Wiadomości z Rudy Śląskiej

Industriada na Ficinusie - zmiany w programie!

  • Dodano: 2020-09-25 15:15

Już jutro odbędzie się długo wyczekiwana Industriada! Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. Ruda Śląska jak zwykle włącza się w to wydarzenie. Dzisiaj Urząd Miasta poinformował jednak o zmianach w programie. 

- Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zostaliśmy zmuszeni ograniczyć program Industriady na Ficinusie. Zostają odwołane warsztaty artystyczne, spotkanie z autorem Kazimierzem Szymeczko, hodowcą gołębi oraz pokaz dawnych sprzętów AGD i stoisko Spiżarni Starego Domu. Budynek Biblioteki Ficinus będzie niedostępny dla zwiedzających - czytamy na stronie rudzkiego magistratu.

Spacer z przewodnikiem "Śladami mieszkańców Ficinusa" odbędzie się w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00, dla osób, które dokonały wcześniejszej rezerwacji (brak już wolnych miejsc). Spotkanie z przewodnikiem zaplanowano na dziedzińcu przed kościołem ewangelickim (wejście od ul. Kubiny).

Program koncertów plenerowych na scenie "Na placu wszysko gro" (okolice ul. Kubiny nr 24) pozostaje bez zmian:

  • 16:00 - Orkiestra Dęta KWK Pokój pod dyr. Jacka Kampy,
  • 16:30 - Fifidroki,
  • 17:15 - Patryk Filipowicz,
  • 18:00 - Marek Makaron Motyka,
  • 18:30 - Cocotier,
  • 19:00 - Grzegorz Płonka z zespołem.

Ponadto o godz. 17:00 organizatorzy wydarzenia zapraszają na otwarty plener malarski dla dzieci pod okiem uznanego na Śląsku artysty Jarosława Kassnera. Nie zabraknie też Śląskich Animacji dla dzieci - dawnych gier i zabaw na śląskim placu. Z kolei Stacja Biblioteka zaprasza na Industriadę online.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.