Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mały Fabian z Rudy Śląskiej potrzebuje pomocy w walce z chorobą

 • Dodano: 2020-12-09 11:15

Rodzice 21-miesięcznego Fabiana z Rudy Śląskiej apelują o pomoc i wsparcie finansowe na operację obwodowych zwężeń tętnic płucnych. 

LINK DO ZBIÓRKI


Opis zbiórki:

Czy istnieje większy strach, niż ten o życie własnego dziecka? Co poza bolesną bezsilnością może czuć matka, kiedy słyszy, że jej maleńki synek może już nigdy nie być zdrowym dzieckiem... Historia naszego Fabianka nie należy do tych szczęśliwych, ale cały czas wierzymy w to, że razem z Wami sprawimy, że jej zakończenie właśnie takie będzie!

Fabian urodził się z bardzo poważną wadą serca Tetralogią Fallota, z czasem usłyszeliśmy, że synek choruje na Zespół Alagille'a - zespół wad wrodzonych, na który składają się wady układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek, a także przewlekła cholestaza, która objawia się uporczywym swędzeniem skóry, powiększeniem wątroby, zażółceniem powłok skóry. Choroba jest nieuleczalna, pewne jest jedynie to, że z czasem konieczny będzie przeszczep wątroby, jeśli tylko Fabiankowi będzie dane, by go doczekać...

Synek przeszedł wiele operacji i zabiegów w  krótkim czasie, ale nie oznaczały one końca walki. Drugim, a może nawet i pierwszym domem synka jest szpital, to tam od urodzenia spędził tak wiele godzin, dni i miesięcy, a każda chwila tam spędzona, zamiast dawać nadzieję, że będzie lepiej, tak często ją odbierała...

By Fabianek mógł przejść przeszczep wątroby, konieczne jest zoperowanie jego słabego serduszka. W Polsce nie znaleźliśmy specjalisty, który podjąłby się tej operacji, szansa dla naszego synka czeka w Stanach Zjednoczonych. Jeśli tylko uda nam  się zdobyć ogromną sumę pieniędzy, synek przejdzie operację serca, która otworzy mu furtkę do przeszczepu wątroby - do lepszego i zdrowszego życia. Choroba wątroby Fabianka postępuje coraz bardziej, a gdy dojdzie do marskości, a serduszko synka nie będzie wyleczone, nie ma już ratunku... Musimy zdążyć, dlatego błagamy Was o pomoc! Tylko z Wami damy radę uratować życie naszego dziecka!

Rodzice Fabiana 

LINK DO ZBIÓRKI

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Ludzie ogarnijcie się....Ludzie z całej Polski starają się pomóc , a TU takie komentarze , wstyd ....

 • Lucek

  Z czego wynikają tak wysokie ceny operacji na Zachodzie Europy i w Stanach ? Ktoś chyba chce szybko zarobić na nieszczęściu innych. Przecież większości rodziców na takie stawki nie stać. A państwo zamiast wspierać takich ludzi, to wspiera jednego jedynego ojca dyrektora. Proponuję opodatkować kościoły i prostytutki, to będą środki na takie operacje. A obecnie tylko zachęcam do pomocy tej rodzinie.

 • Majka

  Juz chcialam pomoc ale przez twoj wredny ,zlosliwy wpis nie dam rady i dam kase na caritas oni wiedza komu pomoc choc bardzo mi zal Fabianka psujesz wszystko nie dajesz a przeszkadzasz

 • Marlena

  Jednen głupszy od drugiego.... obyś nigdy nie potrzebowała pomocy od innych !! A uniemożliwi ci to głupi komentarz jakiegoś kretyna .... Biedne dziecko cierpi !!! A wy wdajecie się w durne dyskusje o kościołach, polityce itd litości

 • Lucek

  Trzeba znaleźć rozwiązanie systemowe takich problemów, żeby rodzice nie musieli martwić się, poza chorobą dziecka, jeszcze szukaniem pieniędzy ! To dziecko nie jest jedynym, które potrzebuje wsparcia, ale to państwo powinno pomagać takim ludziom. Wprowadzenie podatków jest jedną z możliwości, innym sposobem byłaby likwidacja programów "+" i pomocy MOPSu dla patologii na rzecz właśnie takich zagranicznych operacji, ale to nie zapewniłoby takiej liczby wyborców. Tak więc walczmy, aby kolejne dzieci, których rocznie jest kilkaset, nie szukało pomocy na portalach sołecznościowych, tylko np. w kasach chorych. Jeśli tego nie rozumiesz, to głupia, to ty jesteś.

 • Truda

  Majka, idź być głupią gdzieś indziej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.