Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierowca BMW pędził 135 km/h! Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

 • Dodano: 2020-05-25 08:15, aktualizacja: 2020-05-23 13:16

Aż o 85 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 35-letni rudzianin kierujący bmw. Mężczyzna wpadł w ręce policyjnej grupy Speed w czwartek o 14:30 na ulicy 1 maja w rejonie przejścia dla pieszych, mając na liczniku 135 km/h. Pirat drogowy, któremu miejska ulica pomyliła się z autostradą, stracił już prawo jazdy.


W czwartek, tuż przed popołudniowym szczytem z rudzkiej drogówki działający w ramach grupy Speed walczącej z piractwem drogowym zatrzymali bmw, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Na ekranie policyjnego radaru pojawił się wynik 135 km/h!

35-letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej, który nie bacząc na bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowany aż o 85 km/h, zostało zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca odbierze je dopiero za 3 miesiące. Rudzianin powinien wiedzieć, że w rejonie halembskiego cmentarza często stoją policjanci kontrolujący prędkość. To właśnie w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków, w których poszkodowanymi są piesi i to tam zatrzymujemy dużą ilość kierowców, którzy przekraczają prędkość. Policjanci z drogówki przypominają i ostrzegają, każdy nieodpowiedzialny kierowca, któremu rudzkie ulice pomylą się z autostradą będzie surowo karany.

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • 928

  TragediaZłapali gościa i co?????????????????........................ to że przekroczył prędkość to n ie znaczy że nieodpowiedzialnie jeździł.Zobaczcie z szerszej perspektywy to zdarzenie.

 • hiere

  zapraszam na ulice Pilsudskiego. tam tezcsa tacy debile co ponad 100kmh jezdza

 • observer

  Ups....ale kara! Gość będzie jeździł przez 3 miechy bez prawa jazdy, później znowu gaz do dechy.

 • Mieszkanka

  A może by tak informacja w jakim miejscu? Łatwo napisac, ze przy przejściu dla pieszych. Szkoda, ze nikt nie dodaje, ze zapewne była łapanka między tesco, a makiem na karmanskim. Faktycznie, tam tyle ludzi przechodzi, ze potrzebny jest patrol. Bardzo niebezpieczne miejsce, pełno aut, tylko po dea pasy w każda stronę oddzielone jakimś marnym pasem zieleni. Ludzie i rowerzyści tamtędy musza chodzić gęsiego, bo tyle ludzi! A tak na serio. Naprawdę? Łapiecie ludzi na za[...]iu, nie poprawianie w żadnym stopniu bezpieczeństwa. Jedynie co dzięki temu się osiąga to zarabianie. Fajna robota. Stoi się za krzakami i zbiera hajs. A może by tak stanąć w miejscu gdzie na prawde jest niebezpieczeństwo, przy kościołach, sklepach czy szkołach? Śmiech na sali.

 • gość

  polecam naukę czytania ze zrozumieniem...

 • ...

  Także polecam nauczyć się czytać. Nie bronie kierującego. Gdzie napisałam, ze nie podoba mi się w Polsce idioto? Chcę tylko, by było bezpiecznie w miejscach FAKTYCZNIE NIEBEZPIECZNYCH. A nie na drodze, gdzie jest mały ruch, dwa pasy z pasem zieleni i jeden pieszy na pół dnia. Tak bardzo popieracie łapanie dla hajsu, a nie dla bezpieczeństwa? Radzę pomyśleć, bo to z wami jest coś nie tak. Patrole policyjne maja być dla BEZPIECZEŃSTWA. Nie dla pieniędzy.

 • Alojz

  jak ci sie polska nie podoba to wypad do niemiec !!!

 • Sylwia

  Ograniczenie prędkości obowiązuje w terenie zabudowanym. Nie ma w tym chyba większej filozofii...

 • Marek

  Kiedy zaczną karać pieszych za to, że włażą na pas rowerowy prosto pod koła?

 • marko_rowerzysta

  Prawdopodobnie wtedy,kiedy będzie więcej ścieżek rowerowych niż chodników.Ideał,to znak równości między nimi.Pytanie należy do tych z lekka roszczeniowych, a odpowiedź z grupy życzeniowych :)Do sedna i bez hipokryzji,pytanie.Kiedy jechałeś chodnikiem?Czy piesi mieli do Ciebie pretensje?.Z moich doświadczeń,od 2011 roku,poruszam się na rowerze wszędzie (bo chodzenie jest mało efektywne dla mnie :) ).Bywa różnie,ulica,chodnik,ścieżka rowerowa.Wystarczy wyobraźnia,ostrożna jazda i tolerancja.Sądzę że przepisy,przepisami a życie,życiem.Ideałów nie ma,nie było i nie będzie.Tym optymistycznym akcentem Pozdrawiam Cię ;)

 • Kierowca 2

  Ciekawe czy by tak jechał np.w niemczech jestem zdania ze nasze kary są zbyt słabe takiemu powinni auto zabrac

 • zryty łeb

  Kierowca BMW i wszystko wiadomo.

 • Sylwia

  BMW to stan umysłu :]

 • BMW

  A co ma do tego BMW? Głupek za kierownicą to w każdym innym aucie może się znaleźć. Już skończcie naganiać kierowców BMW

 • Kierowca

  Co to za kara jak tyle jechał powinni wyslac na badania

 • Gula

  Kary są za niskie i dla tego ludzie mają gdzieś przepisy. Ktoś kto jeździ za granicą zrozumie jakimi idiotami są polscy kierowcy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.