Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy przy ulicy Solidarności powinny zostać zamontowane lustra drogowe?

 • Dodano: 2021-06-15 11:30

Ulica Solidarności w Rudzie Śląskiej to jedna z głównych arterii Halemby. Radny Łukasz Wodarski zwrócił się do rudzkiego magistratu z prośbą o zamontowanie tam dwóch luster drogowych.- Jedno lustro powinno się pojawić przy wyjeździe z ulicy Zamenhofa, natomiast drugie przy wyjeździe z ulicy Międzyblokowej przy postoju taksówek. Ulica Solidarności jest główną ulicą dzielnicy, przy której parkuje wiele samochodów i przez to widoczność jest bardzo ograniczona – wskazał radny Łukasz Wodarski. 

W odpowiedzi na interpelację radnego wskazano, że wykonano oględziny w terenie i na ich podstawie stwierdzono, że manewry wyjazdu zarówno z ul. Międzyblokowej jak i z ul. Ludwika Zamenhofa nie powinny być utrudnione, pod warunkiem zatrzymania pojazdu w miejscu pozwalającym na prawidłową ocenę sytuacji na drodze z pierwszeństwem – ul. Solidarności. 

Uznano, że ustawienia lustra nie jest konieczne. Jednakże w zamian za to pojawią się tam stosowne znaki poziome.

- Dlatego też, w celu wskazania kierującym optymalnych miejsc do zatrzymań pojazdów na obu wskazanych wlotach, wprowadzone zostanie stosowne oznakowanie poziome, stanowiące uzupełnienie znaków pionowych – wyjaśnia UM w Rudzie Śląskiej.

Procedura uzupełniania oznakowania poziomego powinna się zakończyć do 30 czerwca 2021 r.

Zobacz także

Komentarze (20)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka Halemby

  Mieszkam przy Solidarności 11 i moim zdaniem powinno się zainstalować kamerę na rogu przy wyjeździe z Międzyblokowej bo tam są dwie linie ciągłe a co i rusz ktoś sobie tam robi "rondo", bardzo niebezpiecznie to wygląda , już był nawet karambol w tym roku w tym miejscu.

 • Rudzki

  Mieszkańcy powinni zmusić spółdzielnie mieszkaniowe, żeby te na terenach zielonych robiły parkingi, wtedy ulice będą mniej zatłoczone. A po drugie, miasto też powinno wymusić na deweloperach stawiających kolejne kurniki, żeby do jednego mieszkania były przewidziane minimum 2 miejsca parkingowe i nieco większe przestrzenie między budynkami. To, co dostawiono na 1 Maja, w okolicy Wiśniowego Sadu, to jakaś katastrofa. Zapchane jak c.

 • boluś

  Wiysz?[...]CYSZ!

 • Jo

  Musi byc - pinokio nie mo sie kaj przegladac

 • Mieszkaniec

  Lustro powinno być jak wyjeżdża się z ul studziennej samochody stoją na drodze koło przedszkola na podwójnej ciągłej a i przez ogrodzenie niema dobrej widoczności

 • Komedia

  To jest komedia zbiera się komisja żeby ustawić 2lustra które kosztują 250zl z słupkami (za sztukę)już a komisja zgarnęła ile za tą ocenę sytuacji ??

 • Al

  Zgadzam się z poprzednikami. Wyjazd zza poczty ul. Solidarności to dramat. Żeby wyjechać patrze po zaparkowanych autach po drugiej stronie drogi czy światła się odbijają czy nie. Możesz się wystawić maską ale możesz za chwilę już jej nie mieć. A znak stopu nic tam nie wniósł i tak musisz się zatrzymać żeby Ci auta nie skasowali

 • fajerberga

  Lustra swoją drogą, ale jest jeszcze coś takiego, jak separatory ruchu. Było coś takiego na ul. Solidarności, wyjazd z Energetyków, narożnik płd/wsch. W czasie zimy pług zabrał te separatory ze sobą i znowu auta parkują tam tak, że lewoskręt w kierunku "końcówy" wymaga wyjechania na środek drogi, bo nic nie widać... Osobna sprawa to fakt, że kierowca dostawczaka dowożący produkty do budki pana Poloczka i tak miał te separatory gdzieś i wjeżdżał na nie...

 • As

  Ja uważam że lustro powinno być również zamontowane przy ul. Zamenhofa 1 tak aby wyjazd ze szkoły od ul. Zamenhofa 4 był możliwy. Trzeba się tam wychylić połową samochodu, jeżeli na parkingu stoją zaparkowane auta i bardzo ograniczają widoczność!

 • z Halemby

  Dwa lustra ile kosztują? skoro mieszkańcy zgłaszają to zauważyli problem! Miasto powinno reagować na takie uwagi pozytywniej, skoro to dla poczucia bezpieczeństwa to może racjonalizacja nie powinna być tak mocno zasadna? skoro wprowadzają zakaz nocnej sprzedaży alkoholu to też się nie opłaca miastu a jednak dla spokoju mieszkańców.Z lustra kto potrzebuje skorzysta, kto nie , to nie przeszkadza przecież.Ciekawe czy z opłaty za pracę Komisji żeby problem oszacować nie wystarczyłoby na jedno chociaż lustro?

 • PEPE

  Jezech za, mo recht. Tam richtig je [...].to i za pocztom tyz. A chyba chop sie som tego nie wymyslo yno ludzie godajom a lon yno poruszo temat.

 • ANTY UE

  Na ul. Solidarności to przydałby się remont nawierzchni od ulicy Zamenhofa do ulicy Olszynowej. A także remont jak się kończą pawilony do zajezdni autobusowej. Łuk ulicy Miodowej też przydałby się remont nawierzchni

 • Padre

  Zaraz bedziesz mieć rozkopiane pół Solidarności przez następne 2 lata to zatęsknisz za tymi zapadliskami przy gulikach

 • Hop z leśny

  Kiedy ul. Leśna, odcinek między kościołem a biedronką zostanie przerobiona na jednokierunkową? Tylko fragment od skrzyżowania z Zamenhoffa do kościoła jest jedokierunkowy, a w niedzielę pozostały fragment jest nieprzejezdny. Czy radny tu też ,zainterweniuje?

 • Nick

  Pan Radny ma rację, że powinny tam być lustra i dodatkowo trzecie lustro powinno być przy wyjeździe zza poczty na ul. Solidarności.Ustawianie dodatkowych znaków nic nie zmieni ponieważ w tych trzech miejscach widoczność jest bardzo ograniczona.Proponuję komisji, która akceptuje takie zadania żeby jeszcze raz przeprowadziła analizę uwzględniając trzeci punkt (przy wyjeździe zza poczty na ul. Solidarności).

 • Jorg

  Jedynie wyjazd zza poczty może być utrudniony, w ogóle te 40m drogi powinno być poszerzone. Reszta jest OK. Postulat radnego wyssany z palca. Postulat tylko poto żeby nie mówili że nic nie robi.

 • Mala

  Ja proponuję komisji samej tam stanąć i próbować wyjechać. Dopiero jak ktoś im skasuje połów maski to zajarzą, że znak stop to absurd. Bo to, że się tam zatrzymasz i tak nie da Ci lepszej widoczności

 • Aaa

  Zgadzam się. Niestety tam się wyjeżdża na tzn. Czuja. Jeszcze jak zaparkuje dostawczak, to nie widać doslownie nic.

 • Chop z leśny

  Za to takie lustro dali na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Zamenhoffa.

 • fajerberga

  Na skrzyżowaniu Halembskiej i Młyńskiej też jest lustro, chociaż tam akurat widoczność jest nie tak zła...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.