Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jerzy Sekura z kolejnym medalem!

  • Dodano: 2023-11-10 11:30

Rudzki zapaśnik Jerzy Sekura wywalczył brąz na Mistrzostwach Świata Weteranów w zapasach!

Kolejny sukces zapaśnika

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Weteranów w zapasach odbywały się 17-22 października w mieście Loutraka w Grecji. W zawodach wzięło udział 10 polskich zapaśników – wśród nich był Jerzy Sekura, rudzianin. W minionym roku został wicemistrzem świata weteranów. W tym roku, rywalizując w kategorii do 88 kg w dywizji D wywalczył brąz. Utytułowany rudzki zapaśnik 9 listopada odwiedził prezydenta miasta Michała Pierończyka.  

- Bardzo się cieszę, że mamy w Rudzie Śląskiej tak uzdolnionych sportowców, którzy promują nasze miasto na całym świecie – mówi Michał Pierończyk.

Człowiek ze sportem w sercu

Jerzy Sekura zapasy pokochał już jako nastolatek. Jest siedmiokrotnym medalistą mistrzostw świata i zdobywcą pucharu świata. W swoim dorobku ma także wiele medali zdobytych podczas mistrzostw Polski. Jest także trenerem zapasów, sędzią zapaśniczym oraz prezesem Fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. Celem działalności fundacji jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Achim

    Panie Jerzy, kolego Jurku, przyjacielu. Prosze podejdzcie z dziecmi po kazdym spotkaniu do kosciola. Pomodlic i napic herbaty. Musimy uczyc dzieci wiary nie tylko bijatyki. Dzieci po twoich spotkaniach sa agresywne, bija sie na podworku. Zachecmy je do poboznego spedzania czasu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również