Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Seans specjalny filmu Filip w Kinie Patria

  • Dodano: 2023-03-14 09:00, aktualizacja: 2023-03-14 10:09

Kino "Patria" zaprasza na seans specjalny filmu „Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Uczestnicy będą mieli także okazję wziąć udział w prelekcji dra Mirosława Węckiego, pracownika Wydziału Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

"Filip"- pokaz specjalny w Kinie Patria

Prelekcja dotyczyła będzie sytuacji mieszkańców Śląska w czasie II wojny światowej. Prelegent będzie mówił o volksliście, magistracie za czasów hitlerowskich oraz ludzkich historiach wojennych. Pokaz filmu wraz z prelekcją odbędzie się w środę (22 marca) o godz. 18.30.

„Filip” to polski dramat filmowy, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule. Film został nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Więcej informacji pod nr tel. 502 651 403.

Kino "Patria" zaprasza na seans specjalny filmu "Filip"

Komentarze (2)    dodaj »

  • Rudolf

    Mam nadzieję, że kino będzie wysprzątane po uroczystościach z cyklu "kino dla kobiet". Ostatnio po tej imprezie pod siedzeniami walały się puszki z piwa i opakowania po chipsach.

  • LZS

    Przyjdz godzinę wcześniej i posprzątaj, i tak nie masz nierobie nic dobrego do roboty, bo siedzisz cała dobe przed kompem i wylewasz tu te swoje wypociny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również