Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fabianek dalej walczy o zdrowie [Aktualizacja]

 • Dodano: 2021-12-02 12:00, aktualizacja: 2021-12-02 21:33

Złe wieści płyną z USA. Fabianek dalej walczy o zdrowie. Od kilku dni jego stan pogarsza się. Wiele wskazuje na to, że organizm odrzucił przeszczep wątroby. Należy mieć nadzieję, że tak się nie stało.

Fabianek znowu walczy o zdrowie. Potrzebuje wsparcia i prosi o modlitwę

Od kilku dni Fabianek nie czuje się najlepiej. 23 listopada w nocy wyciągnął sobie dren i z tego powodu częściowo zapadło mu się płuco. Ciężko mu się oddychało, więc podano mu tlen. Konieczna była jednak operacja i włożenie nowego drenu. Tak też się stało. Wydawało się, że czarne chmury rozpłynęły się, ale rzeczywistość okazała się inna. Na początku tygodnia pojawiła się gorączka, a wyniki wątrobowe były podwyższone. Lekarze zdecydowali się na zrobienie USG i dalszą diagnostykę. 

- Wśród tych moich życiowych zawirowań, zakrętów i niepokojów...., ten jest największy, takiego od dnia przeszczepu jeszcze nie było. Mam gorączkę. Wyniki wątrobowe są podwyższone. Dzisiaj będę miał robione USG. Jutro zrobią mi biopsję wątroby, bo coś się dzieje, lekarze muszą sprawdzić, czy organizm nie próbuje odrzucić wątroby – pisano 29 listopada na profilu Fabiankowa Pomoc.

Płuco zaczęło się zapadać

To jednak nie wszystko, bowiem w płucach małego rudzianina zbierała się woda i wyciekała przez dren, a płuco zaczęło się zapadać. 30 listopada mały wojownik z Rudy Śląskiej przeszedł biopsję wątroby. W czwartek, 2 grudnia, rodzice Fabianka poinformowali, że wyniki nie są zadowalające. 

- Moje wyniki biopsji nie są niestety takie, jakich oczekiwaliśmy. Organizm wykazuje odrzut wątroby. Decyzją lekarzy przez 6 kolejnych dni będą mi podawać leki sterydowe, które daj Boże, zmienią ten stan rzeczy. Kochani, w obecnej sytuacji jeszcze bardziej proszę o Wasze wsparcie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuję modlitwy. To w niej siła i moc. To będzie kolejny ciężki czas próby. Mam nadzieję, że będzie dla mnie łaskawy – czytamy na facebookowym profilu Fabiankowa Pomoc.

Aktualizacja

Wieczorem w czwartek, 2 grudnia, rodzice Fabianka poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że stan wątroby chłopca poprawia się po podaniu dożylnych sterydów.

- Lekarze są zadowoleni z dzisiejszych parametrów, leki dożylnie będą podawać jeszcze do poniedziałku, później zmniejsza dawkę i przejdą na podawanie doustne...to wszystko, żeby zapobiec odrzuceniu wątroby....musi się udać innej opcji nie ma - informują rodzice Fabianka.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj »

 • Mieszkanka

  Jaki jest sens płacić tyle setek tysiecy czy milionów na dziecko czy inna osobę, która nigdy nie będzie zdrowa i która ciagle będzie potrzebować ogromu pieniedzy? Bądźmy szczerzy, te dziecko nigdy nie będzie miało szansy na normalne i pełne funkcjonowanie w życiu społecznym. Za te pieniądze można by było uratować kilka innych osób, które maja szanse na wyleczenie i które będą mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie pracując i nie musząc wydawać setek tysiecy na leczenie w ciągu następnych lat po wyleczeniu. To, ze te dziecko ma słodkie blond włoski, nie zmienia faktu, ze nie ma szans na pełne życie.

 • Ania

  Życzymy dużo zdrowia dla fabianka

 • Joanna

  To jest żałosne , czy naprawdę żyjemy w epoce kamienia łupanego czy w świecie wysoko rozwiniętej technologii czy nie można wyleczyć dzieciaka czy to jest tylko ogólnie przyjęta norma medyczna nie dająca żadnej nadziei za którą słono się płaci.

 • Chorzowianka♥️

  Kochany Maluszku ,życzę Ci dużo siły, w walce o zdrowie. Twoim Rodzicom życzę by mogli już zawsze cieszyć się Tobą, kochać i wychować na wspaniałego mężczyznę. Szczęścia, zdrowia i miłości dla całej Waszej Rodziny. Bądźcie silni♥️ wspieram Was modlitwą i myślami

 • Mariola

  Trzymaj się Fabianku, jestem całym sercem z Tobą. Wierzę, że z tego wyjdziesz, potrzeba modlitwy i całkowitego zawierzenia Bogu.

 • paszeko

  Fabian dowej pokoz wszystkim skad zes jest czym sie i niy poddowej sie

 • Rudzianka

  Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą ( SW Augustyn)

 • real

  Doczekaliśmy się wspaniałego beznadziejnego ustroju który doprowadza wszystkich do jednego celu.

 • stachu

  ?

 • Pieprz

  Kochany Fabianku trzymam kciuki i gorąco się pomodlę za twoje ZDROWKO i oby przeszczep się przyja

 • Mimi

  Fabisiu Kochany, jesteś taki dzielny,To wszystko jest tak niesprawiedliwe...Jestem myślami z Tobą, Twoimi rodzicami,Walcz dalej!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.