzieć, że jesteś takim zwierzątkiem, które bardzo wielu rzeczy nie rozumie, a zazwyczaj wiedzę o świecie czerpie z przekazów ludycznych (koledzy od piwa). Jakie kina zostały otwarte? Studyjne i małe sale. Helios, Cinema City, Multikino zamknięte. Te kina żyją z dużych amerykańskich premier, których marketing kosztuje grube miliony, a kino zakupując każdą kopie płaci dystrybutorowi i musi się dzielić przychodami ze sprzedaży biletów. To tak w skrócie. Rozumiem, że nigdy nie pracowałeś na żadnym poważnym stanowisku, a jedyne za co odpowiadałeś to strój roboczy, ale twoja ograniczona wyobraźnia i wiedza nie uprawniają cię do tego żeby decydować jak ktoś ma prowadzić biznes, jeśli mu się to nie opłaca. Do tego w warunkach nieprzewidywalnych. Idź poczytaj, przewietrz się, może czegoś nowego o świecie się dowiesz, a nie będziesz wypisywał tu swoje fantazmaty.

 • Kinoman

  No jak nie leszcz,jak leszcz.

 • Lis

  Nie otworzą ale za to pewnie będą wnioskować o umorzenie czego się da....

 • Kinoman

  Postawa Cinema City jest skandaliczna,a te tłumaczenia żałosne.I nawet nie ma co tego komentować.Macie ludzi za idiotów.

 • Irka

  Nigdy tam nie ma nawet ćwierć sali zajętej więc obaw o to ,że pojawi się więcej osób niż powinno nie może być.Też nie wiem co im chodzi Czyżby o ten popkorn.Nie widzę tu żadnego usprawiedliwienia.Tak jakby im to zwisało .

 • Karl

  Jasne że o popcorn. Oni łupią tylko na całego, półśrodki ich nie interesują, przecież to prawdziwi kapitaliści od Michnika, bojownicy o wolność wyzysku i posiadania społeczeństwa poniżej pleców...

 • tomek

  są zbyt bogaci, nie dbają o pracowników, dlatego nie otwarli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.