Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drogi dojazdowe do domów położonych przy ul. Akacjowej i Leszczynowej gotowe!

  • Dodano: 2020-07-14 15:30, aktualizacja: 2020-07-15 09:02

Zakończyła się budowa dróg dojazdowych do domów jednorodzinnych położonych przy ul. Akacjowej i Leszczynowej w dzielnicy Godula. Inwestycja, znajdująca się w obrębie działek, które w ostatnim czasie znalazły właścicieli, objęła także budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz oświetlenia. Wykonanie zadania kosztowało prawie 2 mln zł.

- Przypomnę, że teren inwestycji przy ul. Akacjowej był w jednej części drogą gruntową, a w drugiej części nieużytkami. Obecnie po starej nawierzchni nie został nawet ślad, ponieważ powstała zupełnie nowa, zrobiona z kostki betonowej o szerokości 5 m - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Wybudowano również wjazdy do posesji oraz oświetlenie składające się z 13 słupów z oprawami typu LED, a także kanalizację ze zbiornikiem retencyjno-przelewowym.

Z kolei na ul. Leszczynowej, która sąsiaduje z ul. Akacjową, także powstała nawierzchnia z kostki betonowej i oświetlenie z oprawami LED, które składa się z 4 słupów. Natomiast sieć kanalizacji deszczowej została doprowadzona do wspomnianego zbiornika przy ul. Akacjowej.

W bieżącym roku, jeśli chodzi o remont dróg gruntowych, planowane jest rozpoczęcie przebudowy drogi gruntowej  ul. Piernikarczyka wraz z budową kanalizacji deszczowej Na terenie Rudy Śląskiej znajduje się 88  publicznych dróg gruntowych o łącznej długości ok. 13 km. Natomiast w ostatnich pięciu latach przebudowano 16 takich dróg o łącznej długości ok. 5  km.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • marika

    A ulica Podlaska na Halembie? Zapomniana? Miała być droga...

  • majk

    czekałem na ten płacz, a śmieci w lesie dalej są?

  • czytelnik

    skończcie już z tą kostką rodem z lat 90, błagam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.