Wiadomości z Rudy Śląskiej

Europejski Piknik Absolwenta w SP nr 36: Święto Dzieci i 20-lecia Polski w UE za nami!

  • Dodano: 2024-05-31 07:45, aktualizacja: 2024-05-31 08:20

W środę, 29 maja, w Szkole Podstawowej nr 36 w Orzegowie odbyło się wyjątkowe świętowanie Dnia Dziecka. W ramach Pikniku Absolwenta uczniowie, nauczyciele i rodzice zorganizowali wydarzenie, które przyciągnęło wielu mieszkańców. Podczas festynu obchodzono także 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a atrakcje przygotowane na tę okazję umożliwiły wszystkim uczestnikom przeniesienie się w różne zakątki Europy.

Kultura i smaki Europy na szkolnym boisku

Na szkolnym boisku SP nr 36 w Orzegowie stoiska pełne były europejskich kultur, ciekawostek i smaków. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali stanowiska, gdzie można było poznać tradycje, zwyczaje, a nawet kuchnie takich krajów jak Irlandia, Niemcy, Hiszpania czy Włochy. Organizatorzy zasługują na ogromne brawa za pomysłowość i zaangażowanie, dzięki którym każdy odwiedzający mógł przez chwilę poczuć się jak w różnych europejskich krajach. Michał Pierończyk, prezydent miasta, nie krył zachwytu i gratulował organizatorom kreatywności.

Sportowe emocje w Kochłowicach

Z kolei w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej - SMS Ruda Śląska w Kochłowicach, główne atrakcje festynu rodzinnego skupione były wokół sportowych konkurencji. Na uczestników czekały różnorodne aktywności, od dmuchańców po smakołyki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Prezydent Michał Pierończyk wyraził swoją wdzięczność za zaproszenie, a szczególne podziękowania skierował do klasy 5a za rewelacyjny chleb z tustym, który zdobył uznanie wszystkich degustujących.

Obchody Dnia Dziecka w Rudzie Śląskiej okazały się niezwykle udane, łącząc w sobie radość, zabawę i edukację. Zarówno w Orzegowie, jak i w Kochłowicach, mieszkańcy mogli cieszyć się atrakcjami przygotowanymi z okazji tego wyjątkowego święta, a także uczcić 20-lecie Polski w Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, wydarzenia te stały się niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ORG_KSG

    Kaj tam Kochłowicom do Orzegowa...? Pytanie retoryczne oczywiście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również