Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej. Jakie atrakcje czekają?

  • Dodano: 2018-06-01 06:15, aktualizacja: 2018-06-01 07:15

Już za kilka dni najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji w mieście odbędą się atrakcyjne wydarzenia skierowane do najmłodszych.

Zabawę przygotowuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aquadrom, Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty, Dom Kultury w Bielszowicach, oddziały Miejskiej Biblioteki Publicznej, firma Elsat oraz tygodnik "Wiadomości Rudzkie". Jak co roku, w mieście odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Nagrodzone dziecko zostanie na jeden dzień /4 czerwca/ prezydentem Rudy Śląskiej.

1 czerwca o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty z okazji Dnia Dziecka odbędzie się musical "W 80 Dni Dookoła Świata". Gry, konkursy i zabawy zostaną zorganizowane w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w dzielnicy Ruda przy ul. Fiołków 10. Również w piątek, przed siedzibą firm Elsat i Sileman w Rudzie Śląskiej - Wirku przy ul. Dąbrowskiego 35, odbędzie się ciekawy event dla najmłodszych. Od godz. 12:00 zaplanowano moc atrakcji - gry, zabawy, malowanie buziek, modelowanie balonów, dmuchany zamek. Głównym punktem programu będzie pokaz iluzji (ok. godz. 15:15). Warto zaznaczyć, że 1 czerwca o godz. 12.00 zostanie otwarty basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu. Obiekt czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00 – 19:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 19:00.

W Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów 2 czerwca (sobota) w godz. 11.00-13.00 odbędzie się "Fabryka Show dla dzieci". W programie zabawa w Krainie Minionków, pokaz iluzji, wspólne tańce, występ wokalistki z programu "Mam talent", konkursy z nagrodami, goście specjalni z Krainy Bajkowych Postaci, zabawa w płatkach śniegu i ogromnych bańkach mydlanych.

Główne obchody Dnia Dziecka odbędą się 2 czerwca na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 spektaklem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 37. Następnie o 16:00 zobaczymy przedstawienie interaktywne w wykonaniu Teatru "HoM". Od godz. 16.30 rozpoczną się pokazy i warsztaty sztuk walki "Krav Maga" oraz „Capoeira”, a następnie prezentacje szkoły tańca „Arabeska”. Najmłodsi będą mogli również uczestniczyć w warsztatach piłkarskich "Freestyle Football". O godz. 18.15 zacznie się zumba dla dzieci. Jak co roku odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Nagrodzone dziecko zostanie na jeden dzień (4 czerwca, poniedziałek) prezydentem Rudy Śląskiej.

Co roku mamy dziecięcego prezydenta, który cały dzień towarzyszy mi we wszystkich obowiązkach, spotkaniach i naradach – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Dla mnie to ogromna przyjemność i radość, a dla dzieci pierwsza lekcja zaangażowania obywatelskiego – dodaje.

Dodatkowo zostanie rozegrana Gra Miejska (dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat), zorganizowana przez tygodnik „Wiadomości Rudzkie”. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. rower. Na rynku będzie również ogromny, dmuchany tor przeszkód, fotobudka i możliwość wykonania zdjęć bez ograniczeń, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy i pokazy służb mundurowych. Każdy otrzyma również coś słodkiego.

Jestem pewna, że jak co roku rynek będzie najbardziej radosnym miejscem w Rudzie Śląskiej – mówi Grażyna Dziedzic. – Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia tego wyjątkowego dnia – dodaje.

Na zakończenie imprezy, od godz. 19:00, rozpocznie się rodzinna zumba.

Dzień Dziecka w parku wodnym Aquadrom upłynie 3 czerwca (niedziela) pod hasłem „Zdrowo i z pomysłem”. W holu recepcyjnym odbędą się warsztaty z tworzenia ekozabawek, w hali basenowej będą prowadzone animacje, a Partner Silvermed zaprasza dzieci na porady dermatologiczne oraz stomatologiczne. Również w niedzielę, 3 czerwca od godz. 16:00 atrakcje dla najmłodszych przygotował Dom Kultury w Bielszowicach. Oprócz spektaklu "Pan Antenka i Srebrny Kubraczek" w wykonaniu Teatru Trip, zaplanowano interaktywne gry i zabawy z nagrodami, pamiątkowe fotografie z artystami oraz balonikowe niespodzianki.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • TTT

    Same atrakcje. Sama zumba

  • Rudzianin

    Zamontujmy w kilku punktach miasta bramki z tzw. mgiełką. Świetna opcja dla dzieci i fotografia w trakcie upałów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.