RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fabianek z Rudy Śląskiej przejdzie operację serca i przeszczep wątroby!

 • Dodano: 2021-08-24 11:00, aktualizacja: 2021-08-25 09:06

Dobre wieści prosto zza oceanu – Fabian Pogorzelec z Rudy Śląskiej już 8 października przejdzie operację serca. Później będzie można przystąpić do przeszczepu wątroby. Dawcą zostanie ojciec chłopca. Fabian został dopuszczony do operacji po tym, jak przybrał na wadze.

Fabianek z Rudy Śląskiej walczy o zdrowie. Przejdzie operację serca

2-letni Fabian Pogorzelec z Rudy Śląskiej został zakwalifikowany do operacji serca i późniejszego przeszczepu wątroby. Dawcą organu zostanie tata chłopca. Operacja odbędzie się 8 października – Fabian miał być zoperowany dużo wcześniej, jednak jego waga była niewystarczająca do przeprowadzenia tak skomplikowanego zabiegu. Teraz, gdy waga chłopca jest odpowiednia, lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie operacji. Może ona trwać od 12 do nawet ponad 18 godzin. Rodzice Fabiana będą na bieżąco informowani o tym, co dzieje się na sali operacyjnej. Po operacji chłopiec przez kilka dni będzie utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Jeżeli szybko dojdzie do siebie po operacji, przeszczep wątroby będzie mógł zostać przeprowadzony już niebawem.

Chłopiec miał przejść operację 27 sierpnia, jednak plany pokrzyżował rozwijający się w ciele dwulatka Rinowirus, który może zagrażać jego życiu. Wirus utrzymuje się w organizmie do 4 tygodni od wykrycia, stąd tak odległy termin operacji. Termin zabiegu być może zostanie przyspieszony, jeżeli zrobiony w ostatnim tygodniu września wykaże, że wirusa nie ma już w organizmie Fabiana.

Fabian Pogorzelec choruje od urodzenia

2-latek z Rudy Śląskiej urodził się z bardzo poważną wadą serca – Tetralogią Fallota. Niestety, niedługo po jego przyjściu na świat, rodzice usłyszeli kolejną diagnozę, zespół Allagille’a. To zespół wad wrodzonych, na który składają się wady układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek oraz przewlekła cholestaza. Ratunkiem dla chłopca jest operacja serca oraz przeszczep wątroby. Osoby o dobrych sercach z całej Polski wspierały zbiórkę na rzecz leczenia chłopca. Na szczęście NFZ zgodził się na całkowitą refundację operacji serca Fabiana, zaś zebrana na zbiórce kwota zostanie przeznaczona na przeszczep wątroby. Obecnie chłopiec przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie czeka na operację, która uratuje jego życie. 

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Polka

  zdrówka dla chłopczyka, wytrwałosci dla rodziców a tym z warszawy z ul.Wiejskiej przekaz: wstydzcie sie ze macie kase na waszą propagandową zakłamaną telewizje a nie macie na leczenie dzieci

 • Karl

  Problemem w opiece zdrowotnej są raczej zarobki, a nie brak środków tam przekazywanych. Kilkunasto/kilkudziesię[...]sięczne pensje lekarzy to jakiś absurd. Nawet ostatnio gdzieś ratownicy medyczni wyszarpali podwyżki z 35 PLN/h do 55, a chcieli 85 i ci ludzie twierdzą że nie mają z czego żyć. Służba zdrowia sama przeje każdą przekazaną jej kwotę, a pacjenci jej tylko przeszkadzają. Kiedyś sprawdzałem oświadczenia majątkowe, to wychodziło że pani dyrektor rudzkiego szpitala zarabiała wtedy ok 50k miesięcznie, to jak tam mają jeszcze być pieniądze na leczenie ?

 • Aww

  Trzeba było zostać lekarzem. Chyba nie wiesz jaka stresująca i odpowiedzialna to robota.

 • W.u

  Akurat ja pracuję w "służbie zdrowia" i moje zarobki to ok 22zl brutto:) czy to dużo za pracę z chorymi po kilku latach studiów, kursów na własny koszt ? Pozdrawiam

 • Tere

  Fabianku jesteś największym wojownikiem na świecie! Powodzenia! Wracaj szybciutko do zdrowia!

 • ccc

  Dużo zdrówka kochane dzielne uśmiechnie dzieciątko

 • AW

  Super wiadomość, szybkiego powrotu do zdrowia i siły dla całej rodziny.

 • Mimi

  Walcz, a jeśli trzeba będzie, dalej pomożemy!!!

 • Mario

  Zdrówka życzę ci kochany Fabianku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.