Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gwiazda Ruda Śląska awansuje do Fogo Futsal Ekstraklasy!

 • Dodano: 2024-05-14 12:00

PKO Gwiazda Ruda Śląska po czterech latach wróciła do ligowej elity! Po niedzielnym wygranym meczu z Futsalem Świecie, rudzka drużyna awansowała do Fogo Futsal Ekstraklasy!

PKO Gwiazda Ruda Śląska wróciła do ligowej elity

W pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy Futsal Świecie pokonał PKO Gwiazdę Ruda Śląska 3:5. W niedzielę 12 maja w Świeciu odbył się mecz rewanżowy pomiędzy drużynami. Gospodarze otworzyli wynik meczu, lecz rudzianie szybko odpowiedzieli, doprowadzając do remisu. Do przerwy wynik pozostał nierozstrzygnięty, 2:2. Po zmianie stron PKO Gwiazda Ruda Śląska, szybko odrobiła straty z pierwszego meczu, uzyskując przewagę 5:2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Gwiazdy. Tym sposobem to właśnie rudzianie awansowali do Fogo Futsal Ekstraklasy!

- Na pewno dla całego środowiska sportowego po porażce w Halembie 3-5 nasz awans był niespodzianką. Niemniej na pewno chłopcy i klub oraz kibice w Rudzie Śląskiej zasłużyli na Futsal Ekstraklasę. W Świeciu byliśmy zespołem lepszym i zasłużenie wygraliśmy. Gratuluję chłopakom i trenerowi Wiktorowi, który zapisał się w historii futsalu jako najmłodszy trener, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół świętuje a władze klubu już myślą o przygotowaniach do nowego sezonu, bo będzie to duże wyzwanie organizacyjno - finansowe. Dziękujemy kibicom i sponsorom oraz patronom medialnym za mijający sezon i liczymy na dalsze wsparcie - mówił Arkadiusz Grzywaczewski Honorowy Prezes SRS Gwiazda Ruda Śląska.

Gole podczas niedzielnego spotkania z rudzkiej drużyny zdobyli: Mateusz Dymek, Sergio Alcibar (2), Cesar Baldrich (3).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym sezonie! 

Komentarze (5)    dodaj »

 • Achim

  Kogo to obchodzi ? Afera z tego jak by zdobyc 1 miejsce w rzucie pilka lekarska przez 5 klasiste na zawodach w Nigerii podczas zimowych ferii

 • Mieszkaniec

  Ktoś to w ogóle ogląda?

 • Rudy

  W co oni grają????

 • Michał z lasu

  Gratulacje panowie! Potrzeba nam waszego polotu i finezji w tym smutnym jak pi... Mieście :)

 • Jorg z Halymby

  Smutnym bo twoj stary nie wygral wyborow, tak to bys mial posade w urzędzie, a tak kanalize przetykasz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również