Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dni Rudy Śląskiej: Impreza na 60-kę miasta. Kto wystąpi? Sprawdź program

 • Dodano: 2019-03-27 14:30, aktualizacja: 2019-06-02 09:17

Święto Herbu, Dni Rudy Śląskiej i Holi Festival - to trzy duże imprezy, podczas których rudzianie będą świętować 60-lecie utworzenia miasta w jego obecnych granicach administracyjnych.

Przez cztery dni na terenach zielonych przy ul. Górnośląskiej w dzielnicy Bykowina nie zabraknie wyjątkowych atrakcji muzycznych.

Rudzianie świętowanie rozpoczną 6 czerwca

Świętowanie rozpocznie się w  czwartek, 6 czerwca, uroczystą mszą w kościele św. Barbary, a zakończy w niedzielę,  9 czerwca, Świętem Kolorów.

W tym roku obchodzimy szczególny jubileusz. Nasza Ruda Śląska świętuje sześćdziesiąte urodziny, dlatego będziemy bawić się przez cztery dni – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Rozpoczniemy od Święta Herbu. W ten sposób chcemy przypomnieć o naszej pięknej historii, tradycji i o tym, że dwadzieścia jeden lat temu nasze miasto zostało przekazane pod opiekę świętej Barbary. Na tym jednak nie koniec. W czasie kolejnych dni wspólnego świętowania nie zabraknie występów gwiazd oraz wspaniałej zabawy. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców! – dodaje.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się „Świętem Herbu Miasta” w czwartek /6 czerwca/, o godz. 18.00, w kościele św. Barbary w Bykowinie, gdzie mieszkańcy Rudy Śląskiej będą uczestniczyć w  uroczystej mszy św. w  intencji miasta i jego mieszkańców.

Kto wystąpi na tegorocznych Dniach Rudy Śląskiej?

O 19.30 będzie można posłuchać zespołu Autentikos z Mikołowa, w którego repertuarze znajdują się utwory o różnorodnej stylistyce - od tanecznego funky przez hip-hop po rock progresywny. Główną gwiazdą pierwszego dnia świętowania będzie założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego zespół KOMBI. Autorzy takich przebojów jak: „Black and White”, „Nasze rendez - vous” czy „Słodkiego miłego życia”, wystąpią tym razem w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

W piątek 7 czerwca rozpoczną się Dni Rudy Śląskiej

W tym dniu zabrzmią utwory polskiego hip-hopu. O 18.00 wystąpi raper Abradab, czyli Marcin Marten – współzałożyciel zespołu Kaliber44, o  godz. 19.15 przed publicznością zaprezentuje się zespół Dwa Sławy, zaś o godz. 20.30 na scenie pojawi się O.S.T.R., polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także czterokrotny laureat nagrody „Fryderyka”.

Staramy się, aby program Dni Rudy Śląskiej był każdego roku zróżnicowany i ciekawy. Zapraszamy artystów, którzy reprezentują różnorodne gatunki muzyczne i przy okazji cieszą się popularnością wśród publiczności – tłumaczy wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Emocji nie zabraknie też w sobotę /8 czerwca/

W tym dniu impreza rozpocznie się o godz. 16.50 występem Damiana Śmietany i Emilii Żurek, uczestników wyłonionych przez jury konkursu wokalnego Młodzieżowej Rady Miasta „O Rudzki Mikrofon”. Natomiast od 17.10 będzie można posłuchać brzmień zespołu CoverNostra, znanego z grania coverów rockowych i heavy metalowych przebojów lat 80. O 18.15 zaśpiewają Kasia Grzesiek, czyli finalistka czwartej edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music” i Maciek Lipina - współzałożyciel rudzkiego zespołu Ścigani, a  o  19.30 Ewelina Lisowska, znana z przebojów takich jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”. Gwiazdą wieczoru w tym dniu będzie DODA, która w sobotni wieczór zaśpiewa razem z zespołem Virgin.

Na tym jednak nie koniec

W niedzielę /9 czerwca/ Rudę Śląską pochłonie moc kolorów. Już po raz trzeci odbędzie się Holi Festival Poland – Święto Kolorów 2019.

