Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny film z postulatami wyborczymi Michała Baborskiego. Poznaliśmy nowe pomysły

 • Dodano: 2022-08-18 08:00, aktualizacja: 2022-08-17 21:37

Kandydat na prezydenta miasta, Michał Baborski, opublikował kolejny film z wyborczymi postulatami. Poprzednie nagranie było szeroko komentowane przez mieszkańców -  negatywnie oceniano zarówno jakość nagrania, jak i sposób przedstawiania postulatów. Jak będzie tym razem? Przekonajmy się.

Jednak się nie da

W poprzednim nagraniu Michał Baborski wymienił wśród swoich postulatów wybudowanie basenu w każdej dzielnicy miasta. Tym razem przyznał, że pełne zrealizowanie tego postulatu nie jest możliwe. Zaznaczył jednak, że będzie walczył o powstanie basenów w kilku dzielnicach.

-Nieraz widzimy, jak to w wakacje, przede wszystkim dziś, w tym okresie wakacyjnym są kolejki do basenu odkrytego. Wiadomo, że nie da się zrobić basenu w każdej dzielnicy jak to w swoich postulatach napisałem, ale podkreśliłem, aby to było w przynajmniej połowie tych dzielnic, aby chociaż w tych 2-3, więcej dzielnicach spróbować te baseny otworzyć. Nie wszystko da się zrobić, wiadomo, ale to są moje postulaty, które chciałbym zrobić, o ile się da. - przekonuje Michał Baborski.

Będzie bronił górnictwa

Po raz kolejny Michał Baborski wspomniał o tym, iż będzie walczył w obronie kopalń. Tym razem już z nieco mniejszym entuzjazmem – przyznał, że prezydent miasta niewiele może zrobić w tej sprawie.

-Wiem, że prezydent miasta sam jako taki nie może, ale jednak gdy on pokazuje otwarcie, że chce walczyć silnie o te kopalnie i tak dalej to na pewno jest to jakaś powiedzmy tutaj siła tej Rudy Śląskiej, że mają poparcie u prezydenta miasta, który chce te górnictwo tutaj utrzymywać.

Pewne postulaty podtrzymane

Michał Baborski nieco zmodyfikował swój program wyborczy, jednak pewne punkty pozostały niezmienne. Będzie postulował likwidację straży miejskiej, zniesienie prohibicji oraz obniżenie opłaty za śmieci. Dodatkowo odniósł się także do postulatu, o którym szef jego sztabu wspomniał na poprzednim nagraniu – wybiegi dla psów wszystkich ras. Kandydat wyjaśnił, że jego kolega się przejęzyczył i chodziło po prostu o wszystkie psy. Podtrzymał również postulat zniesienia opłaty za psa. 

- I tak dużo pieniędzy wkładamy m.in. weterynarz, czy to szczepienia dla tego psa czy to karma dla tego psa. Dlatego powinniśmy się tej opłaty jak najbardziej pozbyć.

Innowacyjne rozwiązanie

Jednym z najbardziej barwnych postulatów Baborskiego jest zaprzestanie wycinki drzew. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że ma zamiar dbać o zieleń, budując parkingi. Piętrowe parkingi.

- Rozwiązaniem może być parking jak w Bytomiu na Agorze, czyli piętrowy. Jest parter, piętro i tak dalej. Wtedy te samochody będą w jednym miejscu, nie będzie trzeba robić tych wycinek.

Baborski i tym razem nie zapomniał o najmłodszych. W nieco chaotyczny sposób opowiada o brakach na placach zabaw i niewystarczającej ilości koszy na śmieci.

Na koniec Michał Baborski dodaje, że liczy na wsparcie i pomoc mieszkańców. Koniecznie zapoznajcie się z postulatami kandydata i podzielcie się przemyśleniami w komentarzach.

Komentarze (24)    dodaj »

 • trzęsą mi się ręce

  Co z kotami???

 • Nudziarz

  Kandydat obniżył loty. Poprzedni występ był przynajmniej zabawny, a ten jest równie żenujący pod względem merytorycznym. Kandydować każdy może ale żeby to miało sens najpierw trzeba trochę się przygotować, żeby kandydat wiedział o czym mówi. Takie gadanie o psich kupach i że chcielibyśmy mieć w każdym ogródku basen, a śmieci wywożone za pół darmo, jest bez sensu. Ale z drugiej strony nie ma takiej rzeczy która pis znaczy pan kandydat Wesoły nie obieca i pomimo, że brzmi to niby wiarygodnie to tak naprawdę nie ma żadnej wartości bo to ugrupowanie zazwyczaj wszystko mówi na odwrót. Za to profesjonalnie. Pan Mejer też obiecuje gruszki na wierzbie, a do tego sugestywnie choć nieszczerze się uśmiecha. A ty wyborco i tak będziesz winny, że taką sobie przyszłość wybrałeś.

 • Ziga

  Dokładnie! Karuzele na placach zabaw! Ma mój głos! XDddd

 • Mieszkaniec

  Teraz strach łazić wieczorem i w nocy prohibicja powinna zostać

 • xyz

  Taki rudzki Żółtek...

 • Ryl

  Ten pan jest głupszy niż ustawa przewiduje

 • dziadek K.

