Wiadomości z Rudy Śląskiej

Henryk Mercik odwołany? Czy Śląska Partia Regionalna zostanie rozwiązana?

  • Dodano: 2022-10-27 11:45, aktualizacja: 2022-10-28 09:08

Śląska Partia Regionalna kończy swoją działalność. Po wielu kontrowersjach podjęto decyzję o samorozwiązaniu.

Nadszedł koniec Śląskiej Partii Regionalnej?

Kryzys w działającej od 2018 roku ŚPR rozpoczął się już jakiś czas temu, jednak zdecydowanie nasilił się w momencie, gdy szef partii poparł w wyborach prezydenckich posła PiS, Marka Wesołego. 

- Popieram go nie jako polityk, czy szef jakiejś tam partii, ale jako Henryk Mercik. Bo znam go wiele lat i wiem, że Marek Wesoły to bardzo solidny i rzetelny człowiek – mówił Henryk Mercik podczas zorganizowanej w Orzegowie konferencji prasowej kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej, Marka Wesołego.

Choć decyzja Henryka Mercika, jak sam podkreślał, została podjęta przez osobę prywatną, a nie szefa partii, spotkała się z dużym oburzeniem. Jerzy Gorzelik podjął decyzję o odejściu ze ŚPR, a 18 października doszło do niezgodnego ze statutem zebrania części działaczy, którzy ogłosili odwołanie Henryka Mercika z funkcji przewodniczącego. Ostatecznie posiedzenie Rady Politycznej odbyło się dopiero we wtorek 25 października i do odwołania nie doszło.

– W związku zaistniałą sytuacją potwierdzamy, że Pan Henryk Mercik pozostaje Przewodniczącym Zarządu Śląskiej Partii Regionalnej. Wobec osób, które w ostatnich miesiącach dopuściły się złamania statutu oraz naruszyły dobre imię ŚPR wyciągnięto konsekwencje – informowała Śląska Partia Regionalna.

Zgodnie ze statutem, do samorozwiązania partii może dojść w wyniku podjęcia takiej decyzji przez konwent, czyli zgromadzenie członków. Według zapowiedzi ma to nastąpić już niedługo.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Górnik

    to bardzo duża strata, dla Śląska, Polski, jak i całego Świata

  • Obiektywnie

    Wielka szkoda, ale nie udźwignęli niezależności i zaczęli myśleć jak tu coś dla siebie ugrać.

  • boluś

    ŚPR to skanslizowany bez Żydkóf RAŚ itp. [...] Mercika i jemu podobnych ! Niych Se robi [...] w Knesecie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również