Wydarzenie to cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować tę imprezę już po raz trzeci. Dwa lata temu święto kolorów odbyło się w Nowym Bytomiu,  w  zeszłym roku, podobnie jak będzie w  tym, na terenach zielonych w Bykowinie. To cieszy, że zabawa ta jest tak bardzo popularna wśród ludzi w różnym wieku - zaznacza Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Ruda Śląska.

W czasie Holi uczestnicy imprezy będą obrzucali się kolorowymi proszkami z przyjaciółmi i rodziną przy dźwiękach muzyki. Kolorowe proszki do obsypywania będzie można kupić na miejscu. W tym dniu o godzinie 16.00 zaprezentuje się wyłoniony w głosowaniu publiczności konkursu wokalnego „O Rudzki Mikrofon” zespół Punched Orange. Będzie można skorzystać również z dodatkowych atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, bańki mydlane, balony z  helem, bubble soccer oraz  gigantyczny DARTS.

Podczas czterodniowego świętowania na terenach zielonych w Bykowinie nie zabraknie stoisk z  ofertą handlową i gastronomiczną oraz strefy zabaw dla dzieci.  Warto dodać, że tradycyjnie już podczas obchodów 60-lecia Rudy Śląskiej na terenie miasta będzie możliwość skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, że Ruda Śląska powstała w 1959 roku z połączenia Rudy i Nowego Bytomia. Obecnie  miasto składa się z dzielnic: Ruda, Godula, Orzegów, Bykowina, Halemba, Kochłowice, Chebzie, Nowy Bytom, Wirek, Bielszowice i Czarny Las.
 

Zobacz także

Komentarze (38)    dodaj komentarz »

 • Robin

  Głośniej sie nieda ludzie tez do roboty łażą i małe dzieci mają

 • Bercik

  Jesteście żalosni o co wam chodzi ?trzeba próbować gdzie będzie ok tylko narzekać jak cały ten kraj s Ty dziadku zamknij okna i daj posłuchać muzyki

 • observer

  Ogłaszam konkurs na największego MARUDERA, wśród komentujących. Oczywiście, ci co najwięcej narzekają, będą w pierwszym rzędzie oglądających imprezę;)

 • Theresa ,6 06 2019.

  Szkoda że w takich krzakach i nie daj Boże deszczu,bo błota będzie po kostki Wstyd mi za nasze władze że ŕaz do roku nie potrafią zorganizować imprezy w przyzwoitym miejscu. Ciekawe co zrobią jak będą burze.Byłam w innych polskich miastach na takich imprezach powinniście się od nich uczyć.

 • Chebzianka

  Porazka programu takie swieto a program daremny. Wstyd

 • Fan

  Brawo z KOMBI, to prawdziwe, przez jedno i !!

 • Daro

  O matko normalny dramat.Takie święto i taki kiepski program.

 • jo

  gorole cicho

 • Mateusz

  W sumie spoko OSTR

 • rysiek30@wp.pl

  Robią imprezy kosztem biednych i niepelnosprawnych

 • sztynder

  Rysiek mosz chopie 100procent recht,bo po balu nadal bedzie,betonowo-azbestowo pustynia, ot takato marno Bykowina,no ale słownika uczyc ho ho to umiom ale faflac,bery bojki to ja.

 • Mateusz

  Żeeenada o wiele lepiej posłuchać dzieciaków z przedszkola

 • EloElo

  Mi to się w sumie podoba

 • mm

  Jednemu hałas przeszkadza, drugiemu jakość zespołów trzeci już się modli o pogodę ...Ludowi ciężko dogodzić i najlepiej narzekać w kółko.

 • Tomek

  60 lat miasta to i 60 letni artyści muszą być. Dobry pomysł.

 • Rudzianinka

  Hałas przez 4dni na osiedlu pod moim blokiem, nie wyobrażam sobie tego. Niech Pani prezydent zorganizuje imprezę na swoim osiedlu pod swoim domem, ciekawe czy też będzie zadowolona ??!

 • Robin

  Racja

 • Ola

  I ten syf, którego nikt nie chce sprzątać,jak w zeszłym roku.

 • Rudzianin ;-)

  Mi przez prawie cale moje zycie co roku hałasowali na terenach targowych pod moim blokiem i żyje wiec nie narzekej ino zaciśnij poślady albo sie zrób wakacje na te długie 4 dni...

 • Zalamka

  Ale tu d.pisz !!!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.