Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W środę ruszył bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet!

  • Dodano: 2021-06-10 12:00, aktualizacja: 2021-06-10 13:53

W środę ruszył bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet! Rudzianki po raz kolejny mają okazję wziąć udział w szkoleniu składającym się z sześciu spotkań, dzięki którym wzmocnią pewność siebie oraz dowiedzą się, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

- Mogę śmiało powiedzieć, że już od pierwszej edycji nasze szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – mówi Roman Dymek, jeden z instruktorów. - Chcielibyśmy, żeby wszystkie panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika, a także, aby umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, pozwoliły im poczuć się po prostu bezpiecznie – dodaje.

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedziały się m.in.: jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Z kolei w czasie całego kursu nauczą się konkretnych technik samoobrony.

Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich. Zajęcia odbywają się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Hynio

    Straż miejsko fikolki robi a my za to placymy

  • Adolf

    i zaś moja staro bydzie na mie ćwiczyć i ciepać w nocy o pryk

  • boluś

    Tak na piyrszy filong" niy syćkie potrzebujom tego "szkolynia" i barzij powinny sie przyłożyć do kopania po jajcach, bo instruktorzy niy przestrzegajom BHP /bez ochraniaczy/ i cuś im za wesoło !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.