Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierujący bez uprawnień zatrzymani przez rudzkich policjantów!

 • Dodano: 2021-02-12 08:15, aktualizacja: 2021-02-12 08:50

Średnio w tygodniu policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymują kilka osób, które, nie mając uprawnień, decydują się prowadzić samochód.

Kierowanie bez uprawnień jest przestępstwem

Podczas kontroli drogowej mundurowi sprawdzają dokumenty pojazdu i kierowcy. Jazda mimo zatrzymania prawa jazdy, wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień lub wręcz z sądowym zakazem z pewnością nie umknie ich uwadze.

We wtorek przed północą na ulicy 1 Maja zatrzymano na przykład 39-latka prowadzącego fiata brava. W policyjnej bazie widniało, że decyzją administracyjną rudzianin ma już cofnięte uprawnienia. W środę wieczorem policjanci zatrzymali z kolei 25-latka kierującego oplem astrą, który również ma cofnięte uprawnienia.

Jazda bez uprawnień - co za to grozi?

Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180. kk., za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Kierowanie wbrew wydanemu przez sąd zakazowi jest przestępstwem z art. 244 kk., zagrożonym karą więzienia od trzech miesięcy do lat pięciu. Warto wiedzieć, że w przypadku jakiejkolwiek szkody, spowodowanej w takiej sytuacji, kierowcę nie obejmuje dobrodziejstwo ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Na zasadach regresu prawnego wszystkie zniszczenia będzie więc musiał pokryć ze swego majątku!

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • kierowca

  brawo funkcjonariusze !!! myślę że komendant to doceni fajna premią:)

 • J.A.

  Swoją drogą, to zastanawiam się zawsze jak wyłapują takie osoby bez uprawnień. Ja przykładowo jeżdżę samochodem 13 lat. Wszystkie kontrole które miałem polegały na sprawdzeniu trzeźwości a nie kontroli dokumentów czy uprawnień. Albo ja mam wyjątkowe szczęście albo skala jeszcze nie wyłapanych jest ogromna...

 • zgodny z prawem

  ojj hanysostwo pokazuje swe oblicze. wstyd!!!

 • Hela

  Oj gorolostwo dziadostwo !!!

 • Janek

  Na 100 procent to były gorole przyjezdne z Warszawy !!!

 • rado

  Takie ciekawe życie w mieście, że teraz co tydzień tylko news ,,zakręt mistrzów'' albo zatrzymano kierowcę bez uprawnień. Przez cały rok będziecie kolejne tego typu ,,sensacje'' podawać na portalu ? Ja rozumiem, że Ruda nie ma nic do zaoferowania żeby o tym napisać, ale to już jest nudne.

 • tomek

  nie czytaj.

 • Karl

  Nic się nie martw, w przyszłym tydniu chycą dwóch ożartych i jednego dilera...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.