Wiadomości z Rudy Śląskiej

Klub GKS Urania Ruda Śląska ze wsparciem finansowym bukmachera STS

 • Dodano: 2020-02-21 10:00

GKS Urania z Rudy Ślaskiej zyskał wsparcie największego polskiego bukmachera – firmy STS. To znakomita wiadomość dla klubu, który w wyniku kłopotów finansowych Rudy Śląskiej nie otrzymał w tym roku wystarczającego wsparcia z budżetu miasta. Zaangażowanie sponsora pozwoli kontynuować działalność drużyny seniorów. 

STS sponsorem GKS Urania Ruda Śląska

Przy tej okazji Mateusz Juroszek, prezes STS, wystosował list otwarty do prezesa Uranii, Bernarda Wawrzynka:

STS jest największym prywatnym sponsorem polskiego sportu. Ponadto prowadzimy fundację Sport Twoją Szansą, która rozwija pasje zarówno na poziomie amatorskim, jak również zawodowym. Od wielu lat pracujemy z klubami, kibicami oraz związkami i organizacjami z całego kraju. Dobrze wiemy, że warto wspierać rozwój polskiego sportu, bez względu na barwy klubowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się pomóc GKS Uranii Ruda Śląska w tych trudnych chwilach. Wierzymy, że nasze wsparcie pozwoli klubowi utrzymać drużynę seniorów w rozgrywkach piłkarskich. Jesteśmy głęboko przekonani, że udzielona pomoc pozwoli zawodnikom na kontynuowanie rozwoju karier i osiągnie sukcesów, co z całą pewnością przyniesie kibicom oraz partnerom klubu powody do dumy - czytamy w liście otwartym. 

Urania nie jest jedynym klubem, który stanął na skraju finansowej przepaści. W zasadzie wszystkie rudzkie kluby sportowe muszą teraz poszukać sponsorów lub ograniczyć, albo nawet zawiesić swoją działalność. W tym trudnym dla rudzkiego sportu czasie z ulgą mogą odetchnąć trenerzy, zawodnicy i kibice Uranii. Prezes klubu, Bernard Wawrzynek, nie kryje zadowolenia: 

Jesteśmy niezwykle wdzięczni STS za szybką reakcję po przedstawieniu sytuacji klubu. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy w stanie kontynuować naszą działalność, a drużyna seniorów będzie mogła dalej brać udział w rozgrywkach w bieżącym sezonie. To dla nas duży wyraz uznania, że największy prywatny sponsor polskiego sportu, jakim jest STS, zdecydował się pomóc nam po drastycznym ograniczeniu środków na utrzymanie klubu i jego bazy sportowej – mówi Bernard Wawrzynek, prezes GKS Urania Ruda Śląska.

STS jest również oficjalnym sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, głównym sponsorem Jagiellonii Białystok,  oficjalnym bukmacherem Lecha Poznań, Cracovii, Pogoni Szczecin, Korony Kielce, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki, Anwilu Włocławek, Asseco Resovii oraz PGE Vive Kielce i innych. 

Urania uratowana, ale co dalej z rudzkim sportem?

Sytuacja rudzkich  klubów sportowych jest dramatyczna. Pod koniec stycznia pod urzędem miasta odbył się protest, podczas którego przedstawiciele klubów działających na terenie miasta wystosowali apele do Rady Miasta oraz do prezydent Grażyny Dziedzic, aby władze zabezpieczyły w budżecie środki na działalność sportową. Na razie apel pozostaje bez echa, ale zapewne dyskusja na ten temat odbędzie się podczas najbliższej sesji, którą zaplanowano na czwartek, 27 lutego. 

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • aloes69

  Gratuluję :) Z tego co wiem jakaś ilość klubów i stowarzyszeń ogłosiła zrzutki lub próbowała pozyskać pieniądze od sponsorów zewnętrznych w inny sposób. Co najmniej jedna zrzutka wyszła , a tu ani słowa o tych podjętych działaniach. Brak determinacji dziennikarskiej ? A przecież to daje jakieś spektrum wiedzy o tym jak działają zarządy w klubach, stowarzyszeniach i który sport może liczyć na sympatię mieszkańców.

 • hooo hooo hooo

  do roboty stowarzyszenia i fundacje koniec wygodnego życia szukajcie sponsorów!!!!!!!

 • fafik

  A co sponsor będzie z tego miał? Zakładam ze to nie jest Święty. Mikołaj z workiem na plecach Poza tym od dawna zdumiewa mnie polska ekstraklasa z pustymi trybunami, za to z niewspółmiernie dużymi do osiągnięć klubowych zarobkami kopaczy

 • Realista

  To zapewne zdumiewa Ciebie też cała piłka nożna. Mnie natomiast zdumiewa fakt, że wystarczy mieć 18 czy 19 lat kilka razy prosto kopnąć piłkę i już się rzuca kwoty 5-6 mln. euro. Ta choroba w całej piłce nożnej nie tylko w Polsce!

 • alfred

  barany to nie jest sponsor na stałe ,tylko jednorazowa pomoc, aby dokończyć sezon

 • the truth

  Czyli można znaleźć sponsora ?? Nie jestem wielkim fanem piłki nożnej ale podziwiam ze w ciężkiej sytuacji udało się ogarnąć sprawę

 • Axelmixer

  Nieudolność władz Rudy Śląskiej widać na każdym kroku. Kulejący sport to jeden z wielu obrazów bezradności sprawujących władzę. Rozbujały socjal, zaniedbana infrastruktura, dziwne inwestycje, etatyzm ... można wymieniać do rana. Na szczęście po siedmiu chudych latach jest nadzieja na kolejne lepsze.

 • Senior

  Czyli jednak można pozyskac sponsorów nie tylko siedziec z zawiazanymi rękami i liczyć na to co rzucą samorządy. Brawo dla Uranii

 • Bykowinianin

  No i tak ma być - odciąć kluby od cyca państwowego i zmusić do szukania sponsora prywatnego. Gratuluje GKS URANII! Oby inne kluby wzięły przykład i także ich poszukiwania sponsorów zakończyły się sukcesem.

 • rydz

  Ok. Tylko ciekawe jak zainteresujesz sponsora sekcją 5 latków lub sekcją szachową?

 • Jacek

  Jak ktoś pięciolatków postrzega jako sportowców, to gratuluję fantazji.Poza tym zajęcia sportowe dla pięciolatków nie generują aż tak wielkich kosztów, żeby rodzice nie byli w stanie ich udźwignąć.

 • the truth

  a to rodzice nie mogą się dorzucić ?? Mnie rodzice sponsorowali kupowali sprzęt i nie mieli z tym problemu.A co do wyboru dyscypliny, mógłbyś się mocno zdziwić jakie hobby mają właściciele firm które mogą coś sponsorować

 • Rydz

  I płacili za wynajem sali, trenera, udział w turniejach. Rodzice mogą się dołożyć, ale sami nie utrzymają całego klubu. Bredzisz jak potłuczony

 • Tadek

  5-latek nie powinien uczyć się rywalizacji poprzez udział w turniejach. W tym wieku powinna to być bardziej zabawa, gimnastyka a nie rywalizacja. A trenerzy - powinni być na etatach szkolnych i przedszkolnych, wtedy i sale byłyby bezpłatne. A tak to jest cyrk i wyłudzanie pieniędzy od rodziców. Pseudorywalizacja 5-6-7 letnich dzieci. Śmiech na sali.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.