Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dramatyczne zdarzenie w rudzkiej szkole. 34 uczniów zasłabło podczas próby!

 • Dodano: 2023-11-20 14:15, aktualizacja: 2023-11-21 14:00

W jednym z rudzkich liceów doszło do groźnej sytuacji. Podczas przeprowadzanej próby zasłabło kilkunastu uczniów. Część z nich zostało zabranych do szpitala na dodatkowe badania. Na miejscu interweniowali strażacy i pogotowie ratunkowe.


Aktualizacja godz. 16:30: Ostatecznie doszło do zasłabnięć u 34 uczniów, w tym 7 z nich zostało przewiezionych do szpitali.


Aktualizacja godz. 15:00: Zgłosiły się kolejne osoby poszkodowane. Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Anna Krzysteczko, informuje, że łącznie zasłabło 24 uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego.

- 24 uczniów zasłabło dziś po apelu i próbach w sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego. Uczniom udzielono natychmiast pierwszej pomocy, bo w czasie zdarzenia na  miejscu obecny był strażak oraz ratownik medyczny. Niezwłocznie zostało powiadomione też pogotowie, straż pożarna oraz policja - przekazała  Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej poprzez media społecznościowe.

Jak dodaje, sytuacja w szkole jest na bieżąco monitorowana, a przeprowadzony przez ratowników medycznych wywiad wskazuje, że przyczyną większości zasłabnięć było odwodnienie. Dyrekcja szkoły zamieściła w dzienniku elektronicznym prośbę do rodziców o odebranie uczniów ze szkoły.

"W związku z licznymi osłabnięciami uczniów proszę o odbiór dzieci w dniu dzisiejszym ze szkoły. Niektórzy uczniowie po próbach na sali gimnastycznej poczuli się źle i stąd moja prośba. Zostały powiadomione wszystkie służby mundurowe pogotowie, straż pożarna oraz policja. Straż pożarna przeprowadziła pomiary, które nic nie wykazały. Z wywiadu przeprowadzonego przez ratowników medycznych wynika, że większość dzieci nie zjadła śniadania. Informuje, że w naszej szkole nie ma gazu, stąd wyciek gazu jest niemożliwy. Pragnę również poinformować, że żaden z nauczycieli ani obsługi szkoły nie poczuł się źle pracownicy służb mundurowych również. Proszę o obserwację swoich dzieci. Dyrekcja szkoły"


Szokujące zdarzenie w Rudzie Śląskiej. Uczniowie zasłabli podczas próby!

W poniedziałek 20 listopada od godzin porannych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej przeprowadzano apel i próbę uroczystości Dnia Podchorążego. Jednocześnie na sali gimnastycznej przebywało ok. 250 osób, z czego 13 zasłabło. O sytuacji zostały zaalarmowane służby. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni oraz strażacy.

Pierwsze podejrzenia dotyczyły zatrucia się uczniów nieokreśloną niebezpieczną substancją, ale zostały szybko wykluczone. Czujniki strażaków nie wykryły żadnych nieprawidłowości. 

– Nic się nie ulatniało, nasze czujniki nie zmierzyły żadnych niebezpiecznych substancji. Próba trwała dosyć długo, od samego rana. Doszło do omdleń i utraty przytomności. Związane może to być z nieodpowiednią wentylacją podczas tej próby. Dużo osób było zgromadzonych w jednym miejscu i dlatego tyle osób źle się poczuło w jednym czasie – powiedział będący na miejscu zdarzenia st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak, oficer prasowy Komendanta Miejsiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Łącznie zasłabło trzynaścioro uczniów, z czego dwoje decyzją osoby koordynującej działaniami medycznymi zostało zabranych do szpitala na dodatkowe badania.

– Dwie osoby do tej pory zostały zabrane do szpitala, podejrzewam, że więcej już tutaj takich sytuacji nie będzie. Dwie osoby troszeczkę gorzej się czuły od pozostałych i osoba koordynująca tutaj medyczne działania podjęła decyzję o zabraniu tych dwóch osób w celu przeprowadzenia dodatkowych badań w szpitalu. Pozostałe osoby, które się lepiej czują, są zabierane przez rodziców do domów na obserwacje – wyjaśnia st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak. 

Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło ze względu na panujące warunki atmosferyczne (deszcz i brak wiatru), niewłaściwą wentylację oraz na dużą liczbę osób przebywającą przez dłuższy czas w jednym pomieszczeniu.

Komentarze (31)    dodaj »

 • Tomek

  ,,,, podejrzewam ,że już więcej takich sytuacji tutaj nie będzie,,,

 • MS

  5q

 • Foliarz

  Testy 5G?

 • Realny

  Trzeba się więcej szczepić na Covid 19 ... ja się nie szczepiłem i nic mi nie dolega a anteny 5G robią też swoje proste

 • Ziga z Wirku

  Do tego jeszcze cały czas nasz oszukują że ziemia jest okrągła jak gołym okiem widać że płaska.

 • Jola

  Przecież ziemia jest wklęsła. Zobacz na buty jak ci się wycierają, zawsze na środku podeszwy a nie na początku i na końcu.

 • noa

  Tak, to się nazywa niedotlenienie. Trzeba wietrzyć - ale salę, nie sensację.

 • pavulon

  To się dopiero rozpędza... będzie się działo, oj będzie... My foliarze będziemy się temu przyglądać... Pewnie będą chcieli nas zmusić do szczepień no bo jak to tak - foliarze żyją w dobrym zdrowiu, a zabezpieczeni idą do piachu jeden po drugim....

 • Joanna

  Czy rodzice domagają się sprawdzenia promieniowania elektromagnetycznego? Czy na szkole jest antena lub w pobliżu?

 • fred

  Są anteny na bloku na Puszkina. Ok. 250 m od budynku liceum. I tak jak w kilku przypadkach w ciągu ostatnich miesięcy to tam trzeba szukać przyczyny.

 • olo

  ale to jest elita, klasy mundurowe, oni są szczególni...

 • Kieres

  Niektórzy mają, jak widać, poważne problemy ze zrozumieniem tekstu. Który nauczyciel stwierdził odwodnienie? Trzeba może było jednak chodzić do szkoły a nie rzucać teraz oskarżenia pod adresem nauczycieli. Nie wiem też co tu lewactwo ma do tego ale zdecydowanie lepiej być lewakiem niż głupkiem.

 • wujekdobrarada

  Podczas oddychania wydziela się dwutlenek węgla. Sala nie była wentylowana więc po pewnym czasie.... Nie ma co filozofować.

 • Wojtek

  W końcu ktoś to odważnie powiedział

 • boluś

  to jo Helga myłach LIZOLEM zol

 • Jo

  Dalej niech sie szczepią na ten niby wirus

 • Kamil

  Tak, wszyscy zaszczepieni zemdleli w tym samym czasie i tym samym miejscu...

 • Urke

  Odwodnienie ? 24 dzieci w jednym momencie się odwodniło ? to jakieś kuriozum, pierwszy taki przypadek na świecie. Czy ci nauczyciele to głupki, kto normalny w to uwierzy. Teraz widzicie kto uczy wasze dzieci, jeżeli mogą wciskać taką ciemnotę to mogą też wmówić dzieciom że chłop to baba tylko że z trąbą. Ludzie opamiętajcie się, absurd gon absurd. Lewacwo to zło zagrażające życiu waszych dzieci.

 • Rodzic

  zasłabło 34 dzieci, ileś trafiło do szpitala i nadal trafiają z objawami takimi jak ból głowy, mdłości, wymioty, jakaś dziewczyna była reanimowana- wytłumaczenie, że dzieci nie jadły bylo duszno itd. Są absurdalne; dlaczego dzieci nie były od razu ewakuowane, tylko nadal odbywały się zajęcia skoro było podejrzenie o zatruciu jakaś substancją… mam nadzieję, że w końcu dowiemy się prawdy…

 • Ziga z Wirku

  A może jakieś nowe zioło do palenia pojawiło się na rynku?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również