Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już jutro w Rudzie Śląskiej ruszają działania "Bezpieczna droga do szkoły"

  • Dodano: 2021-08-01 12:00, aktualizacja: 2021-08-31 12:15

Jak co roku mundurowi z rudzkiej drogówki rozpoczynają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

W najbliższych dniach w pobliżu szkół w naszym mieście bezpieczeństwa uczniów będą pilnować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Tego typu działania mają na celu wzmóc bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Jutro rozlegnie się pierwszy dzwonek, a po długiej przerwie uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podczas drogi do szkoły rudzcy policjanci już wcześniej przygotowywali się do rozpoczęcia roku szkolnego. W ostatnich dniach wakacji mundurowi z drogówki w rejonie szkół sprawdzali stan oznakowania. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o ich usunięcie. Celem prowadzonych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Wielu uczniów, aby dotrzeć do szkoły, musi pokonywać przejścia dla pieszych, a i zdarza się, że poruszać poboczem. Dlatego w najbliższych dniach policjanci będą pełnić służbę w rejonach szkół, gdzie będą zwracać szczególną uwagę na ruch pieszy i kołowy. Dodatkowo mundurowi spotkają się również z najmłodszymi uczniami, aby zapoznać ich i przypomnieć o przepisach ruchu drogowego i przekazać najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas codziennej dogi do szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również