Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mały Fabian z Rudy Śląskiej potrzebuje pomocy w walce z chorobą

  • Dodano: 2020-11-10 11:15

Rodzice 21-miesięcznego Fabiana z Rudy Śląskiej apelują o pomoc i wsparcie finansowe na operację obwodowych zwężeń tętnic płucnych. 

LINK DO ZBIÓRKI


Opis zbiórki:

Czy istnieje większy strach, niż ten o życie własnego dziecka? Co poza bolesną bezsilnością może czuć matka, kiedy słyszy, że jej maleńki synek może już nigdy nie być zdrowym dzieckiem... Historia naszego Fabianka nie należy do tych szczęśliwych, ale cały czas wierzymy w to, że razem z Wami sprawimy, że jej zakończenie właśnie takie będzie!

Fabian urodził się z bardzo poważną wadą serca Tetralogią Fallota, z czasem usłyszeliśmy, że synek choruje na Zespół Alagille'a - zespół wad wrodzonych, na który składają się wady układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek, a także przewlekła cholestaza, która objawia się uporczywym swędzeniem skóry, powiększeniem wątroby, zażółceniem powłok skóry. Choroba jest nieuleczalna, pewne jest jedynie to, że z czasem konieczny będzie przeszczep wątroby, jeśli tylko Fabiankowi będzie dane, by go doczekać...

Synek przeszedł wiele operacji i zabiegów w  krótkim czasie, ale nie oznaczały one końca walki. Drugim, a może nawet i pierwszym domem synka jest szpital, to tam od urodzenia spędził tak wiele godzin, dni i miesięcy, a każda chwila tam spędzona, zamiast dawać nadzieję, że będzie lepiej, tak często ją odbierała...

By Fabianek mógł przejść przeszczep wątroby, konieczne jest zoperowanie jego słabego serduszka. W Polsce nie znaleźliśmy specjalisty, który podjąłby się tej operacji, szansa dla naszego synka czeka w Stanach Zjednoczonych. Jeśli tylko uda nam  się zdobyć ogromną sumę pieniędzy, synek przejdzie operację serca, która otworzy mu furtkę do przeszczepu wątroby - do lepszego i zdrowszego życia. Choroba wątroby Fabianka postępuje coraz bardziej, a gdy dojdzie do marskości, a serduszko synka nie będzie wyleczone, nie ma już ratunku... Musimy zdążyć, dlatego błagamy Was o pomoc! Tylko z Wami damy radę uratować życie naszego dziecka!

Rodzice Fabiana 

LINK DO ZBIÓRKI

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.