Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dramatyczne zdarzenie w rudzkiej szkole. 34 uczniów zasłabło podczas próby!

 • Dodano: 2023-11-20 14:15, aktualizacja: 2023-11-21 14:00

W jednym z rudzkich liceów doszło do groźnej sytuacji. Podczas przeprowadzanej próby zasłabło kilkunastu uczniów. Część z nich zostało zabranych do szpitala na dodatkowe badania. Na miejscu interweniowali strażacy i pogotowie ratunkowe.


Aktualizacja godz. 16:30: Ostatecznie doszło do zasłabnięć u 34 uczniów, w tym 7 z nich zostało przewiezionych do szpitali.


Aktualizacja godz. 15:00: Zgłosiły się kolejne osoby poszkodowane. Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Anna Krzysteczko, informuje, że łącznie zasłabło 24 uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego.

- 24 uczniów zasłabło dziś po apelu i próbach w sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczniom udzielono natychmiast pierwszej pomocy, bo w czasie zdarzenia na  miejscu obecny był strażak oraz ratownik medyczny. Niezwłocznie zostało powiadomione też pogotowie, straż pożarna oraz policja - przekazała  Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej poprzez media społecznościowe.

Jak dodaje, sytuacja w szkole jest na bieżąco monitorowana, a przeprowadzony przez ratowników medycznych wywiad wskazuje, że przyczyną większości zasłabnięć było odwodnienie. Dyrekcja szkoły zamieściła w dzienniku elektronicznym prośbę do rodziców o odebranie uczniów ze szkoły.

"W związku z licznymi osłabnięciami uczniów proszę o odbiór dzieci w dniu dzisiejszym ze szkoły. Niektórzy uczniowie po próbach na sali gimnastycznej poczuli się źle i stąd moja prośba. Zostały powiadomione wszystkie służby mundurowe pogotowie, straż pożarna oraz policja. Straż pożarna przeprowadziła pomiary, które nic nie wykazały. Z wywiadu przeprowadzonego przez ratowników medycznych wynika, że większość dzieci nie zjadła śniadania. Informuje, że w naszej szkole nie ma gazu, stąd wyciek gazu jest niemożliwy. Pragnę również poinformować, że żaden z nauczycieli ani obsługi szkoły nie poczuł się źle pracownicy służb mundurowych również. Proszę o obserwację swoich dzieci. Dyrekcja szkoły"


Szokujące zdarzenie w Rudzie Śląskiej. Uczniowie zasłabli podczas próby!

W poniedziałek 20 listopada od godzin porannych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej przeprowadzano apel i próbę uroczystości Dnia Podchorążego. Jednocześnie na sali gimnastycznej przebywało ok. 250 osób, z czego 13 zasłabło. O sytuacji zostały zaalarmowane służby. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni oraz strażacy.

Pierwsze podejrzenia dotyczyły zatrucia się uczniów nieokreśloną niebezpieczną substancją, ale zostały szybko wykluczone. Czujniki strażaków nie wykryły żadnych nieprawidłowości. 

– Nic się nie ulatniało, nasze czujniki nie zmierzyły żadnych niebezpiecznych substancji. Próba trwała dosyć długo, od samego rana. Doszło do omdleń i utraty przytomności. Związane może to być z nieodpowiednią wentylacją podczas tej próby. Dużo osób było zgromadzonych w jednym miejscu i dlatego tyle osób źle się poczuło w jednym czasie – powiedział będący na miejscu zdarzenia st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak, oficer prasowy Komendanta Miejsiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Łącznie zasłabło trzynaścioro uczniów, z czego dwoje decyzją osoby koordynującej działaniami medycznymi zostało zabranych do szpitala na dodatkowe badania.

– Dwie osoby do tej pory zostały zabrane do szpitala, podejrzewam, że więcej już tutaj takich sytuacji nie będzie. Dwie osoby troszeczkę gorzej się czuły od pozostałych i osoba koordynująca tutaj medyczne działania podjęła decyzję o zabraniu tych dwóch osób w celu przeprowadzenia dodatkowych badań w szpitalu. Pozostałe osoby, które się lepiej czują, są zabierane przez rodziców do domów na obserwacje – wyjaśnia st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak. 

Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło ze względu na panujące warunki atmosferyczne (deszcz i brak wiatru), niewłaściwą wentylację oraz na dużą liczbę osób przebywającą przez dłuższy czas w jednym pomieszczeniu.

Komentarze (32)    dodaj »

 • Ziga z Wirku

  A może jakieś nowe zioło do palenia pojawiło się na rynku?

 • Ruda

  Więcej energetyków i epapierosow to na pewno poczują się lepiej

 • 124

  A może jest antena komórkowa z 5g na szkole. A jak grafen w preparatach przyjęli to słabną

 • Asterx

  To nie pierwszy przypadek w Polsce pewnie wszędzie rodzice nie dają dzieciom pić i jeść bzdury. Szukajcie przyczyny.

 • Nowak N.

  Witam wszytskich!Dziś ( 3 liatopada 2023 r.) w Szkole Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju miały miejsce masowe omdlenia dzieci podczas apelu i odśpiewywania hymnu.Conajmniej 30 dzieci zostało poszkodowanych. Niektore z dzieci zostały hospitalizowane. Wg. relacji naszych dzieci- poszkodowane dzieci były blade, inne sine lub czerwone.. Złemu samopoczuciu u dzieci towarzyszyła gorączka, brak sił, duszności, " branie" na wymioty, zawroty głowy

 • St

  Nie ma się co dziwić w szkole za picie na zajeciach zbiera się [...]

 • Kobita

  Interesujace...kiedy ja chodziłam do szkoly klasy liczyly po 32/33 dzieci a klas bylo od a do d nawet i czesto apele na sali i wyobrazcie sobie ile nas tam bylo w jednym czasie...i nie przypominam sobie by ktokolwuek wtedy mdlał.Bez wzgl na pory roku itp.

 • Rudolf

  Udawali, bo chcieli być zwolnieni z lekcji.

 • Jo

  Te Mode to jakieś zdechlate terozki

 • Zicherka

  Bo żuru lebry nie znajom

 • jo...

  I na pewno są winne zasłabnięc te dzieci bo poszly na apel i próbę z okazji dnia podchorążego.

 • olo

  ale delikatna ta dzisiejsza młodzież ja pierdziu

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również