Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jerzy Sekura Wicemistrzem Świata Weteranów w Zapasach!

  • Dodano: 2022-10-17 13:15

Rudzki zapaśnik Jerzy Sekura po raz kolejny wraca z zawodów z medalem! Tym razem wywalczył srebro na Mistrzostwach Świata Weteranów w Bułgarii.

Kolejny medal do kolekcji

Jerzy Sekura reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Weteranów w zapasach, odbywających się od 4 do 9 października w bułgarskim mieście Plovdiv. Rudzkiemu zapaśnikowi z KS Pogoń udało się wywalczyć srebrny medal w kategorii 88 kilogramów. Do zdobycia upragnionego złota zabrakło mu zaledwie 10 sekund.

Panu Jerzemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapaśnik od małego

Jerzy Sekura zainteresował się zapasami, gdy miał zaledwie 10 lat. Trafił na trening przypadkiem, za namową kolegów, którzy wówczas trenowali właśnie zapasy. W wieku 17 lat doznał poważnej kontuzji kręgosłupa lędźwiowego, jednak to nie przekreśliło jego dalszej kariery sportowej - trenował jeszcze przez kilka następnych lat. Obecnie Jerzy Sekura jest trenerem zapasów w rudzkim klubie KS Pogoń, gdzie kształci młodych i utalentowanych zapaśników. Swoją pasję chce przekazywać młodzieży, dlatego postanowił założyć fundację „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, w której pełni rolę prezesa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również