Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kadra narodowa fryzjerów najlepszą drużyną świata! Szkoliła się pod okiem Lucjana Szajbela

  • Dodano: 2021-10-26 13:45

Fryzjer to zawód niemal tak stary jak świat. Żadna ważna okazja, przyjęcie, ślub czy chrzciny nie może się odbyć bez wizyty w salonie fryzjerskim. A barber? Nazwa może brzmieć nowocześnie, ale kryje się pod nią po prostu fryzjer męski, zajmujący się goleniem, strzyżeniem brody, masażami i innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Od kilku lat można dostrzec wzrost popularności tego zawodu. 

Zobacz też:

Barber z Rudy Śląskiej sędzią na międzynarodowych mistrzostwach

Przedstawiciela świata fryzjerstwa męskiego mamy także w Rudzie Śląskiej. To Lucjan Szajbel. Barber uczestniczy w tegorocznych mistrzostwach świata fryzjerów w potrójnej roli jako trener kadry narodowej, juror oraz pomysłodawca nowej kategorii fryzur na modelach. Tuż przed wyjazdem na zawody w jego rudzkim salonie pojawili się najlepsi fryzjerzy z Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska i innych miast. Przyjechali, aby dobrze przygotować się do wielkiego sprawdzianu swoich umiejętności.

Obecnie Lucjan Szajbel przebywa we Włoszech, gdzie kierowana przez niego kadra narodowa fryzjerów została najlepszą drużyną świata, a jej członkowie zdobyli tytuły mistrzów świata.

- Z World Barber Champion polscy fryzjerzy, wraz z naszym Luckiem, wracają z tarczą. Najciekawsze jest to, że tuż przez mistrzostwami trener naszej kadry, znaczy się Lucek, miał sporo wątpliwości jak jego podopieczni wypadną we Włoszech. Wyczuwał, że po treningach w Rudzie członkowie kadry są wypaleni i zmęczeni. Jednak po raz kolejny okazało się, ż trening czyni mistrza! Lucek ogromne gratulacje – napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Mistrzostwa, o których mowa odbywały się w dniach 24-25 października we włoskim Paestum. Lucjan Szajbel był jednym z sędziów na zawodach barberów, w których wzięli udział: Anna Sternik, Beata Lewczuk, Anna Węgiel, Natalia Lietz, Wojciech Karwat, Łukasz Matykiewicz, Dariusz Sygentowski. Reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Rudzianka

    O prosze jak to Lucjan zmienil sie za sprawa brody i czapeczki a'la america

  • Rudi

    gdzie w Rudzie Śl. można skorzystac z uslug profesjonalnego jajbera ?

  • Kurczak

    Gratulacji dla trenera i całego zespołu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.