Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy sprzęt medyczny dla rudzkiego szpitala! 

 • Dodano: 2022-07-05 13:45

4 lipca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej - dr Katarzyna Adamek podpisała umowę na zakup tomografu komputerowego za 3 462 150 zł. To efekt realizacji programu "Dofinansowanie dla podmiotów leczniczych z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19". 

Nowy sprzęt trafi do śląskich szpitali

Ponad 30 podmiotów leczniczych zawarło wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane o łącznej wartości prawie 55 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i zostały przyznane szpitalom, które w poszczególnych falach epidemii hospitalizowały pacjentów zarażonych koronawirusem.

– Łącznie 68 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 trafi do podmiotów medycznych, z czego część została już zadysponowana jako najważniejsze, priorytetowe prace modernizacyjne w zakresie instalacji tlenowych. Środki, które pozostały – ponad 50 mln zł – są dzisiaj w ramach umów przekazane po to, aby nabyć sprzęt, który jest bardzo istotny, aby mógł on służyć obywatelom, ale również poprawił komfort i jakość świadczonych usług medycznych, jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pacjentami - mówił Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski.

W związku z zasileniem z końcem 2021 r. Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dodatkowymi środkami Minister Zdrowia przeznaczył w sumie 68 286 000 zł na potrzeby podmiotów leczniczych z naszego województwa. W pierwszym etapie (I kwartał 2022 r.) podpisano umowy na łączną kwotę niespełna 12 mln zł na zadania przeznaczone wyłącznie na inwestycje związane z modernizacją instalacji tlenowej w szpitalach – jako zadania priorytetowego dla potrzeb leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Łącznie środki otrzymało 21 podmiotów.

W ramach drugiego etapu podpisano dziś z kolei umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane na łączną kwotę prawie 55 mln zł. 31 szpitali będzie mogło dzięki temu zmodernizować swoje placówki czy zakupić sprzęt medyczny, taki jak np. lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne, nowoczesne aparaty RTG oraz USG, kardiomonitory i tomografy.

Podziękowania za współpracę oraz gratulacje przekazały też reprezentantom placówek, które zyskały środki na zakup nowego sprzętu, obecne podczas wydarzenia poseł na Sejm RP Barbara Dziuk oraz członek zarządu województwa Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Nowy sprzęt dla rudzkiego szpitala

Podczas uroczystości prezes rudzkiego szpitala - dr Katarzyna Adamek podpisała umowę na zakup tomografu komputerowego za 3 462 150 zł. Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski złożył na ręce prezes Adamek podziękowania za zaangażowanie w walce z COVID-19 dla wszystkich pracowników rudzkiego szpitala. 

Natomiast w piątek do szpitala trafił sprzęt w ramach projektu „Realizacja przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych działań w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 przez podmioty lecznicze z terenu województwa śląskiego”. Projekt opiewa na 846 071 32 zł. 

W pierwszym etapie szpital otrzymał:

 • aparat USG,
 • aparat do znieczulenia,
 • defibrylatory,
 • kombinezony ochronne i maski.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wiekowy emeryt slązok.

  Sprzent jak to sprzent,ale zato terminy przyjenc do specjalisty pulmologa 10 MIESIENCY termin,fuj wstyd jak wy nos zwykłych ludzitraktujecie,co my tela lot nawos cienszko pracowali [harowali.

 • kulson

  W tym szpitalu na palcach można policzyć osoby które dobrze wykonują swój zawód.Niestety jest to tolerowane i nasz szpital to najgorsza placówka w pobliżu. Nawet lekarze tam pracujący na prywatnych wizytach go odradzają. Nie zawsze trzeba zwalniać personel by było lepiej. Wystarczy wdrożyć zasady i je przestrzegać. No chyba że już komuś praca i empatia sa nie po drodze to wtedy przymusu pracy nie ma.

 • Poli

  Może by tak pani Adamek obniżyć gigantyczną nie przystająca do rzeczywistości pensję ?

 • fajerberga

  Adamek na prezydenta ! ! ! Ta też sobie poradzi na każdym stołku. Nie ważne wykształcenie, ważne, kogo się zna...

 • Dziadyga

  Niech podpisze umowę na zmianę personelu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również