Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grupowe karmienie piersią w Rudzie Śląskiej. Wyjątkowa akcja dla mam

 • Dodano: 2022-08-01 13:45

Magdalena Ruda ze studia fotograficznego Foto Venus w Rudzie Śląskiej postanowiła zorganizować dla rudzianek i mieszkanek miast ościennych wyjątkową akcję. Na zdjęciach uwieczniła mamy, karmiące swoje małe pociechy piersią. Celem akcji jest przełamanie tabu dotyczącego karmienia piersią.

Grupowe karmienie piersią w Rudzie Śląskiej

W sesji organizowanej przez panią Magdalenę udział wzięło 8 mam ze swoimi pociechami w wieku od 3 tygodni do 2 lat. Udział w sesji był bezpłatny. Większość mam to mieszkanki Rudy Śląskiej, jednak dwie z nich przybyły z miast ościennych – z Zabrza oraz Świętochłowic. 

- Sesja odbyła się w plenerze, w Rudzie Śląskiej. Zależało mi na tym, aby pokazać delikatność, a nie surowość studia fotograficznego. Poza tym uważam, że dzieci czują się swobodniej na łonie natury. – mówi Magdalena Ruda, właścicielka studia Foto Venus w Rudzie Śląskiej.

Fotografie wykonane przez panią Magdalenę to pamiątka dla mam, które w trakcie karmienia piersią nawiązują głębszą relację ze swoją pociechą.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Sesja powstała w ramach Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, który obchodzimy od 1 do 7 sierpnia. Święto zostało ustanowione we Włoszech w 1990 roku. Celem tego tygodnia jest propagowanie karmienia naturalnego, które pomaga nawiązać więź z dzieckiem. Mleko wytwarzane przez mamy jest bogate w składniki odżywcze, co wpływa zbawiennie na odporność dziecka. Dodatkowo święto ma obalać mit, jakoby karmienie piersią było równoznaczne z obnażaniem się w miejscu publicznym. Kobiety często dzielą się w mediach społecznościowych historiami, w których spotykały się z nieprzychylnymi spojrzeniami przez to, że karmiły pociechę w miejscu publicznym. W czasie tego tygodnia wiele szpitali organizuje dla młodych mam zajęcia z położnymi, które udzielają im rad laktacyjnych.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Asia

  Przepiękne...

 • Mama

  To nie tabu, to intymność, chwile pomiędzy mamą a dzieckiem. Fotografowanie grupowe - nie pojmuję.

 • Karl

  Następny artykuł: "kobiety są uprzedmiotieywane, faceci widzą w nich tylko cycki"...

 • RR

  Jakie tabu!!!! 23 lata temu karmiłam syna nawet w tramwaju i nikomu to nie przeszkadzało. Zresztą Ci którym to przeszkadza, bądź stanowi tabu to nie zwykli ludzie!!!!

 • Matka Teresa z Armii Zbawienia

  Karmić można, ja nie widzę w tym nic niezwykłego. Byle tylko nie trafić na kogoś, kto się będzie lampił, bo być może zobaczy kawałek pectusa ... :-/

  • Matka Teresa z Armii Zbawienia
   2022-08-03 21:20
  • odpowiedz
 • Mieszkańcy

  Nie wiedzieliśmy, że karmienie piersią to tabu. Dla fotografki chyba...

 • Stejsi

  Co przygotowaliście dla mam karmiących MM?

 • Baś

  Piękne

 • Matkapolka

  A dla mam karmiących MM?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również