Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drogi dojazdowe do domów położonych przy ul. Akacjowej i Leszczynowej gotowe!

  • Dodano: 2020-07-14 15:30, aktualizacja: 2020-07-15 09:02

Zakończyła się budowa dróg dojazdowych do domów jednorodzinnych położonych przy ul. Akacjowej i Leszczynowej w dzielnicy Godula. Inwestycja, znajdująca się w obrębie działek, które w ostatnim czasie znalazły właścicieli, objęła także budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz oświetlenia. Wykonanie zadania kosztowało prawie 2 mln zł.

- Przypomnę, że teren inwestycji przy ul. Akacjowej był w jednej części drogą gruntową, a w drugiej części nieużytkami. Obecnie po starej nawierzchni nie został nawet ślad, ponieważ powstała zupełnie nowa, zrobiona z kostki betonowej o szerokości 5 m - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Wybudowano również wjazdy do posesji oraz oświetlenie składające się z 13 słupów z oprawami typu LED, a także kanalizację ze zbiornikiem retencyjno-przelewowym.

Z kolei na ul. Leszczynowej, która sąsiaduje z ul. Akacjową, także powstała nawierzchnia z kostki betonowej i oświetlenie z oprawami LED, które składa się z 4 słupów. Natomiast sieć kanalizacji deszczowej została doprowadzona do wspomnianego zbiornika przy ul. Akacjowej.

W bieżącym roku, jeśli chodzi o remont dróg gruntowych, planowane jest rozpoczęcie przebudowy drogi gruntowej  ul. Piernikarczyka wraz z budową kanalizacji deszczowej Na terenie Rudy Śląskiej znajduje się 88  publicznych dróg gruntowych o łącznej długości ok. 13 km. Natomiast w ostatnich pięciu latach przebudowano 16 takich dróg o łącznej długości ok. 5  km.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • marika

    A ulica Podlaska na Halembie? Zapomniana? Miała być droga...

  • majk

    czekałem na ten płacz, a śmieci w lesie dalej są?

  • czytelnik

    skończcie już z tą kostką rodem z lat 90, błagam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.