  TYLKO PiS !!!

 • Ziga z Wirku

  Popieram, dużo miast zrezygnowało ze straży miejskiej i dobrze sobie radzą a w kasie miasta zostanie parę milionów.

 • Pola

  Nie rozumiem tej nagonki na SM. Co przeskrobaliscie ?

 • Erwin

  Dramat

 • #DziedzicRaus #KaszubRaus

  Powiem szczerze, że te postulaty w części ma trafione (pomijając cała amatorkę i beznadziejne wystąpienie). Od lat uważam, że jeden basen + aqua to za mało! Niestety drużyna Grażyny (przypomnę Mejer i Pierończyk) sprzedała tereny gdzie można by zrobić baseny np Orzegów! Straż miejska, wg. mnie powinna być zreorganizowana, mniej strażników i większe skupienie na ochronie środowiska. Dzielnicowi są zbędni powielają robotę Policji, podobnie ruch drogowy. Prewencja to także powielanie! Zmienić i usprawnić!Ma rację z piętrowym parkingiem! To co za przychodnia zrobili ci z drużyny Grażyny to woła o pomstę "Smart" pomstę!Opłata za psa też wydaje się zbędna, chyba, że wszyscy będą płacić!Śmieci owszem za drogie!Więcej wybiegów dla psów, jak najbardziej! Inne postulaty dosyć dziwne!

 • Kolo

  To teraz bardzo proszę o receptę jak obnizyc opłatę za śmieci? Ale tak na poważnie. Śmieci odbiera zewnętrzna firma wyłoniona w przetargu. Wystartować może każdy który zagwarantuje ich odbiór na warunkach zgodnych z prawem. I teraz czekam na info jak zmusić prywatne firmy by dały niższe ceny. Może ustalić cenę maksymalna ? Wtedy nikt się nie zgłosi do przetargu. Co dalej ? Wiem że GD i KM byli w trakcie opracowania analizy czy kalkuluje się przejęcie odbioru śmieci przez miejska spółkę ale z wiadomych powodów analiza została zawieszona, choć i tak nie wiadomo czy byłoby taniej bo trzeba by wszystko id zera kupić.

 • Karl

  Taka mała sugestia: w przetargach biorą udział przedsiębiorstwa które przede wszystkim wiedzą że ów przetarg się odbywa. Na dzień dzisiejszy pracownicy UM Ruda Śląska nie wydają się być zainteresowani by o owym przetargu dowiedziała się jak największa liczba podmiotów, a wręcz odwrotnie. Nie obserwowałem co prawda szczegółowo tego konkretnego przetargu na wywóz śmieci, lecz kilkukrotnie widać to było w innych przedsięwzięciach, dotyczących także miejskich spółek. Czy to nielegalne ? Nie. Ogłaszają, sprawa jest czysta. Czy etyczne, sprawiedliwe i niosące oszczędności ? Niech sobie każdy sam oceni i przy okazji niech się zastanowi dlaczego tak się dzieje że nikomu nie zależy na zebraniu jak największej bazy ewentualnych podmiotów i wysłaniu do nich zaproszenia do udziału w postępowaniu przetargowym.

 • qq

  Ty chłopie nie masz o niczym pojęcia. Przetargi UM musza być publikowane na stronach internetowych gdzie wszystkie firmy zajmujące się taka gospodarka mają ustawione powiadomienia o nowych postępowaniach. nie ma możliwości żeby ktoś się nie dowiedział chyba że nie śledzi przetargów w Polsce. Wysyłało się do firm 20 lat temu. Teraz wszystko jest na internetowych platformach które się tylko tym zajmują i urząd ma ustawowy obowiązek publikacji. Tu masz adres platformy urzędu: rudaslaska.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html Nic nie wiecie a piszecie.

 • Ja

  I tu się kłania pana niewiedza nt. procedur przetargowych. Wszystkie przetargi są ogłaszane na stronach miast, a te wielomilionowe jak śmieci dodatkowo na specjalnej witrynie ogólnopolskiej. Tak stanowią przepisy. Firmy śmieciowe podzielone są rynkiem więc nie do każdego miasta się pchają. Jak obniżysz cenę śmieci to musisz dokładać z budżetu miasta a to zawsze jakimś kosztem. Wszyscy kandydaci obiecują co to nie zrobią w mieście ale pytam sie za co jak dochody w postaci podatków, opłat za psy czy śmieci chcą zmniejszać? Wiać, że nie znją się na tym jak działa samorząd.

 • Malaga

  Przed obejrzeniem należy się zaopatrzyć w popcorn i radlera :)

 • Whisky

  Raczej coś micnuejszego

 • Maria

  Myślę że jednak miejsce tego Pana jest w kopalni, nie w urzędzie.

 • Nah

  Już nawet nie na kopalni :D mógłby co nieco opowiedzieć kandydat gdzie pracuje ;)

 • Rudziol

  Czysty Rudzianin... czysty hanys.... To jo sie pytom, co robię te biołe fuzekle na nogach? Wonio to Sosnowcem jak nic...A poza tym... Kupa śmiechu z programu. Człowieku, naucz sie zarządzac swoimi niekontrolowanymi ruchami ciała, a potem się zabierej za rządzenie miastem.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również