Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dwa bezpłatne autobusy na Dni Rudy Śląskiej. Sprawdź rozkład jazdy

  • Dodano: 2019-06-05 11:00

Impreza na 60 lat Rudy Śląskiej w Bykowinie już w drugi weekend czerwca. Zarząd Transportu Metropolitalnego organizuje dodatkowy transport. Kursować będą dwa bezpłatne autobusy.

Obchody 60-lecia utworzenia Miasta Ruda Śląska w jego obecnych granicach administracyjnych rozpoczną się 6 czerwca i potrwają cztery dni, do 9 czerwca. O atrakcjach przygotowanych przez UM Ruda Śląska i instytucje kultury informowaliśmy Was już w marcu, a ZTM postanowił ułatwić mieszkańcom dojazd na zaplanowane imprezy.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Na terenach zielonych w dzielnicy Bykowina przy ul. Górnośląskiej w dniach: 6, 7, 8 i 9 czerwca (od czwartku do niedzieli) w godzinach 17.00 – 23.15 będą kursować dodatkowe linie autobusowe oznaczone jako A i B. Co ważne, przejazd autobusami A i B będzie darmowy!

Dodatkowe linie autobusowe podczas obchodów 60-lecia miasta Ruda Śląska

Linia A

Relacja okrężna od i do przystanku Ruda Śląska Bykowina Poloczka przez Wirek, Nowy Bytom, Czarny Las, Rudę, Orzegów, Godulę, Chebzie, Nowy Bytom, Wirek z obsługą przystanków na terenie Bykowiny Wirku i Nowego Bytomia. 

Linia na terenie Bykowiny rozpoczyna kursy na istniejącym przystanku Ruda Śląska Bykowina, a kursy kończy na tymczasowym przystanku po przeciwległej stronie. Następnie linia będzie zawracała ulicami: Górnośląską, Tunkla, Pośpiecha do ulicy Górnośląskiej.

Linia B 

Relacja Ruda Śląska Bykowina Poloczka – Ruda Śląska Halemba Pętla bez obsługi Starej Bykowiny i ulic: Poniatowskiego oraz Skargi, ale z przejazdem ulicą Kłodnicką. 

Linia na terenie Bykowiny rozpocznie kursy na tymczasowym przystanku jw., a zakończy kursy na istniejącym przystanku Ruda Śląska Bykowina Poloczka. Zawracanie linii będzie następowało ulicami: Górnośląską, Katowicką, Rondo Powstańców Śląskich, Katowicką i Górnośląską.

Rozkłady jazdy:

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Max

    Super. Chorzów też mógłby wziąć przykład i zawieźć za darmo ludzi na ten szyb jak już sobie wymyślili takie dziwne miejsce. A mamy dwa stadiony na których jest kuuupa miejsca i siedzonko też

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.